6 листопада набрав чинності Закон України «Про національну поліцію». Що змінилося у зв’язку з цим для пересічних громадян, і що – для самих поліцейських, ми запитали у начальника Синельниківського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області (саме таку офіційну назву відтепер має колишній міськвідділ міліції) Олексія Брандиса.
- А що має так вже радикально змінитись? – посміхається Олексій Валерійович. – Ми, як і раніше, стоїмо на варті забезпечення публічної безпеки і порядку, охороняємо права і свободи людини, як і інте-реси суспільства і держави, протидіємо злочинності.
Певним чином змінилася структура самих територіальних підрозділів. Тепер вони формуються за кущовим принципом. В Дніпропетровській області 7 таких кущів, і один з них – саме Синельниківський. До нашого відділу відтепер відносяться Васильківське, Покровське та Межівське відділення. Звісно, там є власні чергові частини, співробітники, але вони перебувають у прямому підпорядкуванні Синельниківському відділу.
- До речі, про співробітників. Чи пройшли вони славнозвісне тестування, яке наразі так жваво обговорюється в суспільстві?
- Ще ні. Ми очікуємо на це випробування десь на початку наступного року. Слід зауважити, що на сьогодні в нашому відділі працює близько 150 чоловік. Відповідно до вимог законодавства всі вони написали заяви на звільнення з наступним переведенням на службу до поліції. Я поставив резолюцію «категорично заперечую» лише на трьох заявах, адже головна мета реформ саме в тому, щоб відсіяти тих, хто не відповідає вимогам. Стосовно ж тестування і питань на кшталт «що спільного між їжаком і молоком» - сподіваюсь, наші поліцейські впораються з ними. В будь-якому разі, миттєво замінити тих, хто не пройде тестування, неможливо, тож, переконаний, підхід до кожного буде індивідуальним і справедливим.
- Зараз багато інформації, пов’язаної з дорожньою поліцією, і ця інформація постійно змінюється: техогляди, ДАІ, МРЕВ – все це постійно то скасовується, то відновлюється, то ліквідується, то реформується… Що принаймні маємо на цей час?
- Сьогодні в нашому відділі працює патрульна поліція, очолювана Олександром Смірновим, у складі якої 8 співробітників, в обов’язки котрих входить забезпечення безпеки дорожнього руху та оформлення матеріалів ДТП.
- На вході до приміщення поліції мене попрохали розкрити сумку, продемонструвати її вміст. З чим пов’язані такі дії?
- З 12 листопада в Дніпропетровському регіоні поліція була переведена на посилений режим роботи, в першу чергу це було пов’язано з проведенням виборів. Даний режим роботи був продовжений у зв’язку з терактами у Франції до особливого розпорядження. Усі співробітники поліції орієнтовані на пильне несення служби в місцях масового скупчення людей, вокзалах, ринках, зупинках, заводах, мостах, ми звертаємо особливу увагу на підозрілі предмети, автомобілі, залишені без нагляду. Тож прошу з розумінням ставитись до таких запобіжних заходів.
- Не можу не задати питання, яке тривожить останнім часом багатьох синельниківців – вирубування дерев у лісосмугах. Як цьому запобігти і як борються поліцейські з цим негативним явищем?
- Так, щотижня ми маємо 2-3 виклики саме з цього приводу. Але… Іноді бувають хибні повідомлення, коли, побачивши на узбіччі дороги людей з пилами чи сокирами, пильні громадяни одразу телефонують нам. Приїжджаємо – і маємо звичайне планове прорідження сухостою. Втім, звісно, бувають дійсно кримінальні дії, які, на жаль, не завжди підпадають «під статтю» через елементарну недбалість. Знаєте, в чому найбільша проблема? В тому, що велика кількість лісосмуг не перебувають ні на чиєму балансі, тож і оцінити матеріально нанесені збитки неможливо, відповідно, й розпочати кримінальне провадження – також. До речі, така ж ситуація часто-густо і з водонапірними баштами.
- Чому на приміщенні відділу поліції досі написано «міліція» і коли ми побачимо місцевих поліцейських у новій формі?
- Як зазначено у Законі «Про національну поліцію», поліцейським дозволяється носіння та використання форменого обмундирування, визначеного для працівників міліції, до затвердження Кабінетом Міністрів України зразків форменого обмундирування поліцейських та забезпечення ним у визначеному порядку відповідно до затверджених норм. Також протягом наступного, 2016 року, поліції ще дозволяється використання службових посвідчень, бланків, печаток, штампів, логотипів та емблем міліції та Міністерства внутрішніх справ України. Взагалі ж сподіватимемося, що зміни на краще відчуватимуться не лише у новій формі, а й у матеріально-технічному забезпеченні місцевих відділень, а головне – в ставленні поліціянтів до своїх обов’язків, у розумінні великої відповідальності за безпеку земляків.
Інтерв’ю вела
Оксана ЛЕНДА.
Довідка «БН»:
Полковник Олексій Валерійович Брандис народився у 1978 році. Пішов по стопах батька-міліціонера - має вищу юридичну освіту, закінчив Дніпропетровське училище міліції, потім – юридичний факультет ДНУ. Працював опер-уповноваженим карного розшуку, слідчим, першим заступником начальника слідчого управління ГУ МВС в Дніпропетровській області. З січня минулого року очолює Синельниківський міськвідділ міліції, нині - поліції.
Одружений, має двох дітей.
|