Спільне засідання колегії РДА та сесії райради розпочали з обговорення підсумків збирання ранніх зернових та підготовки до посіву озимих культур.
Як зазначив начальник управління агропромислового розвитку Микола Малюков, погодні умови зимового періоду в цілому склались сприятливими для озимих культур. Всього їх підлягало збиранню на площі 32504 га: озима пшениця склала 25889 га, озимий ячмінь - 4319 га та озимий ріпак посіяний на площі 2296 га.
Район отримав валовий збір зерна ранніх зернових 142 тис. тонн з площі 44,1 га при врожайності 32,2 ц/га.
Найбільшу врожайність одержали: С(Ф)Г «Рой» - 54,9, ТОВ «ЛіК» - 52,7, ПрАТ «Агро-Союз» - 49, С(Ф)Г «Анастасія» - 46,3 ц/га.
У загальному заліку район отримав: озимої пшениці 99,6 тис. тонн при врожайності 38,5 ц/га, озимого ячменю 10,8 тис. тонн (25,1 ц/га), ярого ячменю 30,2 тис. тонн (25,2 ц/га), гороху 1,7 тис. тонн (21,8 ц/га).
Завдання поставки продовольчого зерна до регіонального фонду складає 5600 тонн. На сьогоднішній день 48 господарств уклали угоди, завдання виконано на 100%.
Господарствам району необхідно провести збір кукурудзи на зерно з площі 31877 гектарів і соняшнику з 34278 гектарів.
Під урожай 2015 року планується посіяти 25,8 тис. га озимої пшениці, 5,5 тис. га – озимого ячменю, 2,2 тис. га озимого ріпаку. Засипано та здано на перевірку до насіннєвої інспекції насіння озимих культур 5946,5 тонн (100% від потреби).
Потреба в мінеральних добривах під посів озимих культур становить 3380 тонн (заготовлено 100%).
На знак визнання такої плідної роботи аграріїв школярі Іларіонівської СЗШ підготували їм віршовані вітання, подарували колоски пшениці, перев’язані жовто-блакитними стрічками, а Георгія Колпака, Андрія Усова та Костянтина Меренчука навіть посвятили в козаки, вдягнувши на них козацьки шапки та пояси, а головне – «всадовивши» на символічних коней, на якому Андрій Усов навіть зумів проскакати залом. Голові ради сільгосппідприємців Синельниківщини Георгію Колпаку діти крім того вручили запашний коровай.
Найбільш обговорюваним стало питання передачі приміщення школи Дослідного поля для потреб військових. Наразі тут передбачається розміщення в разі необхідності роти охорони в кількості близько 130 чоловік. Голова райдержадміністрації Юрій Мартиненко зазначив, що сьогодні в навчальному закладі ледь більше 60 дітей, і за потреби вони зможуть навчатися у Раївській школі-інтернаті.
З виступу Георгія Колпака стало зрозуміло, що на засіданнях комісій та президії райради, що передували сесії, це питання стало найбільш суперечливим. Втім, депутатів запевнили, що 1 вересня діти, як звичайно, підуть до школи і навчатимуться. Військові там розмістяться лише за умови необхідності.
Говорили про те, що треба роз’яснювати громаді таку доцільність, з чим згодний і Раївський сільський голова Леонід Головко. А от директорам обох шкіл слова не надавали, оскільки, за словами Юрія Мартиненка, вони давно мають протилежні точки зору з приводу доцільності існування двох напівпорожніх шкіл в одному селі. Депутати вирішили все ж таки надати право відділу освіти на передачу приміщення школи в короткострокове платне користування Синельниківському об’єднаному міському військовому комісаріату протягом дії особливого періоду. До речі, представники комуністів, які вимагали особливо наголосити на тимчасовості такого становища, все ж таки при голосуванні, незважаючи на наявність в рішенні слова «короткострокове», з більшістю не погодились…
Крім того, сесія затвердила встановлення надбавки за вислугу років голові районної ради Наталі Задорожній в розмірі 40% посадового окладу з урахуванням доплати за ранг за стаж роботи на державній службі та в органах місцевого самоврядування понад 25 років. Як стало відомо редакції, під час засідання президії районної ради депутат Георгій Колпак пропонував відмовитися від встановлення такої надбавки, адже в напруженій ситуації в країні, при нестачі грошей в бюджеті чиновники високих рангів мали б почати економію з себе. З ним погодилася і депутат Марина Копил. На підтримку доплати до посадового окладу Наталі Задорожньої виступила керуюча справами райради Лариса Дерев’янко, аргументуючи це тим, що голова райради одна виховує дитину, а тому зарплата в 5600 гривень не така вже й велика сума. В результаті голосування Георгій Колпак утримався, Марина Копил проголосувала проти, а всі інші, разом з головою РДА Юрієм Мартиненком погодилися з встановленням надбавки.
Також депутати дали дозвіл на списання автівки, що належить центру первинної санітарної допомоги, яка після аварії не підлягає ремонту, затвердили ліквідаційний баланс Великомихайлівського НВК та розглянули ще низку питань.
|