Голова Синельниківської райради Юрій Мартиненко та перший заступник голови РДА Сергій Турченюк провели семінар-нараду з головами сільських та селищних рад. Під час цієї зустрічі начальник фін-управління Тетяна Макаркіна проінформувала присутніх стосовно недоїмок місцевих бюджетів. Зокрема, загальна сума заборгованості складає 2 мільйони гривень. Найгірше над поверненням боргів працюють у Новогнідській сільраді, де мають недоїмку 425 тисяч гривень, з яких 179 тисяч ще минулих років. Понад 100 тисяч недораховуються в своїх касах Кислянська, Гірківська, Михайлівська, Старовишневецька сільради. А от Варварівська, Новоолександрівська сільські та Роздорська селищна ради хоч і мають недоїмку, та за останні тижні змогли істотно її зменшити.
Детально зупинилась Тетяна Степанівна на особливостях формування бюджету 2017 року. В зв’язку з переходом фінансування районного бюджету за програмно-цільовим методом до цього часу незрозуміло, як будуть фінансуватись дитячі садочки та клуби, які знаходяться на балансі сільрад. Нинішнього року на них з райбюджету виділялась дотація, а надалі не виключено, що їх доведеться передати району.
Медична субвенція надаватиметься на всі статті витрат, крім енергоносіїв, які покриватимуться з місцевого бюджету. Ще складніше з освітою, де державні гроші матимемо лише на виплату заробітних плат. Все інше – самотужки. А коли сил не вистачить – чекайте „оптимізації”?..
Головний лікар Синельниківського центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Сачко проінформувала голів рад про хід профоглядів та вислухала ряд претензій стосовно деяких сільських лікарів. Не виходить спільної роботи лікаря та виконкому у Майській сільраді, Дібрівська рада „випала” з графіку роботи пересувного флюорографа, з Роздорської селради перевели лікаря, якому депутати уже домовились виділити безкоштовне житло.
Вкотре Юрій Мартиненко наголосив на готовності районного бюджету фінансувати доплати сільським лікарям, щоб вони могли отримувати на руки по 6-7 тисяч гривень та взяти участь у доукомплектуванні медзакладів обладнанням.
Заступник начальника районного управління праці та соціального захисту населення Інна Коваленко звернула увагу присутніх на особливості оформлення субсидій. Зокрема, вона надається лише на зареєстрованих у помешканні громадян або ж на підставі договору оренди з додаванням підтверджуючого акту обстеження. Доходом студентів-бюджетників вважається стипендія (а не прожитковий мінімум, як торік), а контрактників – прожитковий мінімум. Для непрацюючих пенсіонерів можна взяти доход за минулий місяць, що особливо важливо для сільських пенсіонерів, які отримали орендну плату за паї (тоді вона не ввійде в доход).
Субсидія на тверде паливо автоматично не перераховується, тому потрібно звертатись з новою заявою.
Під час проведення заходу знову повернулись до теми незаконної вирубки лісосмуг. Зокрема, в районі з’явилась громадська організація, яка згодилась безоплатно взятись за охорону насаджень. Як заявив її представник Руслан Новиков, сільським головам досить буде зателефонувати за номером 050-066-05-60, щоб на місце прибула оперативна група, яка затримає зловмисників і передасть їх співробітникам прокуратури. Не поліції, наголосили, бо віри останній в цих питаннях немає.
- Сподіваюсь, що такі заходи стануть дієвими, - прокоментував Юрій Мартиненко, - а тому нам лишається лише забезпечити активістів пальним.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: під час проведення семінару-наради.
|