Інтернет-версія газети Берег Надій

Форма входу

Категорії розділу

Новини міста
Регіональні новини
В Україні
Політика
Актуально
Проблема
Погляд
Спорт
Здоров’я
Зворотній зв’язок
Кримінал
Фотофакт

Пошук

Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Актуально

Переджнивна самооцінка стану посівів аграріями Синельниківщини – чотири з плюсом

Ячмінь пополовів – значить максимум через три тижні розпочнуться жнива. Традиційно о цій порі аграрії Синельниківщини проводять практичний семінар, щоб визначитись з перспективами майбутнього врожаю, проаналізувати помилки та поділитись новим досвідом.
До слова, подібних раніше звичних заходів в області стає все менше. А сказати відверто – прямопропорційно авторитету і значимості обласного управління АПК та уваги до селянської праці керівництва  регіону. Тому слід віддати належне вірності традицій Синельниківського начальника управління агропромислового розвитку Миколи Малюкова та наших аграріїв, які не лише масово взяли участь у семінарі, а ще й приклали максимум зусиль, щоб уникнути формалізму та перетворили його на реальне джерело нових знань.     
Розпочався семінар з огляду демонстраційних ділянок на Синельниківській селекційно-дослідній станції, де ведучі науковці станції Микола Солодушко, Микола Явдощенко, Євген Бєліков ознайомили присутніх з особливостями цьогорічної весни. Головна з них – третя кількість опадів за всі роки спостережень та низькі температури. Звідси висока захворюваність рослин і вимушене використання фунгіцидів.
Озимий клин демонстрував 9 строків посіву на трьох попередниках. Широкий сортовий спектр дозволяв визначитись з їх підбором на майбутню осінь. Звернули увагу учасники семінару на нові сорти пшениці як вітчизняної, так і іноземної, переважно російської, селекції, зокрема Мелодію, Традицію, Еру, Світанок, Іришку, Самурай та ін. Далі роль гіда взяв на себе керівник С(Ф)Г „Рой” Володимир Рой, який під час об’їзду полів поділився стратегією підприємства. Наприклад, при виборі насіння соняшника обрали одну фірму – Лімагрейн – і лише три гібриди: 56-33, 55-80, 54-85.

