Закільцювання водопровідної мережі Синельникового триває вже 5 років. За цей час розроблено проект і проведено дві черги робіт. У квітні, як ми повідомляли раніше, стартувала третя черга і, за словами міського голови Дмитра Зражевського, вже в нинішньому червні всі заплановані проектом заходи мають бути закінчені. Про це йшлося на зустрічі з головами квартальних комітетів східної частини міста, депутатами міської ради, закріпленими за цими кварталами, представниками СМКП «Водоканал». Причому, якщо за графіком завершення робіт планується до 29 червня, то міський голова налаштований на дострокове введення об’єкту в експлуатацію.
Нагадаємо, що кошти за сприяння депутата обласної ради Святослава Олійника виділені з обласного бюджету. Замовником робіт є департамент житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації.
Найбільше скарг на недостатній тиск води, а з настанням літа – загалом її повну відсутність, надходить від мешканців східної частини. Цього разу присутні на нараді голови квартальних комітетів зауважили, що якщо зазвичай вода з кранів зникає десь у червні, коли починається масове поливання городів, то цього року бойлери не включалися вже у березні.
Новий очільник СМКП «Водоканал» Дмитро Кордиш зазначив, що після закінчення робіт з закільцювання, у водопровідних магістралях значно підвищиться тиск води. Але виникне нова проблема - пориви зношених ділянок системи водопостачання, які не витримають тиску у 3 атмосфери. За оцінками спеціалістів, таких аварійних ділянок десять. Це: дві ділянки по вул. Дружби: від вул. Курганної до вул. Білютіна - 355 м та від вул. Тітова до вул. Кремлівських Курсантів – 490 м; по вул. Одеській: від вул. Гоголя до вул. Б. Хмельницького – 326 м; по вул. Калініна – від вул. Гоголя до вул. Пролетарської – 490 м; по вул. Пролетарській – від вул. Кремлівських Курсантів до вул. Суворова – 965 м. Також потребують заміни дві ділянки по вул. Кірова – від пров. Транспортного до пров. Ломаного – 75 м, від пров. Калантаєвського до пров. К. Маркса – 66 м. Для кільцювання вул. Деповської та вул. Білютіна необхідно 35 м труб; вул. Пролетарської та вул. Піонерської – 15 м, для з’єднання вул. Кірова та пров. Транспортного – 84 м.
Не допустити поривів, вважає Дмитро Кордиш, можна, як це вже стало звичним, за допомогою самих мешканців, які б за власні кошти придбали нові труби, а «Водоканал» візьме на себе роботи по їх прокладанню. Саме для цього й запросили депутатів та квартальних, щоб ті, так би мовити, провели роботу з жителями вулиць, роз’яснивши ситуацію.
Крім того, мер міста повідомив, що вже розпочаті заплановані на цей рік роботи з реконструкції очисних споруд, які теж фінансуються з обласного бюджету. Як фахово пояснив присутній на нараді начальник дільниці водопровідних мереж "Водоканалу" Віктор Молинський, залишилось довести до ладу первинні відстійники, компостні майданчики та насосні сирого осаду. Після закінчення робіт споруди зможуть виконувати всі комплекси очищення стоків, крім біохімічного.
Оксана ЛЕНДА.
|