21 березня на засіданні голів квартальних комітетів обговорено ряд важливих для синельниківців питань.
Зокрема про розвиток первинної медицини у нашому місті розповіла головний лікар ЦПМСД Олена Сачко. Вона черговий раз нагадала про роботу трьох амбулаторій (дві з яких знаходяться у ЦРЛ, третя – по вулиці Виконкомівській, 32). Олена Ігорівна зазначила, що до кінця цього року планується завершити капітальний ремонт у приміщенні колишньої Вузлової лікарні по Гагаріна, 3, де розміститься осучаснена амбулаторія.
Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом головна лікарка наголосила на тому, аби квартальні тісно співпрацювали з медпрацівниками, придивлялися до жителів своїх кварталів і повідомляли про зміни у зовнішньому вигляді людини: якщо вона різко схудла, кашляє, втомлена, має температуру – це одна з ознак захворюваності. Розповіла про важливість вакцинації дітей, про необхідність проходження флюорографії дорослим, адже найкраща боротьба із захворюванням - профілактика.
Начальник міського відділу реєстрації Ольга Куслива розповіла про специфіку роботи організації. За її словами, у відділі проводяться реєстрації бізнесу, нерухомості та місця проживання.
Детальніше Ольга Миколаївна розповіла про механізм реєстрації місця проживання. Очільниця відділу зазначила, що особа, яка бажає зареєструвати або знятися з місця проживання, має зібрати пакет документів: домову книгу, паспорт та заяву. Потім виключно особисто звернутися безпосередньо до Ольги Миколаївни. Дана процедура обробляється у найкоротший термін – за добу, у разі правильно зібраних та поданих документів. Якщо ж людина з якихось причин не може сама звернутись до відділу (наприклад, за станом здоров’я), замість неї має право звернутись особа лише з оригінальним документом нотаріальної довіреності.
Діти до 14-ти років зобов’язані бути прописаними з батьками або одним із них, якщо вони проживають окремо. В такому випадку один із батьків має дати згоду у присутності адміністратора на прописку дитини у іншого.
Окрім занесення інформації у домову книгу, відтепер дитині до 14 років надаватиметься довідка, яку вилучать і занесуть до id-паспорту, який дитина має право отримати, досягши 14-річного віку. П’ятнадцятирічна дитина має право вирішувати, де їй проживати: разом з мамою, татом чи дідусем-бабусею, але лише за письмової згоди обох батьків. З 16 років, отримавши паспорт громадянина України, особа може прописуватись за власним бажанням, де їй заманеться.
Держмито за реєстрацію місця проживання сплачується у розмірі 13,60 гривень за кожну окрему людину. Якщо тридцятиденний термін, який призначено для реєстрації нового місця проживання, прострочено, тоді необхідно заплатити штраф у розмірі 40,80 гривень за кожну особу. На сьогодні зняття з реєстрації місця проживання можливе лише за рішенням суду. Тепер зі слів громадянина такого робити не можна.
Начальник міського управління праці та соціального захисту населення Олена Захарова розповіла про нові вимоги надання довідок для допомоги на опіку, за доглядом за дитиною-інвалідом та одиноким матерям. Тепер необхідна довідка не про склад сім’ї, а про зареєстрованих осіб за місцем проживання.
Також Олена Леонідівна додала, що опіка і піклування про престарілих родичів тепер призначається лише у судовому порядку у разі, якщо особа визнана психічно недієздатною. Якщо ж людина має ясний розум, але фізично не може сама себе обслуговувати, тоді їй призначається помічник, який допомагатиме та матиме право представляти інтереси. Наостанок додала, що опалювальний сезон цього року скоріш за все триватиме до кінця квітня.
Навівши сумну статистику – 32 пожежі з початку року, одна травмована людина та 4 загиблих, головний інспектор міськрайвідділу МНС Сергій Пасічник закликав усіх обережно поводитися з вогнем. У весняний період, коли всі стрімко прагнуть причепурити свої володіння, частіше за все й трапляються пожежі, через багаття зі сміття, які, до речі, розводити заборонено. Головний еколог Інна Базікова додала, що костри дуже шкідливі для оточуючого середовища і для людини. До того ж штраф за розведення багаття сягає до 1700 гривень. Інна Анатоліївна також наголосила на тому, що 6 квітня відбудеться загальноміський суботник й закликала усіх прибрати присадибні ділянки, побілити дерева та бордюри.
Виконуюча обов’язки начальника «ВО ЖКГ» Євгенія Запара в свою чергу додала, що сміття у Синельниковому дуже багато. За її словами, минулого року стихійних сміттєзвалищ було лише 4, цього – вже 9. Як відомо, виникають вони дуже швидко, а для їх прибирання необхідні чималі сили та час. На сьогодні комунальниками складений план з ліквідації смітників, який вони обіцяють виконати до світлого свята Великодня.
З двадцятих чисел планується прибирання кладовища, за словами очільника ритуальної служби Володимира Лобанова. Вивозитиметься сміття з місця вічного упокоєння на початку квітня. Тож сподіватимемося, що до Пасхи та до поминальних днів місто й кладовище засяють, як нові копійки.
Орися ЛАДАТКО.
|