У центрі дитячої творчості впродовж двох днів сходилися охочі доторкнутися до прекрасних крилатих створінь. Захоплюючу подорож у світ тропічних метеликів здійснила Оксана, яка розповіла про комашок цікаві факти. Кожен мав змогу потримати у руці та сфотографуватися з чарівними лускокрилими гостями.
Троідес або Золотий Птахокрил отримав таку назву через золотаві крильця і великий розмір. Розмах крил у метелика сягає 16 сантиметрів, тому, коли він летить, дуже схожий на маленьку пташку. Незважаючи на розмір, Троідес дуже обережно сідає на квітку, аби не нашкодити рослині. В Японії його дарують з побажанням фінансового благополуччя.
Головним секретом краси Блакитного морфо є особлива будова лусочок, кожна з яких має форму лінзи. Відбиваючи світло, під різним кутом крильця метелика переливаються, наче веселка. А ось китайці з цієї екзотичної красуні готують кисло-солодкий соус.
Метелик Лісова Німфа літає як в сповільненій зйомці, рідко і повільно змахуючи своїми великими крилами. Ця комаха дуже ядовита.
Блакитний місячний метелик відомий своєю турботою про потомство, що рідко зустрічається серед лускокрилих. Метелик охороняє рослини, на яких відкладає яйця. Самці цих комах теж допомагають. Перш ніж відкласти яйця, метелик уважно досліджує рослину - чи немає на ньому мурах, які могли б з’їсти яйця.
Парусник Румянцева названий на честь графа Миколи Румянцева – організатора експедиції капітана Коцебу, під час якої метелика вперше спіймано. У всіх представників цього виду яскраве забарвлення знизу крил, що відлякує ворогів. Ці хитрощі допомагають неотруйному метелику уникнути нападу.
Світ такий цікавий! Як же добре, що його можна досліджувати, не вирушаючи при цьому в небезпечні тропічні ліси.
Орися ЛАДАТКО.
|