28 березня відбулася зустріч мешканців будинку №194, що по вул. Куйбишева, з представниками міської виконавчої влади: заступником міського голови Володимиром Яковіним, начальником управління ЖКГ міської ради Андрієм Романовських та начальником ЖЕК №1 Людмилою Панасюк. Порядок денний зустрічі - створення ОСББ.
Володимир Яковін ще раз наголосив, що незабаром ЖЕКів не буде. Мешканці повинні визначитися з формою управління своїм будинком: довірити його управлінській компанії або створити ОСББ. На сьогоднішній день, за словами Володимира Борисовича, в місті зареєстровано лише одну компанію з надання житлово-комунальних послуг – це В-сервіс Групп. Поки що конкуренції їй немає, але, на думку заступника міського голови, через півроку таких структур істотно побільшає.
Володимир Борисович запропонував мешканцям будинку створити ініціативну групу і до 1 травня 2016 року написати заяву на ім’я міського голови з зазначенням управлінської компанії, якій вони довіряють управління своїм будинком. Або розпочати створення ОСББ, що, на думку гостей зустрічі, є оптимальним варіантом. Мешканцям будинку навіть навели приклади вже створених в Синельниковому ОСББ, що якісно функціонують, але… Все той же факт – у тих випадках ОСББ створювались у більш нових будинках. А будинку №194 більше 30 років! І коли начальника ЖЕКу №1, під управлінням якого зараз перебуває будинок, запитали, чи хоч раз за весь цей термін проводився капітальний ремонт, Людмила Сидорівна відповіла, що в 2009 році відбулися громадські слухання і з 26 пунктів послуг ЖЕКу залишилося лише 7, в які капітальний ремонт не увійшов.
А до 2009 року?
- Проводився ремонт даху з 1 по 4 під’їзд, - зазначила Людмила Сидорівна.
Цікаво, а останні 6 під’їздів чимось гірші?
Присутні на зустрічі мешканці в один голос зійшлися на тому, що їм передають розбите корито. Нате вам, беріть, керуйте.
До того ж, в останній редакції Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” скасовано положення про перший капітальний ремонт за рахунок попереднього балансо-утримувача при передачі будинку з “одних рук в інші”. Це раніше для того, щоб передати будинок управлінській компанії чи ОСББ, необхідно було створити комісію, провести обстеження технічного стану будівлі (відмостки, покрівлі, цоколю), - тобто основ-них конструкцій, які зберігають цілісність будинку. А також - технічного стану комунікацій (водопровід, каналізація), прийнявши після цього відповідне рішення щодо ремонту конструкцій будівлі і комунікацій. І це було б логічно, адже тільки в ЖЕКів, які поки що не скасовані, є можливість створити відповідну комісію й взагалі є для цього компетентні спеціалісти. Що можуть зробити самі мешканці з будинком, якому більше 30 років?
До речі, капітальний ремонт таких будинків частково фінансує-ться з місцевого бюджету. Будь- ласка, ставайте у чергу. Але з 2010 року вже вишикувалася черга на ремонт дахів з 90 під’їздів, а це на 10 років уперед…
Представники влади порадили мешканцям будинку, коли ті створять ініціативну групу, прийти до управління ЖКГ міської ради й проконсультуватися з його начальником А.А. Романовських щодо подальших дій. Усе ж для людей, тільки мешканцям будинку №194 від цього чомусь не легше…
Дарина ПРИВАЛОВА.
|