22 січня, у день Соборності України, відсвяткувати свій 5-річний ювілей зібралися талановиті майстрині, які щодня створюють власними руками неповторну красу - учасниці клубу вишивальниць «Муліне», який очолює Катерина Іванющенко.
Тут зійшлися однодумці, творчі талановиті люди, щоб відзначити одразу кілька дат - окрім першого ювілею клубу, ще й привітати один одного зі світлими новорічно-різдвяними святами, порадіти з нагоди першої річниці з дня заснування музею бойової та трудової слави залізничного вузла. Саме в ньому «Муліне» й обрів «прописку», за що дуже вдячний меру міста Дмитру Зражевському та начальнику пасажирського вагонного депо Сергію Кебалу.
Гостей і винуватців свята об’єднала також щира любов до України, до рідної землі. Усі вітання й виступи були просочені непідробним захопленням українськими традиціями, почуттям гордості за приналежність до свого народу.
Про це говорили й самі майстрині, знайомлячи присутніх, наприклад, з багатством орнаментів і візерунків весільних рушників, з великою кількістю їх функціональних призначень. Виявляється, буквально на кожний крок цього радісного ритуалу необхідний окремий рушник: під коровай, під ноги нареченим, набожний, союзний, навіть для поминання померлих предків, які стають нашими янголами-охоронцями… І на кожен з рушників – свій візерунок, своя символіка, свої кольори…
До речі, отець Сергій зауважив, що й перша ікона, тобто перше зображення Христа з’явилося саме на рушникові, яким витерся Спаситель. Отець Сергій окропив свяченою водою як приміщення й експонати, так і гостей цього багатопланового свята. А головне – він освятив серветки, хустинки, які були вишиті для наших воїнів. Зображення дубочків, цього символу сили й міцності, якнайбільше відповідає характеру героїв, які боронять рідну землю. Всі щирі подарунки були передані до магазину «Настрій», який з самого початку антитерористичної операції займається збором гуманітарної допомоги для українських бійців.
Святкові пісні й вірші, добрі слова, щирі посмішки, спогади, захоплення, безмежна радість, відкритість – весь цей величезний спектр почуттів, емоцій, відчуттів дарували ювіляркам того вечора. Кожен з гостей до того ж ділився найдорожчим – власним талантом, Даром Божим. Наприклад, керівник желдору Володимир Фоменко та заслужений працівник культури України Ігор Білий та неперевершена «Калина» – співом, а постійні автори «Берега надій» Людмила Дем’яненко та Валентин Василенко разом зі своїм добрим другом і однодумцем Кімом Беєм – віршованим і просто літературним Словом.
Зворушливими стали вітання від наймолодших учасників цього заходу – театральних колективів «Експромт» та «Веселий вулик» Центру дитячої творчості (керівник Наталя Панасевич). Ще з перших хвилин зустрічі юні актори за давньою різдвяною традицією засіяли приміщення музею пшеницею – на добро, на щастя, на радість. Тож нехай так і почуваються надалі самі п’ятирічні «муліненьки» (як ласкаво назвав їх Ігор Білий) та їх добрі друзі.
Оксана ЛЕНДА.
|