Про те, що незабаром вибори, гучно говорить значне збільшення «гострих» статей на шпальтах різноманітних видань.
Так, наприклад, одне з видань, яке було рознесено по дворах населених пунктів Раївської сільської ради, на-друкувало думку голови місцевої громадської організації «Справедливість» Володимира Сухоноса.
Автор порушує досить серйозні питання під таким кутом погляду, який можна навіть вважати звинуваченням. Зокрема, йдеться про незаконність нарахування премій Раївському сільському голові, зловживання бюджетними коштами під час ремонту покрівлі дитсадка та ін.
Позиція «Берега надій» завжди ґрунтувалася на принципі об’єктивності. Ми знаємо про ситуацію в Раївці і ще понад рік тому надавали слово на шпальтах газети обом сторонам конфлікту. Ось і зараз, прагнучи відтворити реальну картину, ми поцікавилися й позицією іншої сторони.
- Дійсно, з початку поточного року протягом п’яти місяців розрахунок премій проводився невірно через плутаницю з розмірами відсотків. Я не збираюсь цього приховувати або спростовувати. Було порушення – я відповіла за нього, відшкодувавши кошти в розмірі 6 693 гривень, як це передбачено п.2 ст. 133 Кодексу законів про працю. Скажу більше – я понесла відповідальність і сплатила адміністративний штраф ще за одне порушення, пов’язане з нарахуванням премій технічним працівникам. Причому, самі розрахунки премій проведені цілком правильно і законно, помилка полягала лише в формулюванні. Та ось тільки про те, що вищезазначені порушення вже виправлені, чомусь ані словом не згадується, коли йдеться про зауваження і приписи, зазначені в акті ревізії Держаудитслужби, спеціалісти якої працювали в сільраді протягом квітня-травня поточного року. Тому я не впевнена, що метою звинувачень на мою адресу є щире бажання покращити стан справ на території Раївської сільради. Скоріше це засудження просто заради «самого процесу».
Хочу також для широкого загалу пояснити ситуацію щодо ремонту покрівлі дитячого садочка. Навколо цього вже стільки наверчено-накручено пліток, чуток, звинувачень… Щоб поставити крапку, зазначу: останній платіж виконавцям робіт здійснено 3 вересня 2015 року. Я ж була обрана головою сільської ради аж через два місяці, 10 листопада 2015 року. І саме я, як новообраний голова Раївської сільської ради, отримала «у спадок» проблеми після першого ж дощу. Коли стало зрозуміло, що підрядники не здатні усунути проблему, в грудні ми звернулися до правоохоронних органів. Було відкрито кримінальне провадження, проведені відповідні експертизи, які визначили всі недоробки. Та вирішити питання з ТОВ «Укрбудівниця» (виконавцем робіт) ми вже не можемо, оскільки жоден з контактних телефонів не відповідає, а за адресою, де зареєстрована фірма, навіть спеціалісти Держаудитслужби не змогли нікого знайти. Тепер – справа за судовим розглядом.
Дуже непокоїть мого опонента, як я розумію, вільний залишок нашого сільського бюджету. Доповідаю: 2 мільйони 432,4 тисячі гривень - цифра на початок цього року. З того часу ці гроші розподілялись рішенням сесії та витрачались, зокрема, на придбання матеріалів, обладнання та інвентарю для дитячого садка, оплату праці його співробітників – 108360 грн.; матеріали для ремонту містка по вул. Бугаєнка в Раївці – 35 тис. грн., придбання путівок для оздоровлення учасників АТО та надання пільгових довгострокових кредитів на будівництво та придбання житла – відповідно 26 та 400 тис. грн., придбання шин для трактора ЖКГ «Раївське» - 21 тис. грн., ремонтні роботи в клубі – 39 тис.; виготовлення проектної документації, техпаспортів, техумов та проведення ремонтних робіт – 363, 255 тис. грн. тощо.
Всі ці цифри є відкритими, ознайомитися з ними може кожен охочий. Я ж зазначу, що на сьогодні сума вільного залишку становить 832 980 гривень. І коли мені дорікають тим, що заплановані 474,1 тис. грн. на проектно-кошторисну документацію щодо водопостачання Раївки – це дуже багато, я пропоную таким критикам: знайдіть дешевше, – і я охоче скористаюсь можливістю зекономити бюджетні кошти. Та чомусь обіцянки «знайти варіант в десять разів дешевше» так і залишаються лише обіцянками.
Свою думку висловив депутат Раївської сільської ради, керівник ЖКГ «Раївське» Олексій Коххоров:
- Я уважно вивчаю, куди спрямовуються бюджетні кошти, і голосую «за», якщо бачу, що це реальна допомога моїм землякам. Так, мені не соромно за своє голосування, коли я йду освітленими вулицями Космодемьянської, Кошового, Новій, Осінній, Первомайській, відсипаними баластом дорогами (які до цього були просто непрохідними) по тих же вулицях Космодемь’янської, Кошового, а ще – по Гагаріна. І мені дивно, коли такі позитивні зрушення сприймаються, як кажуть, «у штики»: то баласт радіаційний, то ціни завищені, то ще щось. І ніякі експертизи, ніякі висновки не переконують таких людей, якщо не співпадають з їхньою точкою зору…
- Так, - погоджується Людмила Бойко, - сумно, коли у судових інстанціях заперечується навіть рішення своїх же односельців щодо створення об’єднаної громади. І сьогодні, коли спочатку міськрайонний, а потім і апеляційний суди визнали справедливість і законність рішення раївців, хочеться сподіватися, що це зніме напругу в суспільстві.
Від редакції:
Нам також хочеться вірити в те, що ситуація в Раївці стабілізується. А ще сподіваємось, що більш оперативно нарешті запрацює наша правоохоронна система. Адже, погодьтеся, якби швидко були розглянуті всі звернення, проведені необхідні експертизи і прийняті судові рішення стосовно порушень щодо ремонту покрівлі дитячого садка, запитань і незрозумілостей виникало б набагато менше. А раївцям, як мудрим і зваженим людям, хотілося б порадити уважно дослуховуватися до кожної думки, як кажуть, відокремлювати зерна від плевели, і завжди намагатися зрозуміти, що стоїть за тією чи іншою позицією: бажання змін на краще або ж особисті інтереси.
|