26 січня депутати міськради зібрались на позачергову сесію, під час якої проголосували за нові ставки місцевих податків.
Один з них – транспортний. На відміну від минулого року, коли до уваги брався об’єм двигуна, на 2016-й рік об’єктом оподаткування стали легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен автомобіль. Це така ж сума, як і минулого року. Як пролунало на сесії, автівок, що підпадають під оподаткування, в Синельниковому дві.
Податком на нерухомість цього року депутати обтяжили більшу кількість синельниківців. Нагадаємо, в Синельниковому починали обкладатися податком квартири від 80 кв. м та будинки – від 190 кв. м. Тепер же, «з метою зміцнення бюджету міста» (як зазначено у рішенні) платити будуть власники квартир від 60 кв. метрів; житлових будинків (незалежно від їх кількості) – від 120 кв. метрів. Для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) встановлено межу 180 кв. метрів (минулого року було 270 кв. м).
Зросла й ставка податку. Якщо минулого року вона становила 0,3% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (у грошовому виразі це дорівнювалось 3,65 грн./кв. м), то тепер депутати збільшили її до 1%, і це вже складає 13,78 грн. за кв. метр. До речі, в рішенні також зазначено: «за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку)».
І, нарешті, про земельний податок. Для громадян за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, він встановлюється у розмірі 0,04% від їх нормативної грошової оцінки.
Отже, як бачимо, все більше пересічних громадян платитимуть все значніші суми, напов-нюючи міський бюджет. Тож відповідно, все більша кількість синельниківців має підстави вимагати якісних, комфортних і безпечних умов проживання в місті, пересування його вулицями й тротуарами та інших зручностей.
Оксана ЛЕНДА.
|