Минулого четверга в приміщені міської ради учасники АТО та їх рідні отримали інформаційно-консультативну допомогу, яку надали начальники управлінь та відділів. Вів захід перший заступник міського голови Володимир Яковін.
Зокрема, присутні дізналися, що нині на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради перебуває два інваліди війни та 116 учасників бойових дій з числа учасників АТО. Всі вони користуються пільгами на житлово-комунальні послуги та послуги зв’язку, які передбачені законом. За фактичним місцем проживання пільгами користується 21 сім’я учасників АТО.
Для оформлення пільг на житлово-комунальні послуги та послуги зв’язку учасник бойових дій має звернутися до відділу персоніфікованого обліку осіб управління праці та соціального захисту населення (кабінет 9).
Учасники бойових дій отримали повідомлення щодо нарахування пенсій. Станом на кінець січня призначено чотири пенсії та встановлено шість підвищень до пенсії членам сімей загиблих військовослужбовців, зокрема, три пенсії по втраті годувальника, одна – за віком. Крім того призначено дві пенсії за особливі заслуги перед Україною, також управління пенсійного фонду призначило три пенсії особам по інвалідності, яка пов’язана з участю в АТО.
Консультації з приводу призначення пенсії можна отримати на особистому прийомі або за телефоном 4-04-29, 4-29-87.
У нашій газеті вже повідомлялося, що учасники бойових дій та інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції забезпечуются безоплатними санаторно-курортними путівками терміном до 18 днів. Мабуть, буде цікаво дізнатися, що путівки надаються до санаторіїв „Санаторій Новомосковський” (Орловщина), „Дніпровський” (м. Дніпродзержинськ), „Мошногір'я” (Черкаська обл.), „Орізонт” (Одеська обл.), „Феофанія” (Київ).
Протягом 14 днів категорії осіб, про які говорилося вище, можуть пройти реабілітацію в реабілітаційних установах, зокрема, „Курорт Березовські мінеральні води” (Харківська обл.), санаторій „Орізонт” (Одеська обл.), санаторій „Феофанія” (м. Київ), Менський санаторій „Остреч” (Чернігівська обл.). Підкреслювалося, що психологічна реабілітація – це не медичне лікування, а відпочинок, який передбачає індивідуальні та групові зустрічі з досвідченими психологами, проведення екскурсій, спортивно-оздоровчі заходи (відвідування басейну, спортзалу, масаж). Протягом минулого року 9 учасників бойових дій з числа учасників АТО пройшли психологічну реабілітацію в реабілітаційних установах України. Учасники АТО мають можливість безкоштовно пройти навчання та перенавчання, також підвищення кваліфікації в освітніх закладах за різними професіями, серед яких оператор комп’ютерного набору, контролер-касир, касир, продавець, електрогазозварювальник, електромонтер, кухар, оператор котельні та ін.
Відзначалося, що на черговій сесії міської ради розглядатимуться питання щодо забезпечення безплатним харчуванням школярів та дошкільнят, батьки яких є учасниками АТО.
З усіх додаткових консультацій можна звернутися до управління праці та соціального захисту населення (кабінет №4), також до відділів освіти, районної лікарні.
З цих та інших питань консультації надали Євгенія Хоруженко, Євгенія Бут, Ніна Болтнєва, Жанна Оберемченко, Надія Тимонік, Яна Шевцова, Інна Базікова, Ліна Самусенко, Сергій Ситник, Георгій Тарнавський.
Ася МАРИНЕНКО.
|