Не так давно наш район збільшився. З цього приводу до редакції почали звертатися читачі. «Новий район – нова історія. Ми що, маємо забути своє минуле?» – запитують вони. Нашою відповіддю стане запровадження нової рубрики «Про що писала преса», в якій ми всі разом будемо згадувати основні події «старої» Синельниківщини. Для добірки використані матеріали газет «Вперед до комунізму» (1946, 1949, 1960 рр.), «Ленінські заповіти» (1970, 1974 рр.).
25 травня 1946 року органами розшуку Синельниківського райвідділу міністерства внутрішніх справ заарештовано групу озброєних грабіжників (5 чоловік), яка чинила злочини у Новомосковському, Перещепинському та Павлоградському районах. На теренах нашої малої Батьківщини угруповання також встигло попрацювати. Наприклад, в ніч на 6 листопада 1945 року, зламавши вікно, грабіжники увірвались в будинок громадянки Зуб Є. С. в селі Луб’янці, зв’язали жителів цього будинку і забрали на 25 тисяч карбованців майна.
28 травня 1949 року з ініціативи районної дитячої бібліотеки та піонерського клубу в приміщенні міського кінотеатру для школярів був організований вечір, присвячений 150-річчю з дня народження О. С. Пушкіна. Шкільна молодь прослухала доповідь вчителя літератури міської середньої школи №1 О. І. Помазана. Під час дійства учні шкіл декламували вірші Пушкіна.
2 червня 1960 року, газета «Вперед до комунізму» писала: в селищі Сад Іларіонівської селищної ради запалали лампочки Ілліча. Водночас в будинках жителів заговорило радіо.
4 червня 1970 року газета «Ленінські заповіти» писала: на шляху від Новоіларіоново до Писарівки повним ходом ведуться будівельні роботи. Будівельники Міжколгоспшляхбуду вже закінчують настилати полотно, яке має сполучити центр колгоспу «Червона долина» з шляхом, що веде на Павлоград. Його вже насипали на відстань три кілометри.
1 червня 1974 року газета «Ленінські заповіти» за 3-тє місце у республіканському конкурсі преси, радіо та телебачення за краще висвітлення теми охорони природи в 1973 році одержала від президії українського товариства охорони природи почесну грамоту і грошову премію.
2 червня 1974 року автоматична станція «Луна-22» виведена на навколомісячну орбіту і стала штучним супутником Місяця.
Добірку зробив Євгеній ТИЧИНА.
|