Минулої п’ятниці ворота Славгородського елеватора були широко відкриті для усіх сільгоспвиробників Синельниківського та сусідніх районів Запорізької області. Тут проходив День відкритих дверей, організований підприємством спільно з ПІІ „Гленкор Грейн Україна”.
Як зазначив керівник елеватора Віктор Гринько, такий захід організовано вперше і його метою було залучення до співпраці сільгосппідприємств усіх форм власності і розмірів. Але краще за Віктора Миколайовича про переваги Славгородського ХПП розказали самі фермери, які торік після кількарічної перерви знову співпрацювали з ним.
- Порядність при визначенні якості зерна, розрахунках за збіжжя і швидкість прийомки автотранспорту - це ті три золоті правила, які ми хочемо мати при партнерстві з елеваторами, - вважає ведучий фермер південної зони району Володимир Постол.
І минулого року всі ці три правила спрацювали на „Славгород-Агро”, тому й нинішнього року Володимир Іванович має намір бути клієнтом славгородців. Особливо в такій не зовсім традиційній для нас культурі, як ріпак. Але за однієї умови – щоб його ріпак до кінця збирання площ зберігався в окремому бурті.
Це не каприз аграрія, а прагматичний розрахунок. Суть його в тому, що Володимир Постол сіє лише високоякісні німецькі гібриди ріпаку, які гарантують не лише вагомий врожай, а і високоякісні показники по кислотах та повну відсутність ГМО (через їх присутність ціна одразу зменшується щонайменше на 30 доларів). Цим похвалитись можуть далеко не всі сусіди з Запорізької області і щоб потім не виникали суперечки, наш фермер ставить такі вимоги.
Підтвердив славу славгородців як надійного партнера і начальник управління агропромислового розвитку Микола Малюков:
- В попередні роки один з синельниківських елеваторів повів себе з селянами не по-партнерському і від нього одразу відмовилась більшість товаровиробників на користь „Славгород-Агро” та „Зернопром-Агро”. Тому репутація коштує дорого.
Солідарна з цим була також представник Київського офісу підприємства з іноземними інвестиціями „Гленкор Грейн Україна” Наталія Трохимчук, яка запевнила, що підприємство буде дорожити кожним сільгоспвиробником і ціна на зерно для них буде гарантовано вищою, ніж для перекупників. А що стосується порядності у партнерстві – так за це директор елеватора відповідає головою. Хоча Віктору Гриньку, як показав досвід, не потрібні зайві попередження і „надзор”.
Він також озвучив нинішні розцінки на послуги елеватора, які у порівнянні з минулим роком зросли на 25 відсотків. Орієнтовно сушіння зерна складатиме 30,66 гривень за тонну, ріпаку 40 грн./т, зберігання 30 гривень тонна. Звертаємо увагу, що перші 30 днів збіжжя зберігатиметься безкоштовно. Одноразово ТОВ „Славгород-Агро” може прийняти 35 тисяч тонн зерна.
Йшла мова на Дні відкритих дверей також про прогнози цін на зерно, стан та тенденції світового ринку, можливість кредитування сільгоспвиробників, форвардні закупівлі та ін. Київські гості були приємно здивовані економічною та технічною грамотністю синельниківських фермерів, таких як Геннадій Риженко, Володимир Постол, Юрій Конжаревич, Володимир Сулаєв, Георгій Колпак.
Як висновок, варто озвучити таку інформацію нашим сільгоспвиробникам:
- світовий ринок ріпаку відчуватиме дефіцит, у тому числі і через те, що у Канаді вимерз яровий клин. Україна нинішнього року очікує на 1,8 млн. тонн ріпаку (торік мали 2,2 млн.) з 70-80 мільйонів світового валу;
- ціна тонни ячменю в порту на сьогодні становить 155 доларів (в т.ч. доставка $20), але одразу після жнив очікується її зниження;
- ціна фуражної пшениці в порту $160, 3 класу – $165, 2 класу – $170 за тонну, але через місяць-два можливе її здороження;
- ціна гороху $265, сої $330 за тонну.
А шлях до порту розпочнеться з ТОВ „Славгород-Агро”, переконані на підприємстві.
Станіслав ТКАЧОВ.
|