|
Каталог статей
У категорії матеріалів: 47 Показано матеріалів: 31-40 |
Сторінки: « 1 2 3 4 5 » |
Сортувати по:
Даті ·
Назві ·
Рейтингу ·
Коментарям ·
Переглядам
96% спеціалізованих медзакладів Дніпропетровщини вже перетворилися на комунальні некомерційні підприємства. Майже 70% з них – готові укласти контракт з Національною службою здоров’я України. Решта закінчує підготовку до підписання такої угоди. Це необхідно, аби вже з 1 квітня ці лікарні отримували фінансування за новою системою – «гроші ідуть за пацієнтом». Про другий етап медреформи йшлося під час прес-конференції в облдержадміністрації. |
Овочі на городах дозріли та набралися соків, тож час готувати ароматний та поживний борщ. Скільки коштує традиційний борщовий набір у жовтні – спішимо поділитися з вами. |
Акушерське відділення та лікарі акушери-гінекологи КЗ «Синельниківської ЦРЛ» ДОР» вітають вас! Сьогодні, напередодні Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування, ми хочемо нагадати, що природне вигодовування - це єдиний спосіб годування дитини, який має великий біологічний вплив на здоров’я малюка. Адже грудне молоко – це те, що дано жінці природою.
Сьогодні на найбільш часті питання молодих матусь відповідає лікар акушер-гінеколог КЗ «Синельниківська ЦРЛ» ДОР» Алла Хижняк. |
Літні теплі сонячні дні часом перетворюються на нестерпну спеку. Як адаптовуються до аномальних проявів літа синельниківці та що роблять, аби «не закипіти»?
|
21 травня до Синельникового завітали сектор-менеджер Представництва Євросоюзу в Україні Вадим Штірбу, національний координатор проекту «Відкриті уроки футболу» від Федерації футболу України Євгеній Столітенко та виконавчий директор Федерації футболу Дніпропетровської області Ярослав Дерев’янко. |
1-го квітня лікарі-стоматологи зі стоматполіклініки, що на східному боці міста, переїхали у поліклініку Центральної районної лікарні. «БН» дізнався про умови прийому пацієнтів на новому місці. |
Захворюваність на кір в Україні зростає, і в Житомирі вже зафіксовано першу смерть від ускладнень – 1 січня тут померла дворічна дитина.
Яке становище із захворюваністю на кір у Синельниковому? Про це нам розповіла головний лікар міського центру медико-санітарної допомоги Олена Сачко. |
Минулого тижня відбулася чергова сесія Синельниківської районної ради, на якій нарешті дали „вільну” Іларіонівській медицині, передавши їй у власність медустанови. Зробили це депутати одноголосно під схвальні вигуки присутніх у залі жителів Іларіонівської селищної ради та ще й перенісши дане питання в черзі дня першим, як запропонував Анатолій Екзархов.
|
Епідемічне та санітарне благополуччя синельниківців забезпечує відокремлений структурний підрозділ «Синельниківський районний відділ лабораторних досліджень» Державної Установи «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства Охорони Здоров’я України», раніше це була санепідемстанція. А почалась історія закладу з 21 листопада 1943 року. Тоді у приміщенні сьогоднішньої лабораторії було відкрито санпропускник для помивки солдат і дезобробки одягу.
|
З першого жовтня минулого року створено Синельниківський міський центр первинної медико-санітарної допомоги. На початку грудня його очолила Олена Сачко (на фото).
На сьогодні у місті працюють три амбулаторії: перша та друга на базі ЦРЛ, третя – на базі колишньої поліклініки Вузлової лікарні ст. Синельникове-2. Після капітального ремонту одна з перших двох розміститься у приміщеннях колишньої Вузлової лікарні ст. Синельникове-2.
Місто умовно розділено на три райони, амбулаторії обслуговують населення за місцем проживання. Перша і друга – мікрорайон, Черемушки, мікрорайон станції Синельникове-2, П’ятихатки, третя – центральну і східну сторони міста.
Штат Синельниківського ЦПМСД складає 138 осіб. У Центрі працюють лікарі загальної практики сімейної медицини, лікарі-терапевти, педіатри, гінекологи. Допомагають їм медичні сестри.
- Сімейний лікар, - вважає Олена Сачко, - особлива спеціальність. Адже він спостерігає пацієнта і всю його родину протягом всього життя й не одного покоління. Уявіть, якщо молодий спеціаліст пропрацює 20 років, то він лікуватиме батьків з дітьми, а потім у дітей народяться свої чада. Тоді вже інколи анамнез не потрібно буде збирати, адже сімейний лікар знатиме спосіб життя цієї родини, чи мають пацієнти спадкові захворювання.
Олена Ігорівна також запевнила, що Синельниківський Центр буде одним з кращих в області. Для цього необхідно докласти чимало зусиль, але робота вже розпочата. За словами головної лікарки, ЦПМСД має багато приміщень, але вони поки не зовсім відповідають уявленню про сучасну медицину. Тому у планах Олени Ігорівни модернізувати амбулаторії.
При кожній амбулаторії Центру працює денний стаціонар. Пацієнт може зробити внутрішньовенні крапельниці чи фізіотерапевтичні процедури і, якщо дозволяє стан здоров’я, йти додому. Для немобільних пацієнтів лікарі виїжджають на дім, беруть аналіз, проводять огляд. За необхідності надають лікарську допомогу.
- Основний обов’язок медиків первинної ланки – це профілактика хвороб, виявлення захворювання на ранніх стадіях. За даними ВООЗ, здоров’я сучасної людини на 8% залежить від медичного забезпечення, на 20% - від генетичних схильностей, ще на 20% - від стану навколишнього середовища й на цілих 52% - від умов та способу життя. Тобто робимо висновок, що здоровий спосіб життя відіграє важливу роль у формуванні здорового суспільства, - додала Олена Ігорівна.
Четвертого лютого – Всесвітній день боротьби проти раку. Тож Олена Сачко ініціювала проведення напередодні події, 3 лютого, у Центрі дитячої творчості благодійних концерту та ярмарку, під час яких збиратимуть кошти для онкохворих дітей, адже 15 лютого - Міжнародний день онкохворої дитини.
- Мета цього заходу розпочати більш активне спілкування з людьми, аби вони дбали про своє здоров’я, - говорить головна лікарка Центру. – Варто проходити огляди, не займатися самолікуванням й не відкладати у довгий ящик проблеми зі здоров’ям.
Отож наостанок Олена Ігорівна побажала синельниківцям невичерпного здоров’я. Але щоб кожен пам’ятав, що не варто чекати лиха, й необхідно хоча б раз на рік звернутися до свого сімейного лікаря, який складе індивідуальний план обстеження і за необхідності назначить лікування.
Шановні читачі, на сторінках газети «Берег надій» ми продовжуватимемо висвітлювати тонкощі первинної медицини Синельниківщини. Тож чекайте наших наступних дописів.
Орися ЛАДАТКО.
|
|
|