З 1 липня 2015 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї», якою затверджено Порядок надання пільг залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї особам, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.
Порядок визначає право на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, водовідведення, газо- та електропостачання, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів.
Дія вищезазначеного Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України:
«Про міліцію»
- звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби;
- діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні.
«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3;
- дружини (чоловіка) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
- сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
- учасники війни;
- особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону (посвідчення член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни);
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»
- особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (Герой Соціалістичної Праці);
- вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.
«Про освіту»
- пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них.
«Основами законодавства України про охорону здоров’я»
- пенсіонери, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у таких населених пунктах.
«Про бібліотеки і бібліотечну справу»
- пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них.
«Про охорону дитинства»
- багатодітні сім’ї;
- дитячі будинки сімейного типу;
- прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей;
- сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.
«Про соціальний захист дітей війни»
- дитина війни.
«Про культуру»
- пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них.
«Кодексом цивільного захисту України»
- батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків;
- особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків.
Тому, з 01.07.2015 року вищезазначеним категоріям пільги будуть надаватися за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика та осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами, із розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, а це складає 1710 грн. на 2015 рік.
З метою визначення права на пільгу, пільговик подає до управління соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї (затвердженої форми), а також довідки про доходи свої та членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.
Управління проводить розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім’ї пільговика та надає житлово-комунальному підприємству переліки пільговиків, які будуть мати право на отримання пільг, протягом шести місяців.
Після закінчення шести місяців пільговик знову подає до управління соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї для визначення права на отримання пільг на наступний період.
До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: пенсія; заробітна плата; грошове забезпечення; стипендія; соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності); доходи від підприємницької діяльності.
Всі інші пільгові категорії залишаються без змін.
Ганна ЛАПТЄВА,
начальник управління соціального захисту населення РДА.
|