Кожній історичній епосі притаманні особливий стиль і мода. Вже у первісному суспільстві людина виконувала найпростіші перукарські процедури. В Україні вперше у 1767 році створили цех, куди входили київські цирульники та кравці. На початку XX ст. в Україні значно розвинулася перукарська справа. Збільшилася кількість перукарень і майстрів.
У Києві на пл. Льва Толстого зберігся будинок, в якому з 1902 р. до середини 90-х років XX ст. розміщувалася найстаріша перукарня міста.
Після жовтневого перевороту 1917 р. у більшості перукарень було націоналізовано не тільки меблі, а навіть інструменти. В період НЕПу, коли приватні підприємства на деякий час дістали право на розвиток, перукарська справа трохи пожвавилася.
У нашому місті існує 17 перукарень. І ми вирішили відвідати деякі з них, щоб дізнатися, які саме послуги вони надають, наскільки професійними є перукарі.
Сьогодні в перукарнях Синельникового кожен бажаючий може не тільки підстригтися, але й пофарбувати волосся, зробити різноманітні зачіски, манікюр, макіяж чи наростити нігті. Деякі навіть надають такі послуги, як ламінування та реконструкція волосся, нарощення вій, різноманітні косметичні сеанси та багато іншого. У середньому ціна чоловічої стрижки межує від 20 до 40 грн., а жіноча від 35 – до 45 грн., жіноча зачіска обійдеться від 150 гривень.
Всі перукарі підкреслювали свій професіоналізм, проте склалося враження, що це не завжди так. Зустрічалися такі, що на питання про підвищення кваліфікації здвигали плечима, а потім говорили „авжеж”. А на наступне запитання стосовно того, на яких курсах були, відповіли, що коли до Синельникового приїжджали у 2010 році обласні майстри, тоді й пройшли. Були й такі, що стверджували, що проходять курси раз у місяць чи два, а потім теж не могли назвати жодного тренінгу.
Мабуть, кожен обирає собі перукарню ще й по тому, як ставляться до клієнта. Не всі майстри зустрічали нас привітно, хтось навіть не хотів відповідати на те чи інше запитання. І що найцікавіше - чим скромніша вивіска, тим приємніші в перукарні працюють люди. Траплялися випадки, коли до нас надходили скарги стосовно ставлення до клієнта. Але це лише поодинокі випадки. Були й такі, що розповідали, як їм подобається якась цирульня, які в ній працюють майстри.
Журналісти нашої газети вирішили розповісти про одну з перукарень, яка найбільше вразила. ЇЇ назва – „Єва”. Нас дуже приємно прийняли та розповіли більш детально про її будні.
Людмила Яланська, саме вона є господарем цієї установи, повідала, що про свою власну перукарню мріяла з дитинства. І хоча у Людмили Георгіївни було складне життя, та у 2010 році все ж здійснилося її заповіт-не бажання. Сьогодні вона працює тут разом із дочкою Юлією. До речі, як і потрібно, вони обидві мають відповідну освіту, завжди проходять курси підвищення кваліфікації, за що й отримують нагороди. Так, перукарня „Єва” тісно співпрацює із компанією Estel, які пропонують населенню безліч косметичних засобів.
Хоча салон Людмили Яланської існує не так давно, та вже має постійних клієнтів, наприклад, директора Зайцівської школи Наталію Мароко, директора меблевого магазину „Дім меблів” Людмилу Гетьман та ін.
На питання стосовно планів на майбутнє, Людмила відповіла:
- Плануємо розширення салону, щоб нашим клієнтам було зручно та їм подобалося.
Тому, якщо у вас виникає питання, куди піти підстригтися, спочатку подумайте, кому віддавати свої гроші. Чи сподобається вам результат? Адже, мабуть, кожному хочеться після відвідування перукарні виглядати красивими та подобатись не тільки собі!
Євгенія ЛЕБІДЬ.
|