Як ми уже повідомляли, 25 листопада відбулося перше засідання Синельниківської районної ради сьомого скликання. Головними питаннями були вибори голови ради та його заступника, які, згідно з законодавством, відбуваються тайним голосуванням.
Але спочатку голова районної ТВК Юрій Макаренко оприлюднив дані про результати минулих виборів та назвав прізвища нових депутатів райради. А вони дійсно „нові”, бо з минулого депутатського корпусу представницький мандат знову отримали лише 8 чоловік.
Всього для голосування було видано 12909 бюлетенів з загальної кількості виборців 28995 чоловік, 563 бюлетені виявились недійсними. В цілому вибори в районі пройшли спокійно і організовано, хоча не обійшлося і без судів. Їх було чотири, і в усіх випадках дії ТВК були визнані правомірними.
Участь у виборах брали сім партій. За Опоблок проголосувало 3547 виборців району, за „УКРОП” 2824, за „Відродження” 2591, за „Солідарність” 1458, за „Батьківщину” 1301, за „Наш край” 348 і за Радикальну партію Ляшка 277. До районної ради пройшли п’ять партій, зокрема: Опоблок має 10 депутатів, „УКРОП” та „Відродження” по 8, „Батьківщина” та блок Петра Порошенка „Солідарність” по чотири.
В складі районного депутатського корпусу сім жінок, 19 позапартійних, 15 членів партії, 12 працівників сільського господарства, по 2 працівника освіти, охорони здоров’я, промисловості та транспорту, 4 працівника установ місцевого самоврядування, по 3 - пенсіонерів, тимчасово не працюючих, приватних підприємців.
Після вручення посвідчень депутатам було обрано тимчасову робочу президію під головуванням Наталії Задорожньої і розпочалася процедура виборів керівного складу ради. На голову ради Володимир Сулаєв запропонував кандидатуру Юрія Мартиненка, від Опоблоку Костянтин Меренчук запропонував кандидатуру Миколи Заводяна.
Першим слово взяв Микола Вікторович. Він зазначив, що останнім часом райрада працювала як риба, рак та щука, тому головним його завданням буде консолідація усіх політичних сил. Для цього він, в разі обрання головою, напише заяву про вихід з партії і працюватиме над проблемами молоді, шкіл, лікарень, які, на його думку, опинились на другому плані через боротьбу за „місце під сонцем” в райраді.
Такі заяви викликали неоднозначну реакцію серед керівників сільгосппідприємств. І це зрозуміло, адже в значній мірі саме завдяки їхній співпраці з районною владою функціонують вищезгадані заклади. То що ж, всі в районі збайдужіли до освіти, медицини, молоді?..
- Ніхто не відкидає твій, Коля, життєвий та досвід колишнього Славгородського селищного голови.
Але сьогодні, у вік інформаційних технологій, вчорашні методи управління уже не підходять, а починати їм вчитись з освоєння того ж комп’ютера – значить відставати від тих, хто це уже давно зробив. Чи є у тебе для цього здоров’я і час? – по-товариськи запитували у Миколи Заводяна Віктор Бібік та Андрій Усов.
Відзначив у своєму виступі ділові якості колишнього Славгородського селищного голови і Юрій Мартиненко, але водночас також застеріг кандидатів від великих обіцянок:
- Голова райради такий же депутат, як і всі інші, і повноваження у всіх рівні.
Адже рада це колегіальний орган, і всі рішення приймались і будуть прийматись більшістю. Тому й відповідальність спільна.
А новому скликанню доведеться вирішувати важливі і зовсім не прості завдання. Сформувати план соціально-економічного розвитку району на два роки у світлі можливого об’єднання громад і негайно звертатись до депутатів обласної ради для відстоювання бюджету району, прийняти програму трисекторного партнерства, співпрацювати з райдержадміністрацією та сільськими головами. При цьому слід пам’ятати, що усього за 200 кілометрів від межі району іде війна.
Після завершення виступів кандидатів прозвучала пропозиція розпочинати голосування, але тут слово собі надала головуюча Наталія Задорожня. У досить емоційній формі вона почала висловлювати претензії Юрію Мартиненку, Костянтину Кравченку і всім присутнім, які „не хочуть слухати правду” про викопані труби, вирубування лісосмуг, порушення під час виборчої кампанії, узурпацію влади та ін. Чи це була її персональна образа чи позиція всього Опоблоку, так і не вдалося з’ясувати, бо у залі розгорнулась гучна полеміка. Зрештою Андрій Усов, Микола Карасьов, Юрій Жулей, Микола Малюков, Петро Ісаєв, Анатолій Рой та інші присутні в залі як депутати, так і запрошені, закликали Наталію Задорожню припинити таку риторику, яка йде в розріз з її ж та іншими закликами до консолідації сил в районі. На це Наталія Володимирівна демонстративно залишила зал, незважаючи на те, що як головуюча мала б вести сесію. В подальшому на сесії її не помітили, хоча участь у голосуванні брала.
А його результати виявились такими. За Юрія Мартиненка проголосували 22 депутати, за Миколу Заводяна 11. Заступника голови райради Костянтина Кравченка, кандидатуру якого згідно з законодавством запропонував голова ради, було обрано 21-м голосом.
З усього побаченого напрошується висновок, що перша сесія сьомого скликання продемонструвала розподіл депутатів на дві групи, одну з яких представляє Опоблок. Та судячи з почутих виступів, така монолітність опозиції має б і обмежитись даним голосуванням, як і не може бути несприйняття їх думок так званою більшістю. Адже синельниківські депутати отримали свої мандати для того, щоб об’єднувати район, а не навпаки.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: Під час сесії.
|