Сівбу провели чотирма високоякісними сівалками, які гарантують задану розстановку рослин і темп робіт. Сіяли обов’язково з добривами – карбамідом. Площі соняшника стовідсотково оброблені фунгіцидами і зараз рослини в фазі зірочки підживлюють бором.
Пройшов маршрут і новозбудованою асфальтовою дорогою протяжністю 2,1 кілометрів по селі Циганівка, кошти на яку з обласного бюджету пролобіював Володимир Миколайович як депутат облради. Є уже домовленість і про ремонт вулиці Чкалова у Новоолександрівці.
Наступна зупинка – виставка посівних агрегатів С(Ф)Г „Рой”. Тут керівник підприємства дав оцінку не лише техніці, а і фірмам-постачальникам, попередивши, з якими не варто зв’язуватись, щоб потім не кусати лікті.
Микола Малюков також додав, що дане господарство активно займається тваринництвом і на сьогодні на фермах утримує майже 7 тисяч свиней та 700 голів ВРХ, з яких 100 - дійна череда. Завдяки цьому вносять органіку на поля, ефект від якої наглядно було видно на полі соняшника: там, де знаходились бурти перегною, рослини були на третину вищі і значно краще розвинені.
На території Шевченківської сільради маршрут проходив полями одноосібників і вперше за останні роки обійшлося без гострої критики їхнього стану, хоч вони ще істотно й поступались щойно побаченим посівам.
- Вчимось, переймаємо досвід у флагманів району, - скромно поділився місцевий фермер Олександр Прокопенко.
Розташовані на площах колишнього колгоспу ім. Тельмана також поля гібридизації кукурудзи „Степової”. Однак досвідчені аграрії були дещо здивовані тим, що розташовані вони усього через дорогу від товарних фермерських посівів качанистої. А де ж ізоляційна зона, без якої неможливо отримати якісне насіння? Шкода, що в семінарі не взяли участь представники фірми, які б одразу могли пояснити побачене.
А от на демонстраційному полігоні у ВСК „Україна” недостатку у коментарях не було. Кожен сорт озимої пшениці та ячменю презентували представники фірм, які займаються їх продажем на теренах України. Тому ділянки з вітчизняними, російськими, німецькими, канадськими, австрійськими, чеськими сортами оглядали візуально, прощупували руками і вступали в дискусії з дилерами. Найбільше обговорення було навколо  іноземних сортів пшениці пізніх строків стиглості. Вигляд вони мали дійсно привабливий, та чи кожну весну у нас випадає стільки опадів?
- Наші сорти пшениці уже давно оцвілися, а ці іще цвітуть, - звернув увагу присутніх голова С(Ф)Г „Людмила” Микола Чабаненко. – Свого часу з ініціативи нині покійного Сергія Задворного ми закладали експеримент з іноземними пізньостиглими сортами, але через запал не отримали навіть колоса. Крім того, є питання по зимуванні.
Хоча і зовсім відмовлятись від іноземних сортів також не варто, адже серед них є досить цікаві екземпляри. Наприклад, Віталій Рябуха, який презентував канадську пшеницю Джерсей, запевняв, що вона витримує до мінус 47 градусів, при цьому її можна сіяти без видимої втрати врожайності до десятої репродукції. Тому подібні демонстраційні полігони, які у нас в районі мають не лише науково-дослідні установи, а і фермерські господарства, дають можливість випробувати сорти в реальних польових умовах.
Красномовну оцінку доцільності таких експериментів, як у ВСК „Україна”, дав наш сусід-фермер з Авангарду Васильківського району Дмитро Ушаков:
- Я можу сказати, що за якістю підготовки Георгій Колпак перевершив рівень багатьох семінарів, створивши справжнє аграрне свято.
Слід також додати, що у ВСК „Україна” аграрії побували на полях гороху та прослухали палку агітацію Миколи Малюкова та Георгія Колпака за гречку, якої тут нового іноземного самозапилюючого сорту посіяли 17 гектарів. То ж наступного року насіння гречки в районі буде.
У ТОВ „Гарант-Агро” учасникам семінару продемонстрували лінійку сучасної техніки: самохідний оприскувач, потужні трактори та посівний комплекс, який здатен сіяти як по підготовці, так і по нульовій технології. Для керівника підприємства Віктора Бібіка це не проста данина моді, а підтвердження взятого курсу на широке впровадження в господарстві саме цієї технології. У її життєздатності переконували побачені посіви пшениці за нульовою технологією. Хоча, справедливості ради, слід все ж визнати, що широкого застосування вона в районі поки що не знаходить.
З цікавістю аграрії Синельниківщини оглянули сучасний сад з 110-ти тисяч дерев, посаджених за голландською технологією на території Василівської сільської ради, який торік дав майже 800 тонн яблук. Керуючий підприємством „Садове кільце” Віктор Пасько розповів про особливості технології, яка включає в себе 15 хімічних обробок насаджень. Декого така кількість шокувала, але, виявилось, що за світовими стандартами цього ще й замало. Наприклад, поляки обробляють яблука 35 разів, тому-то вони так красиво й виглядають на прилавках наших магазинів. Щоправда, ціна не менше 15 гривень за кілограм, а вітчизняний товар важко продати  навіть по 5 гривень.
Додає проблем і погода. Так, минулої зими постраждали майже 3000 яблунь сорту Чемпіон, дорожчає електроенергія, хімічні препарати, добрива.
Завершився семінар обговоренням нагальних аграрних    проблем. Наприклад, голова ТОВ „Агросвіт” Микола Карасьов торкнувся питань економіки. За його підрахунками затрати на гектарі пшениці склали до 14 тисяч гривень. То скільки ж має коштувати зерно, щоб селянин не мав збитків. Керівник Славгородського ХПП Віктор Гринько розповів про особливості майбутнього заготівельного сезону, наголосивши, що високий попит буде на високоякісну продовольчу пшеницю. Торкнулись і наболілого питання стану доріг, якими збіжжя доставлятиметься з поля на токи. Чи доїдуть автомобілі по нинішніх ямах? За словами голови райради Юрія Мартиненка, надії на райавтодор мало, тому аграріям самим треба подбати про ямкові ремонти, доки подешевшав асфальт. Вони і не проти, але в той же час нагадали, що платять високі податки і вправі вимагати від влади виконання нею своїх обов’язків і готові про це прямо сказати і губернатору, і голові облради.
І нарешті, останній висновок проведеного семінару, який зробили самі аграрії: оцінка стану посівів – тверда четвірка. А це значить, що треба готуватись до жнив.              
Станіслав ТКАЧОВ.

