Читачам „Берега надій” добре відомо про існування районного табору відпочинку „Дніпро” на Арабатській стрілці. Місці насправді унікальному, адже поряд знаходяться радонове гаряче джерело і солоні озера. Є також власна свердловина з питною водою, каналізація, пляж. Немає лише одного – достатньої кількості відпочивальників, щоб табір міг працювати на повну потужність і бути коли не прибутковим, то хоча б не збитковим для районного бюджету.
Торік голова райради Юрій Мартиненко пропонував акціонувати „Дніпро”, щоб акціонери могли вкладати кошти у розбудову закладу. Тоді така ініціатива підтримки не знайшла, а синельниківські фермери підтримали заклад у інший спосіб - викупили путівки для сільських дітей. Це дозволило табору відпрацювати дві зміни, провести поточні ремонти. Але кардинально проблему функціонування табору не вирішило і сьогодні знову постало питання, що робити з ним далі.
Напередодні вчорашньої сесії ініціативна група з числа депутатів райради та керівників сільгосппідприємств на чолі з головою райради Юрієм Мартиненком відвідали табір „Дніпро”. На жаль, поспілкуватись з директором Миколою Ланським через хворобу останнього не змогли. Тому нез’ясованими лишились фінансові питання, зокрема, які результати за минулий рік, скільки залучено кредитів і яких, яка проектна вартість розпочатих ремонтів та ін.
Разом з тим, від представників адміністрації почули досить дивні факти. Наприклад, лише для відкриття сезону потрібно офіційно сплатити Генічеським контролюючим органам 120 тисяч гривень. Дивно також те, на якій підставі місцеві органи влади торік зобов’язали цілий місяць безкоштовно оздоровлювати в „Дніпрі” сімдесят дітей генічеських учасників АТО.
Що ж до вищезгаданих ремонтів, то вони дійсно тривали навіть в осінньо-зимові місяці. Було нарешті перекрито дах на другому житловому корпусі, на що витратили 320 тисяч гривень. Щоправда, буквально через кілька днів після завершення робіт ураган зірвав нове покриття і ремонтникам довелось все переробляти.
Адміністрація табору прийняла рішення відійти від проектного палатного способу проживання відпочивальників і почала переобладнувати кімнати третього поверху під двомісні люкси та напівлюкси. У кожному з них буде обладнано санвузли та душові кабінки, що має збільшити привабливість в очах клієнтів та зробити відпочинок більш комфортабельним. З’явиться також можливість варирувати вартість путівок для покращення фінансового стану табору.
Але знову ж таки – при сьогоднішній економічній ситуації за власні кошти заклад не може здійснити цей ремонт, тому без додаткового залучення інвестицій не обійтися. Якими вони будуть – ми планували повідомити нашим читачам уже в наступному номері газети: вчора пройшла чергова сесія райради, де планувалось прийняти відповідне рішення. Але в зв'язку зі смертю директора ДОК "Дніпро" питання з черги денної було знято.
Станіслав ТКАЧОВ.
Післямова.
1 березня відбулося засідання постійної комісії райради з питань комунальної власності та розвитку інфраструктури. Депутати бажали заслухати бухгалтерський звіт щодо фінансового становища оздоровчого комплексу «Дніпро», якому мали надати фінансову підтримку. Втім, спілкуватися їм довелося з дочкою керівника «Дніпра», яка представилася заступником директора. Попри керівну посаду, цифрами дівчина володіла не дуже впевнено.
Вона не змогла чітко пояснити членам комісії, на чому саме понесені 107 тис. грн. збитків (при доходах «Дніпра» у 652 тис. грн. витрати задекларовані в розмірі 765 тис. грн.). Не розтлумачили депутатам також чим відрізняється один пункт звіту -«обстеження підводної частини» від іншого - «обстеження акваторії», на які витрачено однакові суми.
- Ми готові підтримати «Дніпро», але ж маємо чітко уявляти, що криється за кожним пунктом цього звіту. Виносити питання на розгляд сесії потрібно, але без детальних пояснень бухгалтера прийняття рішення є неможливим, - зазначив голова районної ради Юрій Мартиненко.
|