19-та сесія Синельниківської міської ради розпочалася з привітань. Ми вже повідомляли, що депутати Владислав Брісканкін та Роман Задорожній склали повноваження, тож голова Синельниківської виборчої комісії Людмила Деріченко оголосила депутатами і вручила посвідчення наступним за списками: «Відродження» - Ользі Губановій (на фото) та «Опозиційного блоку» - Ірині Колінько.
Ще до прийняття черги денної прокурор Синельниківської місцевої прокуратури Сергій Нестеренко доповів про роботу прокуратури за 2016 рік. Зокрема, він зазначив, що на території обслуговування за минулий рік зареєстровано 4318 правопорушень (з них в Синельниковому – 1252). Непокоїть зростання кількості тяжких злочинів, проти життя та здоров’я особи скоєно 182 злочини, проти власності – 69% від загальної кількості. Розкрито всі вбивства, вчинені минулого року. Всього ж прокуратурою подано позовів на загальну суму 18,6 млн. грн., реально відшкодовано поки що 2,7 млн. грн.
Вислухавши прокурора, депутати перейшли до затвердження черги денної і… застрягли в ній. Олег Захаров емоційно заперечив зняття з обговорення питання щодо положення про ритуальну службу. Він зазначив, що в даний момент підприємець, який раніше надавав ритуальні послуги в Синельниковому і позбавлений цієї можливості зараз (про цей конфлікт «БН» не-одноразово писав), звернувся до Господарського суду в пошуках можливості укласти угоду з ритуальною службою. І прийняття положення, за словами депутата, таку можливість йому б надало. Тепер же, вважає Олег Захаров, міська рада навмисно відкладає це питання, щоб суд, який має відбутися днями, закінчився не на користь підприємця.
- Я вбачаю в цьому корупцію з боку влади, адже, знімаючи з голосування питання, яке могло б допомогти звичайному підприємцю, ми одночасно голосуємо за надання можливості зведення гаражів дітям заступника міського голови Володимира Яковіна, - зазначив депутат.
Його пропозиція все ж таки розглянути питання щодо положення про ритуальну службу підтримки у депутатів не знайшла. Не погодились вони і з ще одним своїм колегою Сергієм Турченюком, який запропонував взагалі зняти питання виділення землі під гаражі:
- До мене зверталися учасники АТО, які й досі не мають ділянок під гараж і прізвищ яких немає у рішенні. Тому пропоную зняти це питання з черги денної.
Голосів не вистачило і на цю пропозицію, тож сесія продовжилася за планом. Депутати розглянули 45 питань, серед яких, зокрема, збільшення розміру членських внесків до асоціацій, спілок, фондів, створених органами місцевого самоврядування; квартальні комітети і програма підтримки їх діяльності; проект «Реконструкція мереж водопроводу за межу санітарної зони» для участі в обласному конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Внесено зміни до кількох міських програм, прийнято до комунальної власності територіальної громади міста кілька об’єктів, ухвалено звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення тощо.
А повертаючись до питань виділення землі, скажемо, що її таки отримали всі, чиї прізвища були зазначені в проектах рішень. Так, дозволи на розробку техдокументації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва гаражу отримали Любов Зуб, Максим Ізосов, Богдан Яковін, Михайло Яковін, Леонід Корнєв, Павло Олійник. Також земельні ділянки для будівництва гаражів – Галина Воротілова, Микола Михайлов, Тетяна Рум’янцева, Євгеній Фролов. Безоплатно ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибну ділянку) – Руслан Бехтер, Денис Букреєв, Олександр Вейко, Віктор Кравченко, Сергій Кузьміщев, Віталій Стеценко, Віктор Чудновець, Віктор Щербаков.
Також рішенням сесії у відповідності із заявою гр. Дунаєва Р.В. надано згоду виконавчому комітету на розроблення детального плану території для реконструкції житлового будинку під будівлю торгівлі по вул. Садова, 106. А заява гр. Ситника С.В., яку теж задовольнили, навпаки, передбачає реконструкцію нежитлової будівлі вагоноремонтної майстерні під житловий будинок та будівництво гаража по вул. Перемоги, 26-а.
Земельні питання завжди були гострими і викликали зацікавленість. Чому комусь дають землю, а комусь відмовляють? Чому одному в центрі, а іншому на задвірках, тобі багато, а мені – мало? Про це говорять, сперечаються і, на жаль, пліткують. А щоб цього не траплялося – людей треба повно і чітко інформувати. Чому б заздалегідь не розповідати про те, які питання готуються на сесію, голові постійної депутатської комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Володимиру Барановському? Де і які є вільні земельні ділянки, для яких цілей вони могли б бути використані, що і де планується будувати (адже скільки років ми чуємо про Генеральний план міста!), чи всі учасники АТО забезпечені землею, яку гарантує їм закон, чи може пересічний синельниківець отримати землю там, де йому зручно і близько, і ще багато-багато аспектів, які б також могли висвітлювати на сторінках «Берега надій» спеціалісти відділу архітектури та містобудування, управління ЖКГ та комунальної власності. І тоді не виникатиме запитань стосовно «обраних» і «ображених», як про це перешіптуються в місті.
Оксана ЛЕНДА.
|