За сприяння заступника губернатора Святослава Олійника нарешті продовжено реконструкцію очисних споруд міста.
Як відомо, реконструкція очисних споруд розпочалася ще в 2002 році, коли було затверджено проект. З тих пір, за словами начальника СМКП «Водоканал» Сергія Капация, було зроблено огородження підприємства, через кілька років, у 2009-му, оновлено обладнання насосної хлорування, що дозволило перейти від використання рідкого хлору до гіпохлориту натрію, що є більш безпечним як для людини, так і для оточуючого середовища. Проведено було також капремонт покрівлі, яку з м’якої замінено на плоску, з надійного й витривалого металопрофілю. Та після цього «ривку» – знов кількарічне затишшя через повну відсутність фінансування.
І ось – новий етап. В пошуках підтримки і можливостей продовжити роботи з реконструкції міський голова Дмитро Зражевський звернувся до заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Святослава Олійника.
Святослав Васильович добре розуміє всю важливість поліпшення екологічного стану нашої місцевості. Він вже не перший рік бере активну участь у роботі громадської екологічної ради, яка працює при Дніпропетровській облдержадміністрації, і без обговорення з якою не приймається жодне екологічно важливе рішення.
Святослав Олійник переконаний, що не дивлячись на те, що наша область є прифронтовою, обласна влада готова вирішувати екологічні проблеми, крім того, Синельникове вже тривалий час є містом, яким заступник губернатора опікується особливо уважно і тепло, тож нагальні проблеми синельниківців йому ніколи не були байдужі.
Як результат – вже невдовзі обласний департамент ЖКГ повідомив про виділення 8,9 млн. гривень на продовження робіт з реконструкції.
Як каже Сергій Капаций, на ці гроші будуть відновлені насосна сирого залишку, мулові майданчики, і таким чином запрацює повний комплекс механічного очищення. За словами Сергія Васильовича, залишається ще біологічне очищення, але це вже наступний, не менш масштабний і коштовний етап. Поки що, як не дивно, з цим завданням доволі успішно справляється очерет, який проріс у відстійниках. Принаймні, за словами водяників, аналіз стоків, що регулярно проводять санітарні служби району та області, свідчить, що понаднормових викидів не зафіксовано.
Головним болем для «Водоканалу» залишаються несвідомі громадяни, які, незважаючи на всі заборони і попередження, продовжують купатися та ловити рибу у ставку-накопичувачі. Найгірше, що цю рибу масово реалізують на стихійних ринках, що вже є прямим порушенням і підпадає під статтю цивільного кодексу. Тому начальник дільниці каналізаційно-насосної станції Микола Прядко знову нагадав про загрозу, якій піддають себе й оточуючих ті, хто використовує «дамбу» (як називають ставок в народі) як об’єкт відпочинку, в той час як вона є частиною комплексу очисних споруд, з усіма відповідними наслідками…
Повертаючись до теми реконструкції, зазначимо, що черговий етап вже розпочався, з травня на території очисних закипіли роботи, які проводить дніпропетровське підприємство ТОВ «Омега СК».
Оксана ЛЕНДА.
|