У міськвиконкомі відбулася чергова зустріч з демобілізованими учасниками АТО та членами їх сімей.
Міський голова Дмитро Зражевський розпочав її з повідомлення про те, що відтепер кожного першого понеділка місяця в актовому залі міськвиконкому працюватиме своєрідний штаб допомоги, куди наші захисники або їх рідні можуть звернутися для вирішення будь-якого питання. Консультації надаватимуть спеціалісти різних галузей - представники управлінь та відділів міської ради, військкомату, медицини, соціальної сфери тощо.
Цього разу начальник управ-ління праці та соціального захисту населення Олена Захарова розповіла про 70%-ві пільги на житлово-комунальні послуги, на які мають право учасники АТО. Вона також повідомила про право на курс безкоштовного санаторно-курортного лікування та реабілітації для них, наголосивши на тому, що 17 осіб вже здали пакети необхідних документів, щоб скористатися такою можливістю.
Заступник начальника управління ЖКГ та кому-нальної власності міської ради Оксана Смірнова роз’ясню-вала подробиці вирішення земельних питань. За її повідомленням, до управління надійшло 119 заяв від громадян даної категорії: 86 – для будівництва та обслуговування житлових будинків, 33 – для ведення особистого селянського господарства. 7 заявникам вже надано дозволи на розроблення технічної документації. 22 земельні ділянки отримають громадяни вже найближчим часом в районі вулиці Титова після присвоєння ділянці поштової адреси. Проте отримати земельні ділянки можна не лише на території міста, а по всій України, і 53 особам, за зверненням до районної державної адміністрації, вже надано земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства на території району.
Міський голова також проінформував учасників зустрічі про те, що саме зараз розглядається питання розподілу земельних ділянок в районі профліцею. «Ми за кошти міського бюджету підведемо туди всі необхідні комунікації - дорогу, воду, світло – але лише у тому разі, якщо демобілізовані виявлять бажання будувати тут житло», - зауважив він. Крім того, вивчається можливість виділення 10 ділянок на східній частині міста, неподалік Свято-Володимирського храму.
Учасники АТО, схоже, нала-штовані активно відстоювати свої права, адже вже встигли зіткнутися з нерозумінням та навіть байдужістю. Так, з болем говорили вони про проблеми в медичному обслуговуванні, відсутність можливості безкоштовно придбати необхідні ліки. Наводили приклад інших міст, де учасники бойових дій користуються безкоштовним проїздом у будь-якому виді міського транспорту, як і на залізниці, а в Синельниковому їх права «розповсюджуються» лише на пільгові рейси. Дмитро Зражевський пообіцяв обговорити це питання з керівництвом АТП-11215.
Порушили під час зустрічі й питання безплатного харчування дітей учасників АТО. Втім, з цього приводу начальник відділу освіти Надія Тимонік була оптимістична: після сесії міської ради, яка має затвердити організацію безкоштовного харчування для дітей воїнів АТО, така можливість знов повернеться.
«На передовій інколи навіть легше – там зрозумілий супротивник і чіткі команди щодо дій, а от долати бюрократичну тяганину і блукання з одного чиновницького кабінету до іншого – велика проблема», – таку думку часто можа почути від людей, які повернулися із зони АТО. І так хочеться, щоб саме Синельникове стало зоною, вільною від бюрократії і байдужості, а допомога демобілізованим була своєчасною й дієвою. Сподіватимемось на це, адже конфлікт триває і сьогодні в лавах Збройних Сил України продовжують служити ще 246 синельниківських хлопців. Завтра вони повернуться і їм також знадобиться підтримка.
Оксана ЛЕНДА.
|