У неділю Кабмін прийняв рішення про входження в капітал ПриватБанку. Держава стане 100%-вим власником цієї установи.
Як повідомили на бріфингу голова НБУ Валерія Гонтарева та міністр фінансів Олександр Данилюк, ще 1 квітня 2015 року нестача капіталу банку становила 113 млрд. грн., а станом на 1 грудня поточного року зросла до 148 мільярдів. Голова НБУ також заявила, що акціонери банку взяли на себе зобов’язання реструктуризувати власні кредити. За процесом має наглядати МВФ, а Європейський банк реконструкції та розвитку допомагає формувати команду та будувати корпоративне управління в банку. Також ЄБРР не виключає своєї участі в процесі можливої приватизації ПриватБанку в майбутньому.
Екстрено поданим президентським законопроектом №5553 пропонується розповсюдити гарантію повної суми вкладів фізичних осіб на всі державні банки. Нагадаємо, на сьогодні, держава гарантує це лише в Ощадбанку.
В Синельниковому станом на ранок середи, 21 грудня, особливих проблем клієнти ПриватБанку не відчували. Банкомати працювали, готівка в них була, черг не спостерігалося. Щодо терміналів, то в жодному з магазинів та аптек, які користуються ними, і куди ми завітали, нас запевнили, що збоїв в роботі не виникало, оплати картками проводяться без проблем усі ці дні. Єдине виключення – супермаркет АТБ, де оголошення з вибаченням за непрацюючі термінали розміщені вже кілька днів. Коли вони запрацюють – не повідомляється. В мережі інтернет наразі багато інформації щодо переговорів керівництва АТБ з іншим банком з обслуговування безготівкових операцій. Так це чи ні – дізнаємось.
Оксана ЛЕНДА.
P.S. За експертною оцінкою ситуації ми звернулися до керівників кількох сільгосппідприємств, які обслуговувались в „ПриватБанку”. Ось що нам відповів, приміром, керівник ТОВ „ДВК” Дмитро Гапоненко:
- У тому, що сталося – безпосередня „заслуга” вищого менеджменту та власників банку. Говорячи по-простому, вони красиво заробили на державі, фактично скинувши їй нажиті власні борги. Чи було це несподіванкою? Для простого громадянина, можливо й так, але не для того, хто так чи інакше має відношення до фінансів чи бізнесу. Адже не раз офіційно повідомлялось про державне рефінансування цього банку, що красномовно свідчило про наявні проблеми.
Чого очікувати підприємцям? Думаю, нічого страшного не станеться і нічиї платіжки не пропадуть. Згідно законодавства банк має три дні на перерахунки платежів, вони ж попросили тайм-аут усього на один день для проведення інвентаризацій коштів у касах та ін. Відсутність готівки у деяких банкоматах – це елементарні наслідки паніки людей. І чим більшою вона буде – тим сильніше вплине на тимчасове коливання курсу гривні. До речі, на цьому також хтось заробить.
Не втратять вкладники і свої заощадження. От тільки для їх повернення навряд чи обійдуться без друку нових грошей, що, безумовно, потягне за собою ріст інфляції. Як сильно – залежить знову ж таки від соціальної стабільності у суспільстві.
А взагалі у даній ситуації мене найбільше обурює одне – що ніхто за зроблене не відповість ні політичною репутацією, ні сяде до в’язниці.
|