Минулого понеділка відбулося засідання колегії Синельниківської райдержадміністрації під головуванням Олександра Шабанова. Розглянуто п’ять питань, серед яких внесення змін до показників районного бюджету, виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку за 9 місяців та її погодження на наступний рік, виконання програм розвитку освіти та соціального захисту населення.
Несподівано було почути, що держава таки надала РДА кошти для підвищення заробітної плати її працівникам і 75 тисяч гривень повернуться до районної казни та будуть спрямовані залізниці на відшкодування пільгового проїзду мешканців ра-йону (нагадуємо читачам, що на минулій сесії ці кошти виділялись з райбюджету держслужбовцям на погашення заборгованості по зарплаті). Також заплановано 9592 гривні для придбання пального для боротьби зі сніговими заметами, 10572 гривні на котельню Шевченківської школи. Кошти, які раніше були заплановані на котельню Майської школи, через відсутність документації перенаправлені на встановлення пластикових вікон у Миролюбівській школі.
Під час розгляду освітянського питання у членів колегії було багато запитань до доповідачки Галини Бахтєєвої. Зокрема, Володимира Сулаєва схвилювала інформація про фактичну відсутність викладачів музики та співів у дошкільних закладах (маємо усього трьох у 22-х садочках) та їх нестачу у школах. На його думку, це наслідок того, що в сільських школах зник зв’язок з міською музичною школою (школою культури та мистецтв). Адже раніше її вчителі мали години в сільських школах і там же факультативно викладали гру на різних інструментах. Сьогодні ж цього абсолютно немає, бо їхати з Синельникового до сіл викладачам стало невигідно. В результаті знижується культурний рівень сільської дітвори і скоро на селі взагалі не почуємо звук баяна чи гітари.
Як зазначив перший заступник голови РДА Сергій Турченюк, у такій ситуації є вина і працівників райво, які не шукають молоді кадри у музучилищах, а тим, хто й хотів би працювати в сільській школі, не знаходять достатньої кількості годин для отримання нормальної зарплати, хоча в той же час вчителі-пенсіонери „тягнуть” по 30 годин на тиждень.
Є проблеми і з недо-статністю місць у садочках - лише 56 відсотків малечі до 6-ти років охоплено дошкільним вихованням, збільшуються вимоги до персоналів садочків та керівників закладів, які повинні мати вищу педагогічну освіту.
Намагались члени колегії дізнатись рейтинг шкіл за рівнем знань за результатами ЗНО, були претензії до відділу освіти і з боку фінуправління, зокрема щодо недостатньої роботи з сільрадами в питаннях харчування та транспортування учнів. Однак поговорити про це на сесії не вдасться, оскільки дане питання через хворобу керівника Алли Юрцевич вирішили на розгляд депутатів не виносити.
Обговорили також осо-бливості бюджету наступного року. Хвилює, що проглядається десяти-мільйонний дефіцит на освіту. Дмитро Екзархов та Сергій Тибан вже вкотре піднімають питання про ремонт іларіонівських очисних споруд, на що отримали обнадійливу обіцянку від Олександра Шабанова, що наступного року даний об’єкт має бути включений у фінансування з обласного бюджету. Буде, нарешті, відремонтовано і Роздорський будинок культури за рахунок 900 тисяч гривень з обласного бюджету та 100 тисяч гривень об’єднаної громади.
Насамкінець засідання колегії головний лікар ЦРЛ Петро Довгань проінформував про складнощі з бюджетом наступного року. Зокрема, щодо незабезпеченості коштами на енергоносії в сумі 2,1 мільйона гривень. На його думку, без співпраці бюджетів ра-йону та міста питання не вирішити, хоча на сьогодні місто вдвічі менше вкладає в ЦРЛ.
Станіслав ТКАЧОВ.
|