Саме під такою назвою у селі Воронове пройшов районний мітинг, присвячений 72-й річниці битви за Дніпро та визволення Синельниківського району від нацистів.
У цей день онуки, правнуки та праправнуки вклоняються тим, хто боронив нашу країну 72 роки тому, хто не повернувся живим або вже помер, а також ветеранам війни, котрі були присутні на цьому заході. А саме: Петру Трохимовичу Гейку, Якову Юхимовичу Оберемку, Івану Андрійовичу Сороці, Дмитру Павловичу Коптєву та Анатолію Семеновичу Хасенку. Їх, та усіх присутніх, зі святом вітали Василівський сільський голова Наталія Пасько, голова райдержадміністрації Олександр Шабанов, голова райради Юрій Мартиненко, голова ради ветеранів Синельниківського району Іван Житніков та тимчасово виконуючий обов’язки Синельниківського військового комісара Євгеній Швець.
- Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто поклав життя заради миру, задля того, щоб онуки та правнуки могли вирощувати хліб. Велике спасибі тим ветеранам, котрі дожили до цього дня, ми завжди будемо пам’ятати ваш подвиг. Дуже прикро, що подібні дії проходять і сьогодні на сході України. Та будемо сподіватися, що наші хлопці повернуться живими і що більше не лунатиме постріл, котрий зупинятиме серця, - зазначила Наталія Володимирівна.
- В руках я тримаю три патрони ще з тих подій, що відбувалися на цьому березі Дніпра. Тоді Дніпро був не простою річкою - це була кривава ріка. Зараз я кину в її води ці патрони, щоб більше ми не знали війни, - повідомив Євгеній Ростиславович.
Юрій Мартиненко та Олександр Шабанов нагородили грамотами Дніпропетровської обласної ради Василівського сільського голову Наталію Пасько, голову ветеранської організації Зайцівської сільради Олександру Фоменко, голову ветеранської організації Варварівської сільради Валентину Киблик та заступника начальника державного Міжрайонного підприємства водно-каналізаційного господарства „Дніпро-Західний Донбас” Віктора Кисіля.
Також слова подяки лунали і від голови ради ветеранів Синельниківського району Івана Житнікова, котрий розповів, що по закінченню воєнних дій додому повернулося близько двох тисяч чоловік (на фронти пішли удвоє більше), а сьогодні, на жаль, менше тридцяти ветеранів живих.
Потім благочинний Синельниківського округу настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Віктор провів панахіду за померлими, що брали участь у форсуванні Дніпра.
Після хвилини мовчання лунали віршовані вітання від учнів Василівської середньої загальноосвітньої школи та музичні подарунки від Юлії Охмак і Юлії Петрюченко. Також відбулося покладання квітів до братської могили радянських воїнів №945, в якій поховано 108 чоловік, котрі загинули у вересні 1943 року, від голови спілки ветеранів Василівської сільради Миколи Мироненка та онуки ветерана Другої світової війни Катерини Шевченко, від керівництва, присутніх ветеранів та небайдужих мешканців району.
За доброю традицією наприкінці заходу під воєнний салют вінок на воду спустили ветерани Другої світової війни Анатолій Хасенко та Дмитро Коптєв, найкращі учні Василівської середньої школи Олександра Шевченко та Олександр Гламазда та учасники антитерористичної операції Микола Бабій та Роман Шевчик, вшановуючи тим самим пам’ять про загиблих при форсуванні Дніпра.
Після урочистостей разом з ветеранами кожен бажаючий міг скуштувати страви польової кухні, котрі приготував незмінний кухар Василь Бабай.
Євгенія ЗАЇКА.
|