На 32-й сесії міськради заслухали звіт тимчасової комісії міськради, яка з травня контролює вивезення побутових відходів товариством «Дніпркомунтранс», та емоційно обговорили підвищення тарифів на воду. Останньому передувала акція під стінами виконкому за участі місцевих активістів.
Так, сім депутатів міськради-членів тимчасової комісії Андрій Романовських, Андрій Сітало, Юлія Заяц, Володимир Барановський, Наталія Солонина, Василь Квач та Сергій Дрозденко (голова) більше двох місяців з’ясовували в чому ж причина незадовільної роботи товариства.
Загалом по місту встановлено 216 сміттєвих контейнерів, з них для приватного сектору 165, що на 25 штук більше від формульного розрахунку. Діюча в Синельниковому норма накопичення становить 1,3 куб. м. на людину за рік. За інформацією «ДКТ», вони вивозять понад норму. Наприклад, в отой злощасний період після зими, коли місто потопало у смітті (з 1-го по 15-те квітня цього року), вивезено 1435,4 куб. м. при нормі 937,07 куб. м.
Тож, першим і доцільним, що треба зробити, вважають і члени комісії, і дніпрокомунтрансівці – переглянути норми накопичення побутових відходів, щоб збільшити кількість контейнерів. Але ж тоді і оплата буде значно більшою, а синельниківці навіть за це платити не хочуть. Загальна заборгованість складає майже 2 мільйони гривень.
Тепер мешканцям багатоповерхівок також доведеться укладати договір з підприємством, адже з нових тарифів на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій «ЖЕК-1» і «ЖЕК-2» виведена послуга щодо оплати за вивіз побутових відходів. Та чи будуть охоче мешканці багатоповерхівок укладати договори – не відомо.
Якщо пригадати обіцянки представників підприємства понад рік тому, коли вони тільки взялися за цю справу, то говорилося і про прибирання навколо сміттєвих баків, і про їхню санітарну обробку, і облаштування спеціальних майданчиків, і ремонт чи заміну зламаних коліс та кришок. На ділі ж виявилося, що в тарифі, який діє в Синельниковому, не передбачені перші дві позиції. Щодо останньої, за повідомленням підприємства, з липня буде замінено пошкоджені контейнери. В планах на наступний рік – встановлення майданчиків під розміщення контейнерів.
- Пропоную створити комісію з преміювання працівників виконкому і, за позитивними результатами чистоти міста, справності освітлення, води, благоустрою та за іншими критеріями, помісячно визначати, хто заслужив заохочувальну винагороду. Міський голова та міськвиконком відповідальні за чистоту міста, - емоційно підсумував депутат Володимир Барановський. А ще запропонував в стрічці міських новин «Берега надій» щотижня звітувати скільки нових договорів укладено, сплачено заборгованості, накладено штрафів тощо.
Отож чи відбудеться врешті стовідсоткове укладання договорів не лише з населенням, а й з підприємцями, установами та організаціями, чи сплачуватимуть вони вчасно, а в свою чергу, чи забезпечить «Дніпрокомунтранс» якісне надання послуг, обіцяну заміну контейнерів, дотримуватиметься графіку – залишається лише гадати.
Наталія Саратова від імені ініціативної групи та учасників акції «Тарифи під народний контроль» виказала обурення щодо наміру затвердити нові підвищені тарифи на водопостачання для населення. Активісти також незадоволені якістю води. На що і міський голова Дмитро Зражевський, і керівник СМКП «Водоканал» Олександр Гордєєв одноголосно відповіли, що вплинути на зниження тарифу не можуть, оскільки цьому передує ряд причин. Насамперед те, що ще з квітня водопровідно-каналізаційне господарство «Дніпро-Західний Донбас», що продає воду місту, підвищило її вартість.
Зараз ведуться перемовини між міським головою, «Водоканалом» та «ДЗД» щодо укладання договору з останнім напряму, тоді тариф, ймовірно, виросте не набагато. Але ж мережі варто обслуговувати, ліквідовуючи пориви та проводячи поточне утримання. Для цього пропонується залишити при «Водоканалі» ремонтну бригаду, яка обслуговуватиме мережі.
Олександр Миколайович вбачає такий варіант не зовсім доцільним і навпаки пропонує включити в тариф ще 30 відсотків на поступову планову заміну старих мереж, бо деякі прокладені ще з 1928 року. Найбільша проблема, за його словами, борги населення, які подекуди складають понад 30 тисяч з одного домоволодіння. Очільник підприємства вважає, що вирішивши це питання, та розрахувавшись з боргами, можна зробити його прибутковим.
На пленарному засі-данні також ухвалено 11 рішень, що стосуються життєдіяльності синельниківської громади, одне рішення не прийнято за результатами голосування. Питання черги денної розглянуто оперативно та прийнято майже одноголосно, оскільки були детально опрацьовані на засіданнях постійних комісій.
Депутати затвердили зміни до міського бюджету на 2018 рік та до низки міських програм: «Соціально-економічного та культурного розвитку на 2018 рік», «Здоров’я населення на 2016-2020 роки», «Реформування та розвитку житлово-комунального господарства на 2017-2021 роки», в новій редакції – «Програму створення і використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій до 2022 року».
Розглянули комунальні та земельні питання, серед яких - про зміну балансоутримувача нежитлової будівлі, про безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста однієї з квартир у житловому будинку на вул. Миру,12а, придбаної Державною іпотечною установою, що перебуває в управлінні Головного управління Дер-жавної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, про безоплатну передачу у власність земельних ділянок громадянам на території Синельниківської міської ради.
Орися ЛАДАТКО.
|