Цю тему «Берег надій» порушив рік тому, коли жителі Варварівки звернулися до редакції зі своєю проблемою. «Під час пандемії – без ліків» – таку назву мала публікація, розміщена на шпальтах газети 26 березня минулого року.
Нагадаємо, йшлося про аптеку в приміщенні місцевої амбулаторії, послугами котрої, за словами жителів, користувалися не лише варварівці, а й мешканці Василівки-на-Дніпрі, Воронового, Ненаситця, Михайлівки. Після того, як звідти звільнилася фармацевт, аптека припинила роботу. Тодішній Славгородський селищний голова Василь Сороковський, коментуючи ситуацію, зазначав, що селищна рада звертається до комунальних фармацевтичних установ, до приватних підприємців, які надають фармацевтичні послуги, пропонуючи приміщення для роботи, та поки що жоден з них не відгукнувся.
Минув рік, і знову в редакції пролунав телефонний дзвінок. Мешканка села Валентина Куроєдова, її сусіди Василь Риженко, Людмила Кирилова та інші жителі вулиці Ювілейна запитують, коли ж нарешті вони зможуть купувати бодай найнеобхідніші ліки?
– Це ж ненормально, коли просиш соціального працівника закупляти в Синельниковому і привозити ліки, щоб були, як кажуть, про всяк випадок, – ділиться з редакцією Валентина Олександрівна. – Ну чому ж наші села й досі без аптеки? Ми вже й на пересувну згодні, щоб хоча б раз чи два на тиждень до нас приїжджала, та, схоже, нікому немає справи до цього.
Ми звернулися до Славгородського селищного голови Аліни Корнієнко, котра розповіла, як наразі вирішується проблема відсутності аптеки.
– Дійсно, на жаль, поки що аптека у Варварівці так і не запрацювала. Ми пропонували нашим медичним працівникам взяти на себе продаж ліків у приміщенні амбулаторії, адже це не суперечить правилам, але згоди так і не отримали. Зверталися до фармацевтичних компаній, що працюють як на Синельниківщині, так і в Запорізькій області, але вони відмовляються. Причина проста: фармацевтам це невигідно, адже через невелику кількість населення відкриття аптечної торгівлі є абсолютно нерентабельною справою.
Втім, це не означає, що ми склали руки. Питання тримаємо на постійному контролі і сьогодні розглядаємо варіант співпраці з сільгоспвиробниками, які могли б надати належне приміщення безкоштовно. Можливо, відсутність орендної плати вплине на підвищення рентабельності, і ми нарешті переконаємо фармацевтів у тому, що варварівцям необхідна аптека.
Редакція щиро бажає, щоб так і сталося, і щоб жителі Варварівки і сусідніх сіл мали змогу придбати необхідні ліки в будь-який час.
Оксана ЛЕНДА.
|