Щодня по телебаченню ми чуємо про грип, наслідки якого подекуди досить трагічні. І хоч епідемії не спостерігається, однак вся Україна живе в тривозі.
- У нас на сьогоднішній день (на 20.01.2016р. - прим.ред.) в стаціонарі жодного хворого на грип не зареєстровано, - повідомив головний лікар Синельниківської центральної районної лікарні Петро Довгань. – А щодо тих повідомлень, які доходять до нас з екранів телевізора, маю сказати, що інколи йде нагнітання страхіть, аби люди побільше купували ліків. Ми вже такий ажіотаж переживали.
Як на мене, то ще й ще раз повторюсь: підвищилась температура – викличте лікаря або швидку допомогу. Я не відкрию Америку, коли скажу, що найголовніше долати недугу на початку захворювання, коли вона ще не «засіла» в організмі.
Від себе особисто скажу: для профілактики важливо, щоб в домашній аптеці був в наявності вітамін С, не цурайтеся природних вітамінів таких, як цибуля, часник. Також має бути парацетамол. Прислухайтеся до консультацій лікарів-інфекціоністів та епідеміологів, які часто виступають в засобах масової інформації.
Завідуюча інфекційним відділенням Синельниківської лікарні Валентина Кузнєцова пояснює:
- Деякі дивуються, мовляв, з хворим не спілкувався, а хворобу підхопив. Так, ми знаємо, що грип передається повітряно-крапельним шляхом, однак це не єдине джерело зараження. Досить в автобусі, електричці чи просто на роботі взятися за поручень чи спинку сидіння, які інфіковані кимось раніше, а потім тією рукою торкнутися рота, очей – і вже можна заразитися. Ось чому ми радимо часто мити руки. Обов’язково варто носити пов’язки на обличчі, які захищають від крапельного потрапляння інфекції на слизову оболонку носа, рота і т. ін. здорової людини.
На сьогоднішній день до нас ще не поступив жоден хворий на грип, однак це не значить, що ми не готові до прийому таких осіб.
Завжди лікарі рекомендують в період, коли наближається епідемія грипу, робити протигрипозне щеплення. Чи кожному воно підходить? І взагалі, звідки відомо, на який штам грипу хворітимуть люди? – з таким запитанням звернулася до лікаря-епідеміолога Віри Бублейник.
- Бажано, щоб протигрипозне щеплення отримало якомога більше людей. Вакцина продається в аптеках, куди й потрібно звертатися.
Для тих, хто скористається послугами аптеки, хочу додати, що для дотримання температурного режиму вакцина зберігається в спеціальному контейнері, за який потрібно залишити заставу. Щеплення робиться тільки в лікарняній установі.
Перш ніж іти до аптеки за вакциною, необхідно звернутися до лікаря, який повинен дати дозвіл на щеплення. Хворим робити його категорично заборонено.
Тепер щодо штамів грипу. Кожен рік восени ми отримуємо повідомлення, який штам грипу циркулюватиме в даний епідсезон. Штами вводяться в вакцину, яка рекомендована для імунізації населення в передепідемічний період. В цьому епідсезоні в протигрипозні вакцини введені штами вірусів грипу А/Швейцарія, А/Каліфорнія, Б/Пхукет.
На завершення підготовки цього матеріалу до друку побувала в дошкільній установі «Оленка». Медсестра Наталія Мішкова повідомила, що певна частина діток перебуває на лікарняному, однак кількість недужих приблизно така, як минулого та позаминулого років.
Ася МАРИНЕНКО.
|