 

 

Категорія: Актуально | Додав: admin (08.06.2016)
Переглядів: 725 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статті

[07.07.2021]
Футбол, ковзанка, автоголФутбол, ковзанка, автогол

[07.07.2021]
Петро і Павло – учні ХристовіПетро і Павло – учні Христові

[16.06.2021]
Літній відпочинок  маленьких славгородцівЛітній відпочинок  маленьких славгородців

[16.06.2021]
Тиждень в історіїТиждень в історії

[16.06.2021]
Зростають ціни, зарплати і… тарифиЗростають ціни, зарплати і… тарифи

[16.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[16.06.2021]
Людина – як дивоЛюдина – як диво

[16.06.2021]
СпортСпорт

[09.06.2021]
Скільки коштуватимуть міські тротуариСкільки коштуватимуть міські тротуари

[09.06.2021]
Тиждень в історіїТиждень в історії

[09.06.2021]
Туалети в парку будуть, коли він стане власністю містаТуалети в парку будуть, коли він стане власністю міста

[09.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[09.06.2021]
Новини з громад

[09.06.2021]
Один з тридцятиОдин з тридцяти

[09.06.2021]
Заячий след в историиЗаячий след в истории

[09.06.2021]
СпортСпорт

[09.06.2021]
Розкрадання автодору: розслідування триваєРозкрадання автодору: розслідування триває

[02.06.2021]
Велике будівництво: чи є в ньому місце для малих сіл?Велике будівництво: чи є в ньому місце для малих сіл?

[02.06.2021]
Течу в колодязі ліквідує «Дніпро-Західний Донбас»Течу в колодязі ліквідує «Дніпро-Західний Донбас»

[02.06.2021]
Урочисті лінійкиУрочисті лінійки

[02.06.2021]
Утримання дітей в садках стає дорожчимУтримання дітей в садках стає дорожчим

[02.06.2021]
Минулий тиждень в історіїМинулий тиждень в історії

[02.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[02.06.2021]
Заячий след в историиЗаячий след в истории

[02.06.2021]
Старість вдома не застане

[02.06.2021]
Напишу віршовану картинуНапишу віршовану картину

[02.06.2021]
Цікава несподіванка під кінець рокуЦікава несподіванка під кінець року

[02.06.2021]
СпортСпорт

[26.05.2021]
ПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬ

[26.05.2021]
ПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬ

[26.05.2021]
Життя наче на сповідіЖиття наче на сповіді

[26.05.2021]
Призначено заступника голови райдержадмiнiстрацiїПризначено заступника голови райдержадмiнiстрацiї

[26.05.2021]
Купальний сезон на старті: на Синельниківщині пляжів немаєКупальний сезон на старті: на Синельниківщині пляжів немає

[26.05.2021]
Нові правила призначення субсидії  з травня 2021 року: кому треба подавати заяву

[26.05.2021]
Увага: виліт  яблуневої плодожерки!Увага: виліт  яблуневої плодожерки!

[26.05.2021]
ЖЕКи підвищують вартість своїх послугЖЕКи підвищують вартість своїх послуг

[26.05.2021]
Занапащена доля Синельниківського райавтодоруЗанапащена доля Синельниківського райавтодору

[26.05.2021]
У півфіналі Кубку Перемоги

[26.05.2021]
Вогнеборці ліквідували пожежу  у житловому будинкуВогнеборці ліквідували пожежу  у житловому будинку

[26.05.2021]
У розмаїтті барв та творчостіУ розмаїтті барв та творчості

[26.05.2021]
У протистоянні коронавірусуУ протистоянні коронавірусу

[19.05.2021]
Пенсії працюючим пенсіонерам перерахують у червні

[19.05.2021]
СпортСпорт

[19.05.2021]
Як все булоЯк все було

[19.05.2021]
Нове  – завжди цікавоНове  – завжди цікаво

[19.05.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[12.05.2021]
На честь героївНа честь героїв

[12.05.2021]
Кубок пам’яті Віктора МаксимоваКубок пам’яті Віктора Максимова

[12.05.2021]
З повагою й вдячністюЗ повагою й вдячністю

[12.05.2021]
То був могутній талантТо був могутній талант