Незабаром Сергій Хилькевич отримає свій перший паспорт.
Від нових порядків в оформленні різноманітної документації у пересічного громадянина голова йде обертом. В якій з безлічі установ оформити акт на землю, приватизувати будинок чи квартиру? Як розпочати власний бізнес і куди перш за все звернутися? В цій купі різноманітних нових і перейменованих установ, організацій, відділів тощо можна просто заплутатись. До того ж, останнім часом дуже актуальним стало питання отримання або переоформлення паспортів, оскільки про те, що таке паспортний стіл, ми вже встигли забути, а до нинішньої міграційної служби не встигли звикнути, як вона вже переадресовує відвідувачів до іншої структури.
З проханням роз’яснити подробиці «паспортної» теми звертаються і до «Берега надій». Тож як і де вирішити питання щодо основного документу громадянина України, ми запитали у начальника центру надання адміністративних послуг Олега Корнєва.
- З 1 січня 2014 року функціонує центр надання адміністративних послуг, в якому мешканці міста та району мають змогу отримати будь-які адміністративні послуги, у тому числі документи дозвільного характеру. Головною метою діяльності центру є спрощення процедур надання адміністративних послуг, усунення організаційних перешкод, скорочення витрат часу на отримання будь-яких довідок, посвідчень, погоджень, висновків, дозволів, необхідних для набуття прав або обов’язків громадянами або започаткування та здійснення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання.
З 1 жовтня через наш центр надаються й послуги державної міграційної служби з оформлення першого паспорту, видачі паспорта по зміні прізвища, по втраті або по непридатності до користування, вклеювання фотографії по досягненню 25- і 45-річного віку, реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання.
До речі, громадянам, які прибули із зони АТО та Криму, для отримання вищезазначених послуг Міграційної служби необхідно звертатись безпосередньо до Синельниківського районного сектору Міграційної служби за адресою: вул. Виконкомівська, 36. Перша реєстрація новонародженої дитини також здійснюється безпосередньо міграційною службою.
Отже, щоб отримати свій перший паспорт або вклеїти нове фото, слід не пізніше ніж через 30 днів після досягнення відповідного віку з усіма необхідними документами звернутися до Центру. І якщо ви не порушили термінів, то через кілька днів за телефоном, який ви залишите як контактний, вам повідомлять, коли отримати вже готовий документ. Послуги, до речі, безкоштовні, за виключенням сплати держмита в розмірі 0,85 грн. Якщо ж ви затримались із наданням документів або втратили паспорт, то доведеться все одно прямувати до міграційної служби, сплатити штраф (від 17 до 51 грн.), а вже потім звертатися до Центру. Такі ж правила діють і в разі проживання без реєстрації більше 10 днів.
Дуже актуальним наразі є й питання оформлення закордонних паспортів. На жаль, поки що в Синельниковому така послуга не надається, для цього слід їхати до м. Новомосковська.
- Ми перебуваємо в процесі становлення, - говорить Олег Корнєв. – Працювати сьогодні важко через недостатність і недосконалість нормативної бази, відсутність чітко розгалужених між службами повноважень. Вчимось, так би мовити, на ходу.
Втім, така певна законодавча недовершеність не завадила спеціалістам Центру вже на сьогоднішній день допомогти вирішити «паспортне питання» майже 300 синельниківцям.
Оксана ЛЕНДА.
Довідка «БН»:
Центр надання адміністративних послуг розташований на першому поверсі за адресою: вул. Богми, 3-а. Телефони для довідок: 4-00-81, 4-37-94.
Перелік послуг, які надаються через центр, інформацію щодо порядку та умов їх надання, зразки заяв розміщено на сайті міської ради, в розділі «Центр надання адміністративних послуг», а також на інформаційному стенді в приміщенні центру.
|