В одному з попередніх номерів був вміщений запит депутата міської ради Володимира Барановського щодо зникнення металевих секцій паркану навколо сьомої школи (див. матеріал «Куда девался забор?», «БН» №30 від 29.07.2010 р.). Депутат звертався до керівництва навчального закладу, міськвідділу освіти та правоохоронців з проханням прояснити ситуацію. На сьогодні редакція отримала дві відповіді.
«Шановний Володимире Миколайовичу! Дякую Вам за увагу та загострення питань стосовно освітніх установ міста. А тепер по суті питання. Огорожа ЗНЗ №7 стала предметом уваги крадіїв різного типу ще років 15 тому. На жаль, це біль не тільки сьомої школи. Все, що має «металевий» присмак – секції огорож, люки, металевий посуд, сміттєві контейнери – все «підбирається» людьми, які, мабуть, ніколи не вчилися в школі, або їм байдужа доля дітей взагалі. Але ще більше вражає цинізм «бізнесменів», що це приймають і видають якісь кошти за такий «товар». Причин, на мою думку, декілька. Відсутність дієвих норм законодавства для покарання таких осіб – «це має малу вартість і карну справу відкрити неможливо». Недоукомплектованість наших установ освіти штатними одиницями сторожів. Станом на серпень поточного року їх не вистачає 13,2 одиниці. До речі, заробітна плата тих, хто працює, становить 888 грн. Чи має освітлення, як це вимагається по всіх нормах, хоч одне подвір’я освітньої установи? Для його капітального ремонту, а саме головне – експлуатації потрібні чималі кошти. Три роки поспіль відділ освіти ініціює в проектах бюджету встановлення так званих «тривожних кнопок» для виклику працівників міліції: на жаль, в кошторисах ми не маємо поки можливості реалізувати таку допомогу в охороні школи, дитячого садка. Це лише верхівка того айсбергу проблем матеріально-технічного забезпечення наших установ. Тому приємною несподіванкою була участь багатьох депутатів нашої міської ради в об’їзді і визначенні «больових» точок шкіл і дитячих садків міста. Є і результат – виділені значні кошти, на відміну від попередніх років, на капітальні ремонти в деяких установах. Їх недостатньо. Але все ж це рух вперед. І слід сподіватися, що слова депутата Барановського В.М. про моральність крадіжок, а значить і неувагу до школи, матимуть право на життя в нашому місті. З повагою, Т.Г. КУЧЕРУК, начальник відділу освіти».
«Проблема зникнення забору – проблема соціальна. Вона залежить від проблем суспільства. Не треба про це розповідати громадянам, які живуть сьогоднішнім днем. Крадіжка – найганебніший і найлегший спосіб «заробітку», до якого принадились «заробітчани» до нашого забору саме з того часу, як почали повсякчас у різних кутках нашого міста закриватись підприємства та відкриватись пункти прийому металобрухту. На тих пунктах «зникли» упродовж 12 років і частини нашого забору, і каналізаційні люки, і волейбольні ворота, і рукохід. І кінця цьому «руху» немає. Претендентів «поживитись» вистачає, а от благодійників катма. На кожен випадок крадіжки школа подавала необхідні документи до міліції, проте ні на жодне звернення не було відкрито кримінальну справу за «відсутністю складу злочину. І.В. ВЕЛИЧКО, директор ЗНЗ №7».
Тож, як бачимо, освітяни виклали своє, нехай сумне, але бачення проблеми. А от правоохоронці, яких теж стосувався запит депутата, поки що відмовчуються. Чекаємо відповіді.
|