- Де ж ремонт доріг? - запитали депутати у колеги.
- А де гроші? – відповів Гарик Меликян. І отримав від міського голови чергову подяку.
На ювілейній п’ятдесятій сесії Синельниківської міськради розглянули рекордну кількість питань – 43. З них лише по трьох виникли заперечення у депутатів.
Так, не затвердили перелік об’єктів, що є власністю територіальної громади м. Синельникове. Спочатку депутат Костянтин Заякін знайшов у списку техніки комунальників трактор ЮМЗ, списаний ще торік. Потім депутат Георгій Шаркевич не зміг отримати відповідь від доповідача начальника відділу ЖКГ Володимира Вісіча щодо балансової вартості кількох об’єктів, у тому числі і приміщення самої міськради. Здивувало його і те, чому до єдиного майнового комплексу жеків потрапили будинки об’єднань ОСББ, чому каналізаційна мережа на „Черемушках” має нульову вартість. Невпевненість доповідача вплинула на присутніх у залі і добро вони не дали.
Тривалі суперечки виникли при наданні дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі для укладання договору про встановлення строкового сервітуту під тимчасовою спорудою для провадження підприємницької діяльності фізичній особі-підприємцю А.Ф. Корнєвій. Мова йшла про уже існуючі торгові кіоски на чи поблизу автобусних зупинок, які до цього нікому не заважали і в їх існуванні не вбачали порушень. Наприклад, кіоск на автобусній зупинці „Черемушок”, став „заважати” руху транспорту, на думку голови постійної земельної комісії Олега Солом’яного, чомусь тільки після того, як ним зайнялась саме ця підприємниця. Випадково? Це питання недвозначно звучало з вуст кількох депутатів, та все ж не переконало деяких депутатів-залізничників і рішення прийнято не було.
Вирували пристрасті і щодо бажання публічного акціонерного товариства „Синельниківський ресорний завод” поділити свою земельну територію на частки. Зі слів керівника підприємства Юрія Швайка, в такий спосіб товариство зможе продати ці ділянки іншим підприємствам, оскільки для ресорного заводу вони уже не потрібні, враховуючи значне падіння виробництва.
З одного боку, як пояснював міський голова Дмитро Зражевський, це дозволить прийти у Синельникове новим інвесторам (один з варіантів – меблева фабрика), а з іншого – де гарантія, що після поділу цілісної ділянки на шматки за всі платитиметься тридцятивосьмигектарний земельний податок. Саме тому міський голова зажадав нотаріального гарантування сплати податків ресорниками. Та до цього не дійшло, оскільки депутати категорично відмовились дробити територію підприємства. Пригадали ситуацію зі старим майданчиком, коли завод „кинув” місто спочатку на земельний податок, потім він взагалі був проданий без відома міських властей. Дорікали скороченням робочих місць та майже двомільйонним боргом до Пенсійного фонду. Дехто з депутатів не підтримав рішення тому, що ресорники не діляться дивідендами зі своїми акціонерами, які колись вклали ваучери у завод. На це керівник підприємства запросив усіх 15 квітня на збори акціонерів, де і можна буде задати це питання.
А от заслуховувати в "різному" звіт першого заступника міського голови Володимира Яковіна про роботу комунальних підприємств міста за 2014 рік депутати не стали, домовившись включити його в чергу дня на наступну сесію. І, напевно, правильно зробили, бо навіть на просте запитання стосовно ціни вивезення рідких нечистот Сергій Капацій точної цифри назвати не зміг. То ж нехай готуються до наступного разу.
Закінчилась сесія цілою низкою привітань та нагороджень депутатів.
Станіслав ТКАЧОВ.
|