На черговій сорок другій сесії Синельниківської районної ради шостого скликання розглянуто чотирнадцять питань, про частину з яких ми уже повідомляли в минулому номері „Берега надій” у звіті про засідання колегії РДА.
Серед найбільш актуальних питань окремо варто сказати про уточнення показників районного бюджету. Так, за рахунок коштів вільного залишку районного бюджету, що утворився станом на 01.01.2015 року, збільшено видаткову частину загального фонду районного бюджету на 120,263 тис. грн., в тому числі:
- 72,283 тис. грн. на погашення кредиторської заборгованості за 2014 рік по оплаті за продукти харчування по КТКВК 070201 «Загальноосвітні школи (в т.ч. школа-дитячий садок, інтернат при школі), спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми» у сумі 35,821 тис. грн. та КТКВК 070301 «Загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні санаторні школи-інтернати» у сумі 36,462 тис. грн. ;
- 26,880 тис. грн. на оздоровлення дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей-сиріт відповідно до програми «Відпочинку та оздоровлення дітей у Синельниківському районі на 2014-2015 роки»;
- 21,100 тис. грн. на проведення експертизи проекту будівництва об’єкту «Будівництво об’їзної автомобільної дороги с. Першого Травня Дніпропетровського району від межі Дніпропетровського району до с. Діброва Синельниківського району» відповідно до Програми «Соціально-економічного та культурного розвитку Синельниківського району на 2015 рік».
Вивільнені кошти, що планувались за рахунок іншої додаткової дотації з обласного бюджету на погашення кредиторської заборгованості на оплату продуктів харчування, повернуто на КТКВК 250404 «Інші видатки» в сумі 72,283 тис. грн.
Заслухали депутати звіт заступника начальника райвідділу міліції, начальника міліції громадської безпеки Дмитра Вовка. З його слів, нинішнього року зафіксовано два випадки доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, 10 фактів незаконного обігу та два - зберігання наркотичних засобів, 4 особи отримали адмінпокарання за самогоноваріння і одна за придбання зілля.
Однак звіт Дмитра Сергійовича не задовольнив ні депутатів, ні сільських голів. Найбільше нарікань було на роботу дільничних інспекторів міліції та на існування незаконних пунктів прийому металобрухту. А законних, до речі, на території району немає, тому можна вважати кожен кілограм зданого металу кримінальним.
Не ведеться, на думку депутатів, належна робота щодо запобігання вживанню наркотиків. Наприклад, в Славгороді кожному мешканцю відомо, де і ким продається дурман, тільки не міліціонерам:
- Таке враження, що правоохоронці самі їх підвозять, - обурювались присутні в залі.
Виправдання Дмитра Сергійовича, що в райвідділі відділ по боротьбі з наркотичними речовинами ліквідовано, а його функції покладено на карний розшук, у якого і без того було багато справ, нікого не влаштувало, і депутат Володимир Сулаєв запропонував визнати роботу відділу по профілактиці злочинів незадовільною. Однак таке рішення більшості не набрало (а для цього повинні були голосувати всі депутати одноголосно, бо на сесії були присутніми лише 24 депутати – критична кількість для кворуму), тому домовились лише про нараду голів сільрад з дільничними інспекторами. А ще депутат Георгій Колпак висловив пропозицію обов’язкової присутності на сесіях особисто начальника нашої міліції.
Виникли в залі суперечки і після виступу директора Синельниківської централізованої бібліотечної системи Наталі Нікішової. Питання все те ж – чи потрібні сьогодні сільські бібліотеки? Думки звучали різні, але більшість висловилась „за”, потрібно лише змінювати форму роботи згідно вимог часу.
Та найбільш резонансним стало питання про перетворення комунального закладу «Дитячий оздоровчий комплекс «Дніпро» Синельниківського району» в ПАТ «Дитячий оздоровчий комплекс «Дніпро». Пропозиція голови ради Юрія Мартиненка про акціонування закладу була викликана неможливістю його нормального функціонування за нинішніх умов. Зокрема, цього року він так і не розпочав роботу, не вигравши жодного тендеру на відпочинок дітей. І це при тому, що вартість путівок була занижена на третину. Чому? Тому, що умови в таборі не відповідають запитам відпочиваючих: душових кабінок, туалетів, кондиціонерів в кімнатах немає, самі ж вони мають вигляд гуртожиткових на 6-10 осіб, дах протікає, територія має непривабливий вигляд.
Але у нього є одна перевага – по ціні путівок (127 гривень на день) він більш-менш доступний для сільських дітей.
- Там чудове море, яке сільські діти мають змогу побачити. А стане табір приватним – не матимемо і цього, - висловилась начальник фінуправління РДА Тетяна Макаркіна.
Її підтримали Володимир Сулаєв, Микола Малюков, частина сільських та селищних голів, які переконані, що табір має лишитись комунальним закладом.
Юрій Мартиненко аргументував тим, що він пропонував нашим аграріям взяти табір на „причеп”, однак пропозицій не надійшло. А 5 мільйонів гривень на ремонт „Дніпра” не знайдеться ні в бюджеті нинішнього, ні найближчих років. Тому табір просто розвалиться, або його заберуть за борги.
Депутати Андрій Усов, Геннадій Риженко, Віктор Бібік теж за те, щоб синельниківські діти відпочивали на морі, але в цивілізованих умовах. Для цього потрібно змінювати систему управління табором і вкладати гроші під конкретну управлінську команду. Інакше не буде ні грошей, ні табору.
В результаті дискусій до єдиної думки не дійшли і рішення про початок акціонування не прийняли. Домовились вчинити так: нинішнього року за рахунок господарств та сільрад придбати щонайменше 400 путівок дітям, що дасть можливість табору запуститись в нинішніх умовах, а далі питання вивчити і прийняти кардинальне рішення.
І насамкінець варто сказати про те, що за словами присутнього на сесії депутата облради Петра Довганя, обласні обранці прийняли звернення до Президента і уряду про перегляд тарифів на компослуги, які стали непосильними для людей. Прикро, що синельниківські депутати на позаминулій сесії побоялись прийняти таке звернення стосовно ціни на газ, а голова ради Юрій Мартиненко навіть побачив був у цьому прояв сепаратизму. А люди ж надіються, що обирають своїх депутатів, які їх завжди захищатимуть...
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: під час сесії.
|