Дуже приємно, що компанія спрацювала так оперативно. Проте деякі мешканці міста виявилися ще жвавішими – до вечора майже всі баки були вщент засипані сміттям, більшу частину якого займало листя. Вже наступного дня мешканці деяких кварталів понаставляли кучугури непотребу обабіч альфатерів (назва контейнерів на коліщатках із зсувною кришкою). Пакети порозривали бродячі тварини, як наслідок – вся ця картина мала не дуже привабливий вигляд. Що ж, така поведінка синельниківців майже не дивує. На превеликий жаль!
З одного боку активність місцевих жителів закономірна – накопичене сміття останній раз вивозилося місяць тому. Проте з іншого боку – невже не можна почекати кілька днів поки підприємство розпочне роботу і тоді вже викинути відходи у призначену для них ємкість, а не лишати поруч?
Міський голова Дмитро Зражевський повідомив, що офіційно «Дніпрокомунтранс» мали б починати роботу з 7 квітня, проте через наповненість альфатерів їм довелося вийти на роботу на чотири дні раніше, з понеділка. Цю роботу вони виконають безоплатно, за власний рахунок.
Тож ми вирішили дізнатися думки синельниківців з приводу нововведення.
Надія, жителька 4-го кварталу:
- Така організація вивозу сміття мені імпонує більше, ніж попередня. Тепер воно не буде гнити, неприємно пахнути, мокнути під опадами, а потім ще й не потраплятиме в атаку котів, які мешкають довкола. Зовнішній вигляд працівників підприємства приємно вразив уніформою.
Ірина, жителька 9-го кварталу:
- Обурює, що люди так ставляться до своїх сусідів. Контейнери стоять на територіях задвір’їв домоволодінь. Тож господарям спостерігати картину із розірваними пакетами зі сміттям не зовсім приємно. Можливо, варто облаштувати спеціальні майданчики?
Ілля, мешканець смт Іларіонове:
- Пам’ятаю, що у нашому селищі так само все починалося. З часом контейнерів побільшало. Не розумію, чому люди відразу все намагаються відторгнути та облаяти?
Олег, житель 5-го кварталу:
- Я вважаю, що така система не передбачена для приватного сектору. Немає відповідних площадок, під’їзду, та ще й дванадцятиметрова санітарна зона недотримана. Треба повертати стару процедуру вивозу сміття.
Наталія, жителька вулиці Центральної (Леніна):
- Це лише перші кроки, вони не завжди досконалі. Вважаю, що далі все налагодиться. Якщо бак буде заповнений, то сміття можна буде винести з дому безпосередньо у день вивозу згідно з графіком.
Валентина, мешканка вулиці Севастопольської:
- Контейнер знаходиться за два квартали від нас, тому винести своє сміття ми навіть не встигли. Нехай «Дніпрокомунтранс» напише на баках графік вивозу – будемо чергу займати.
Яна, жителька вулиці Нововокзальної:
- Тільки-но уявіть – за рік роботи по всіх вулицях будуть стихійні сміттєзвалища. Нехай повернуть нам старенький тракторець раз на місяць.
Леонід, мешканець кварталу №3:
- Ідея такого вивозу сміття хороша, а реалізаціє – кульгає. Баків явно не вистачає. У вихідні дні, коли люди будуть найбільше поратись вдома та виносити сміття, це підприємство не вивозитиме його, ось тоді й буде весело.
Марія, мешканка вулиці Довженка (Радянської):
- Дуже не вистачає розподілу на органічні та неорганічні відходи. Тоді б сміттєві баки так швидко не наповнювались. Адже, наприклад, пластикові пляшки займатимуть великий об’єм.
Артем, житель вулиці 8-го Березня:
- Зараз начебто немає ніяких претензій до роботи цього підприємства. Але ж влітку у спеку важко уявити, що буде – сморід, комахи, щури - повна антисанітарія.
Скільки людей – стільки й думок, всі вони різняться. Тож залишається змінити в першу чергу своє ставлення до землі, на якій ми живемо, до чистоти території, яка нас оточує. «І все буде добре для кожного з нас», - як співає фронтмен українського рок-гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.
Орися ЛАДАТКО.
|