До редакції звернувся житель Синельникового пенсіонер Віктор Бабіч, обурений тим, що йому не призначено субсидії. «Нам не надали субсидію, мотивуючи тим, що невістка перебувала за кордоном більше 60 днів. Я бачив невістку раз у житті, вона ніколи в мене не проживала – разом з моїм сином вони у жили у Донецькій області, а коли почалася війна, роз’їхалися: вона – до Росії, син – до мене. Яке відношення я до неї маю?» - запитує Віктор Васильович.
На жаль, чоловік став «жертвою» нових правил призначення субсидії, які увійшли в дію з 1 травня поточного року. Саме через них йому було відмовлено у призначенні «літньої» субсидії, оскільки, як йдеться у відповіді начальника міського управління праці та соціального захисту Олени Захарової, «син зареєстрований та проживає разом із заявником в одному домогосподарстві. Дружина сина є членом сім’ї особи із складу домогосподарства, тому дані про її доходи мають бути враховані під час призначення житлової субсидії та впливають на отримання субсидії».
Те, що подружжя роз’їхалося по різних країнах, тепер, за новими правилами, не має ніякого значення, якщо шлюб не розірваний офіційно. Також не була призначена субсидія й доньці Віктора Бабіча, яка не звернулася із повторною заявою у поточному році, чого вимагали ті ж нові правила.
Надаючи відповіді з роз’ясненням причин відмов, Олена Захарова також зазначила, що «для розгляду питання щодо призначення (відмови у призначенні) житлової субсидії на опалювальний період заявнику рекомендовано подати заяву про призначення житлової субсидії встановленого зразку на комісію з питань призначення державних адресних допомог». Доньці гр. Бабіча також рекомендовано звернутися до управління праці та соцзахисту із відповідною заявою.
Чим ще можна зарадити Віктору Васильовичу та тисячам українців, які цього разу залишилися позбавленими державних допомог? На жаль, нові жорсткі вимоги й правила, які встановив уряд, «забрали» у них субсидії, навіть не порадивши, як спромогтися заплатити по 3-4 тисячі гривень стареньким, чия пенсія становить 2-3 тисячі. Субсидія їм тепер дзуськи, адже в хаті зареєстровано дочку чи сина, які приїздять до батьків хіба що раз на рік, та й то, за гостинцями, а не з тим, щоб «поділитися доходами», як чомусь переконані наші міністри.
Скорочуючи кількість одержу-вачів субсидій, урядовців менш за все цікавило, як і де шукатимуть люди тих, з ким давно втратили зв’язок, скільки грошей їм доведеться викласти за кожну довідку, нотаріальне засвідчення та судові процеси. Залишається тільки згадувати, як у 2015-16 роках тодішній прем’єр Арсеній Яценюк з захопленням звітував, що кожен третій в Україні отримує субсидію, як закликав всіх нас заповнювати декларації та заяви, бланки яких по декілька разів розносили по домівках. Що змінилося з тих пір? Зарплати й пенсії українців зростають значно повільніше, ніж ціни на продукти та вартість комунальних послуг, а зворотний процес поступового згортання надання субсидій набирає обертів. Ну не витримує державний бюджет таких цін, які має сплачувати у вигляді субсидій за газ в оселях українців! А ми з вами, як вважають наші можновладці, витримаємо й не таке…
Оксана ЛЕНДА.
|