Зчинивши бурю в склянці, депутати знову затвердили присяжних засідателів міськрайонного суду, яких вперше побачили.
Сорок п’ята сесія Синельниківської міськради розглянула 32 питання. Незважаючи на те, що в деякі з них міському голові доводилось в екстреному порядку вносити зміни, а про затвердження Положення про порядок розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку, іншого слабкострумового обладнання в житлових приміщеннях та інших об’єктах комунальної власності територіальної громади м. Синельникового взагалі зняти з черги денної, суперечок і дискусій практично не було.
Загострилось обговорення лише кілька разів. Так, під час внесення змін і доповнень до рішень міськради про програму реформування та розвитку міського ЖКГ до 2016 року депутати буквально „дістали” начальника управління ЖКГ та комунальної власності Володимира Вісіча питаннями, чому в місті відсутній конкурс по вивезенню побутових відходів від населення та чи будуть зміни до існуючих тарифів, чи дійсно шість ліфтів реально працює в багатоповерхівках. Відповіді Володимира Васильовича звучали настільки плутано, що йому на допомогу довелось підключатись міському голові:
- Відповідаю за управління – тарифи переглядати не планується, а Володимиру Вісічу даю доручення розробити положення про конкурс.
Що ж до ліфтового господарства, то це тільки планували запустити 6 ліфтів з тринадцяти існуючих, але жоден з них так і не запрацював.
Ще раз зріс градус емоцій під час затвердження присяжних засідателів міськрайонного суду. Невдоволення депутатів викликало те, що кандидатури присяжних не обговорювались ні громадськістю, ні депутатським корпусом. І хоч представник суду посилався на законодавство, в якому не передбачені такі норми, а інформація про набір в присяжні (якщо доречно так говорити в даному випадку) була на сайті та на дошці оголошень суду, пристрасті не вщухали, бо на цих посадах мають бути кращі з кращих мешканців Синельникового. Знову довелось втручатись міському голові, який нагадав, що точно так точились суперечки два роки тому під час затвердження минулого складу присяжних. Однак тоді все стихло одразу після їх затвердження і до цього часу про них депутати більше не згадували і кандидатур не висували.
- То ж спасибі суду, що він за нас виконав цю роботу, - підсумував Дмитро Іванович і поставив питання на голосування. Його затвердили. Хоча й мінімальною кількістю голосів – 21-им.
Відбулися на сесії і зміни в складі депутатського корпусу. Так, замість Чорнобая, який добровільно склав депутатські повноваження, по списку Партії Регіонів присягу прийняв Володимир Дунаєв.
По закінченню сесії начальник міського відділу освіти Надія Тимонік проінформувала депутатів про можливі зміни в процесі навчання через заходи по економії газу. Зокрема, планується зробити по дві навчальні суботи в вересні та жовтні і одну в листопаді, щоб продовжити осінні канікули з 27 жовтня до 9 листопада. Планується також опалювальний сезон розпочати не з 15 жовтня, а з 1 листопада (в разі сильних холодів терміни можуть змінитись).
Депутат Барановський поцікавився перспективою закінчення робіт в НВК (колишня 7 школа), на що отримав відповідь: реконструкція проводилась за рахунок державних коштів, які цього року не виділені. Тому всі роботи, у тому числі і спорудження огорожі, призупинено. Саме з цієї причини скасовано і безкоштовне харчування учнів 5-11 класів.
Дмитро Зражевський також запитав поради у депутатів міськради стосовно проведення Дня міста. Депутати підтримали пропозицію міськвиконкому через події на сході країни обмежитись урочистою частиною та концертом 19 вересня в БК залізничників без широких масових заходів.
А ще міський голова запевнив, що місто до зими зможе успішно підготуватись і пережити її без надзвичайних пригод, оскільки наповнення бюджету іде з перевиконанням. Головне тільки, щоб на нашій землі був мир.
Станіслав ТКАЧОВ.
|