Минулого тижня у Васильківському районі на полях С(Ф)Г „Україна-2000” у співпраці з ТОВ „Агрозахист Донбас” пройшов традиційний практичний семінар. На демонстраційних ділянках більше десятка всесвітньо відомих фірм та порівняно нових на вітчизняному агроринку компаній представили зразки гібридів соняшника та кукурудзи.
Розпочалися оглядини демділянок з соняшника. Головний агроном С(Ф)Г „Україна-2000” Роман Козій проінформував, що посів було проведено 25 травня після трьох культивацій. Вносився також страховий гербіцид та проведено два обробітки мікродобривами. А далі слово брали представники фірм та характеризували той чи інший гібрид, наголошуючи на його особливостях. Екзотичним виявився кондитерський гібрид Конфета, який дивував учасників семінару своїм виглядом та смаком. Хоча не обійшлося і без критичних зауважень – корзинка порожнювата.
Присутніх на семінарі аграріїв цікавили перш за все урожайність, посухостійкість та захищеність від вовчка. Адже цей паразит на полях Васильківщини вже завдає серйозної шкоди посівам і з кожним роком розповсюджується все сильніше. Можливо, саме тому з представленої лінійки гібридів соняшника більша частина їх була розрахована під технологію Євролайтинг та Євролайтинг плюс. Як стверджували менеджери фірм, цей гербіцид спрощує процес вирощування соняшника, ефективно захищаючи його від буря’нів.
Хоча згодні з цим були не всі. Зокрема, керівник С(Ф)Г „Павлівське” Олександр Гусак переконаний, що надмірне засилля сильнодіючих хімікатів шкодить нашій землі і згодом може стати серйозною проблемою для сільгоспвиробництва. На його думку, потрібно дотримуватись традиційних технологій, підвищуючи культуру землеробства та родючість полів.
- Звичайно, Олександру Васильовичу легко так говорити, адже він серйозно займається тваринництвом і регулярно вносить на поля органіку, через що і результати відчутні, - висловлювались кулуарно його колеги.
От тільки чи легко? Але павлівці вважають, що без тваринництва повноцінним підприємство назвати не можна.
Цього року в „Україні-2000” закладено було ще й полігон качанистої. І тут приємно було серед інших фірм зустріти представників Синельниківщини. Такою стало ТОВ науково-виробнича комерційна фірма „Селекта”, яку представляла Олена Мельник. Вона зазначила, що на Васильківщині вперше демонструють свої гібриди і вдячні керівнику господарства депутату обласної ради Віктору Дубовику за співпрацю. Увазі сільгоспвиробників були представлені чотири гібриди: Полтава, Легенда, Орлан і Форвард. Перші два уже занесені до реєстру, а інші є новинками, які лише подані на реєстрацію. Кожен з них не поступається гібридам іноземної селекції, хоча насіння коштує значно дешевше.
Особливістю цьогорічного семінару стало те, що вперше на нього було запрошено не лише керівників великотоварних господарств, а і дрібних фермерів. Під час заключної частини було навіть запропоновано обрати голову районного об’єднання фермерів та землевласників. Але порадившись, вирішили для цього скликати окремі районні збори.
Закінчився семінар неформальним спілкуванням з розіграшем призів та цінних подарунків, найціннішими з яких стали кілька мішків з насінням соняшника. До речі, їх володарем став наш колега-журналіст редактор газети «Васильківський вісник» Сергій Хорошилов.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: під час семінару.
|