Про це свідчать відгуки, які редакція отримує на статтю «У 2020 році запрацює ринок землі» (БН №33 від 15.08.2019 р.).
Так, наша постійна дописувачка Іда Балкова з Раївки вважає, що рішення про можливий продаж українських чорноземів – це крок до втрати президентом довіри й підтримки.
- Це дуже болюче питання для мешканців села, - з хвилюванням каже Іда Григорівна. – Адже для селянина зараз земля – це не розкіш, а спосіб виживання. Наші «вчительські» два гектари – це картопля й морква на зиму, які важко купувати, адже пенсії йдуть переважно на ліки. Та ще питання в тому, хто купить цю землю, з якою метою?
Також Іда Балкова переконана, що починати необхідно не з продажу землі, а з інвентаризації земельних угідь, на яких розташовані маєтки та справжні «курортні зони» наших можновладців. Чи підлягатимуть продажу ці тисячі гектарів і чи законно взагалі такими площами користуються чиновники вищих рангів?
Підтримує Іду Григорівну її односелець Павло Войчик:
- У мене таке враження, що незабаром нашу Україну всю цілком продадуть, разом з людьми! Як там у Біблії: «Бог створив небо та землю»? То, може, спочатку нехай спробують продати небо, а потім вже землю? Ми не станемо краще жити, якщо наш чорнозем скупить невідомо хто і навіщо.
Такої ж думки пенсіонерка з Синельникового Марія Савченко:
- Навіть якщо земля буде у вільному продажу, то хіба я чи мої діти зможемо її купити? Її знову скуплять багатії, а ми залишимося навіть без тих клаптиків, що зараз не дають нам голодувати. У нас з чоловіком чотири сотки землі – то хоч на огірки з помідорами влітку не витрачаємось, та й консервацію на зиму маємо з власного городу, а не купляємо овочі за шаленими цінами.
Від редакції:
Ми продовжуємо чекати ваших відгуків, шановні читачі!
|