Перше, на що наражається людина, котра отримала від лікаря список медикаментів – різні ціни в аптеках. Адже кожен знає, що практично усі лікарські препарати в останній період подорожчали у рази. І тому потрібно витратити чимало свого вільного часу, щоб знайти ліки за більш-менш доступною ціною.
Саме з цього приводу журналісти нашої газети вирішили дізнатися, скільки коштують деякі медичні препарати в аптеках Синельникового, та яка у середньому розбіжність у цінах. Для моніторингу ми обрали анальгін, но-шпу та корвалол та дослідили їх цінову політику в аптеках на привокзальній площі станції Синельникове-1, центральної частини міста та по вулиці Миру.
Отже, отримані результати можуть вразити кожного. Наприклад, найменша ціна на анальгін становила 4,50 грн., а найбільша – 6,15 грн., но-шпа коштувала від 53,24 грн. – до 65,10 грн., а за корвалол просили від 9,55 грн. – до 13,20 грн. (моніторинг проходив 6.07.2015 – прим. ред.). Як бачимо, різниця становила 1,65 грн. (анальгін), 11,86 грн. (но-шпа), та 3,65 грн. (корвалол).
З отриманими результатами ми звернулися до начальника відділу соціально-економічного розвитку міста Марини Купрін, яка пояснила, що кожен підприємець має право піднімати закупівельні ціни на 15-25%. Регулювати вартість може Дніпропетровська обласна інспекція по цінах, але згідно з відповідною постановою кабміну, усі перевірки заборонені на два роки.
А що ж з цього приводу думають жителі Синельникового? Ми поцікавилися думками перехожих нашого міста.
- Я розумію, що у місті практично усі аптеки є приватними і кожен підприємець намагається заробити, але ж, на мою думку, допустимою може бути різниця у 10-20 копійок, а не в одинадцять гривень, - відповіла пані Олена.
Молодий чоловік Олександр зауважив, що попри свій вік вже добре розуміє, що таке хвороби. І додав, що незабаром з такими цінами на лікарські препарати навіть звичайний грип буде складно вилікувати, адже зарплатні ледь вистачає на продукти харчування, а рецепт на лікарські препарати майже завжди обходиться у кругленьку суму.
- Раніше, було, отримуєш рецепт, йдеш до найближчої аптеки і купуєш усе, що приписав лікар. Ти міг і не думати, скільки коштують медикаменти, адже ціни були скрізь однакові. А сьогодні ти витрачаєш свій час, щоб зекономити хоч якусь копійку, - розповіла Зінаїда Павлівна (на фото).
На питання, хто повинен регулювати ціни, наші респонденти як один відповідали: Міністерство охорони здоров’я або Департамент захисту прав споживачів.
Також багатьох людей непокоїть той факт, що по телебаченню неодноразово говорять про фальсифіковані ліки, і населення не впевнене у якості медпрепаратів. Проте головний лікар Синельниківської Центральної районної лікарні Петро Довгань запевнив, що усі ліки, які використовуються у лікарні, не є підробкою, бо їх закуповують на спеціалізованих складах, та й в аптеках нашого міста факти фальсифікування ліків невідомі.
Отже, виходячи з усього вищесказаного, почутого та побаченого, можемо зробити висновок, що лікарські препарати може й не фальсифіковані, та в будь-якому випадку сьогодні людині хворіти не по кишені. І, мабуть, згодом населення Синельниківщини ходитиме до аптек лише на екскурсію, адже купити медикаменти, приписані лікарем, не зможе. У крайньому ж випадку хворий намагатиметься підібрати хоча б якийсь аналог для тих чи інших ліків. До речі, в деяких аптеках нашого міста покупцям пропонують українські аналоги.
Яку думку маєте ви, шановні читачі? Як ви у такий складний час дбаєте про своє здоров’я і чи вистачає у вас грошей на це?
Євгенія ЗАЇКА.
|