Четверта сесія Синельниківської райради сьомого скликання розпочалася з сумної урочистості – військовий комісар Вадим Калінін вручив орден „За мужність” ІІІ ступеню вдові бійця АТО Олександра Овчаренка. Зробив він це, преклонивши коліна, віддавши данину мужності як захиснику вітчизни, так і його сім’ї. Свою скорботу за героєм хвилиною мовчання висловили і депутати.
Після цього розпочали роботу над чергою денною, але зі змінами в процедурі ведення сесії. Полягали вони в тому, що відтепер законодавство вимагає поіменного голосування кожним депутатом. А оскільки зала ради не обладнана електронною системою голосування, тому своє волевиявлення кожен депутат засвідчує персонально по списку, який оголошує головуючий. Результати голосування зберігатимуться безстроково і при потребі їх можна буде підняти через роки.
Можливо, саме це додало відповідальності присутнім в залі, бо обговорення деяких питань було особливо гострим.
Так, найбільше сперечались з приводу виділення 300-т тисяч гривень для завершення районної половини приміщення ЦНАПу (Центру надання адміністративних послуг). Спочатку голова фракції „Опозиційного блоку” Микола Заводян заявив, що ці гроші краще спрямувати на придбання автомобіля для голови РДА, а підрядника, який уже витратив 600 тисяч на ремонт, потрібно ретельно перевірити.
- Коли б комусь з присутніх такий ремонт зробили вдома, то він би таких спеціалістів просто вигнав, - підтримав свого колегу депутат Костянтин Меренчук.
Заступник голови райради Костянтин Кравченко не погодився з такою пропозицією, пояснивши, що на етапі наближення об’єднання громад такий центр вкрай потрібен, адже без цього сільські ради не зможуть виконувати свої нові реєстраційні функції. Підтримав його і голова РДА Олександр Шабанов, зазначивши, що хоч РДА дійсно не має автомобіля, але голосувати рішення про його придбання без попереднього обговорення не варто.
- А якість робіт треба просто проконтролювати шляхом включення до приймальної комісії депутатів. І якщо виявиться брак, не проводити остаточний розрахунок з підрядником до усунення недоліків, - запропонували депутати Геннадій Риженко та Володимир Сулаєв.
В результаті голосування рішення про виділення коштів було все ж прийняте, але мінімальною кількістю голосів - 18. То ж керівникам району даному об’єкту дійсно варто приділити більше уваги.
Привернув до себе увагу звіт керівника ЖКГ „Віра” В’ячеслава Авраменка. Факти невтішні – підприємство в боргах, як в шовках, і через них уже втратили пасажирську „Газель”. Решту майна, в тому числі два екскаватори, дві бурові установки, вдалося врятувати, передавши їх Раївським та Славгородським підрозділам. Але борг і пеня зросли уже до 154 тисяч гривень, хоч причину їх виникнення В’ячеслав Іванович вбачає у тому, що свого часу з підприємством не розрахувалась держава. На думку керівника, іншого виходу, як оголошувати „Віру” банкрутом, немає.
Однак депутати на це не згодились, бо засумнівались як у доцільності такої процедури, так і у своїй повноважності це робити. Тим більше, начальник Синельниківського відділення податкової інспекції Світлана Чехович проінформувала, як треба було реструктуризувати борги, щоб пеня не нараховувалась. То ж до наступної сесії дане питання має вивчити постійна комісія з комунальних питань.
Розподілили депутати також вільний залишок минулорічного бюджету в сумі 5,1 мільйон гривень. Детально про це читайте у наступному номері „Берега надій”.
Взяли до відома депутатський запит Володимира Назаренка стосовно невідшкодованих по суду коштів Дітям війни Зайцівської сільради та підтримали пропозицію Миколи Малюкова першочергового виділення землі синельниківським учасникам АТО. Адже з 380-ти поданих заяв 234 – іногородні.
І, нарешті, вкотре повернулися до питання вирубки лісосмуг. Звіт заступника начальника Синельниківського відділу Національної поліції Дмитра Вовка мало задовольнив депутатів, бо доповідач знову заговорив про „нічийність” насаджень. Довелось звернутись за консультацією до прокурора Сергія Нестеренка, який поправив поліцейського і запевнив, що навіть не взяті на баланс лісосмуги є державною власністю. Тому їх вирубка має здійснюватись лише по закону, і в районі вдалось істотно зменшити темпи знищення лісосмуг.
В роботі сесії взяв участь депутат обласної ради Володимир Хорішко.
Станіслав ТКАЧОВ.
|