5 лютого затверджено бюджет Новогнідської сільської ради.
Ми побували на сесії сільської ради, щоб дізнатися, як сприймають депутати нові умови формування бюджету, нестачу грошей на всі нагальні потреби території, зникнення таких, здавалося б, звичних статей надходжень, як прибутковий податок, тощо.
Тож, маємо наступне. Трохи більше півмільйона, а саме 534,797 тис. грн. – в таку суму Новогнідська громада має укластися в цьому році. На що саме мають бути витрачені (а головне – звідки повинні надійти) ці гроші, детально доповіла головний бухгалтер Наталя Лаврик.
Серед статей надходжень: державне мито – 4 тис. грн., податок на майно – 280 453 грн. Якщо розшифрувати цю суму, то бачимо, що податок на майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений власниками житлової нерухомості, становить лише тисячу грн. А от земельний податок з фізичних осіб, запланований з коефіцієнтом індексації 1,249, становить 88 090 грн.
Земельний податок же з юридичних осіб планується в сумі 19 057 грн. (для порівняння: у минулому році ця цифра фактично становила 15 258 грн., тому збільшена з урахуванням коефіцієнту індексації).
Стосовно орендної плати, то від юридичних осіб її очікують на рівні 124 506 грн., а від фізичних – 47 800 грн. Відповідно до норм Податкового кодексу збір по Єдиному податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75%, збільшився порівняно з минулим роком і становить 112 744 грн.
Тепер подивимось, на що ж витрачатимуться ці кошти.
Видатки сільської ради складають 534,397 тис. грн., а саме:
Органи місцевого самоврядування – 397577 грн.;
Клуби – 117,249 тис. грн.;
Благоустрій – 14 тис. грн.;
Дошкільні заклади освіти – 5,371 тис. грн.;
Резервний фонд – 0,200 тис. грн.
Крім основного питання, депутати затвердили також штат сільради у кількості 8 одиниць, зарплату голови сільської ради (з уточненням, що премії затверджуватимуться на сесіях) і норму витрат паливно-мастильних матеріалів у кількості 200 л на місяць.
Розглянувши після цього низку земельних питань, перейшли до жвавого обговорення організаційних питань. Найбільш активні депутати Володимир Склярук та Сергій Матвієнко, які представляють громади віддалених сіл Суха Калина та Грушувато-Криничне, цікавились, чому не використовуються багатотарифні лічильники стосовно вуличного освітлення, чому не закладаються кошти на утримання клубу в Грушувато-Криничному, не розглядається можливість підвезення депутатів з віддалених сіл до центральної садиби на засідання сесій… Ми запропонували депутатам висловити свою позицію з усіх цих питань, визначити найбільш актуальні проблеми віддаленого села і головне – спробувати запропонувати шляхи їх вирішення, на сторінках «Берега надій». Сподіваємось, найближчим часом вони познайомлять читачів зі своєю точкою зору.
Оцінити цьогорічний бюджет ми попросили Новогнідського сільського голову Оксану Сірик.
- Звичайно, такий бюджет не може задовольнити – він мінімальний. Навіть ті 25 відсотків від податку на доходи, що йшли раніше в сільський бюджет, у нас забрали. Певним «заспокоєнням» є те, що повністю закриті всі захищені статті, та й то витрати на енергоносії ми розраховували у цінах грудня-2014, при зростанні тарифів доведеться, зрозуміло, економити.
Хотілося б, звичайно, мати достатньо коштів на ремонт доріг, на заміну старих зношених магістральних гілок водомережі… Але сьогодні не той час. Сподіваюсь, наступного року ситуація з бюджетами стане більш усталеною і ми зможемо хоч трохи розвивати територію.
|