Скільки років минуло від початку другої світової, а пам’ять про подвиг героїв з 95-го Наддвірнянського прикордонного загону, які боронили місто від натиску німецької дивізії СС «Вікінг», не згасає. І не згасне, адже вже котрий рік поспіль зустрічаються тут, на синельниківській землі, продовжувачі славних героїчних традицій мужніх прикордонників.
Ось і цього року в сонячний день 2 жовтня з’їхалися до подвір`я загальноосвітнього навчального закладу №5 ті, хто в різні часи стояв на варті миру і безпеки українських кордонів. Колишні прикордонники, об’єднані в громадські ветеранські організації, обнімалися, радіючи зустрічі, а над їхніми головами майоріли горді прапори, які представляли Мелітополь та Запоріжжя, Гуляйполе та Горіхове, Пологи та Дніпропетровськ, Павлоград та Покровське… Приїхали й прикордонники – земляки легендарного Микити Карацупи з Куйбишевського району Запорозької області.
Цього року зустріч видалася особливою. Адже сьогодні ми згадуємо подвиги героїв не лише тієї кривавої війни, а й нинішньої, нерозв’язаної формально, але такої, що вже забрала безліч людських життів. Про це говорив кожен з виступаючих на мітингу, підкреслюючи, що, як тоді, так і зараз, прикордонники першими зустріли небезпеку й агресію.
Присутніх гостинно привітали міський голова Дмитро Зражевський, заступник військового комісара Синельниківського об`єднаного міськвійськкомату Василь Антохін, старший офіцер східного регіонального прикордонного управління в Дніпропетровській області з набору на контрактну службу Марія Шевченко, депутат міськради, начальник міськрайонного управління ПФУ, учасник афганської війни Сергій Турченюк. Від імені нащадків про пам’ять і звеличення подвигу прикордонників у 1941 р. говорила учениця Синельниківського професійного ліцею Ксенія Житченко, котра очолює групу, що займається саме пошуком і вивченням інформації стосовно тих кривавих днів.
Гості цього пам‘ятного дня, організованого колишнім прикордонником Володимиром Барановським, ознайомилися з експозицією історико-краєзнавчого музею ЗОСШ №5, поклали квіти до братської могили по вулиці 95-го прикордонного загону, відвідали рубіж оборони м. Синельникового, а також побували у пам`ятного знаку прикордонникам, що по дорозі на Кислянку.
|