Новий коронавірус з Китаю продовжує бити рекорди популярності у стрічках новин світу. Станом на вчора у світі зареєстровано 20 606 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 427 летальні. Окрім Китаю, випадки захворювання зафіксовані в 23 країнах світу. В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано. Чи готова Дніпропетровщина, і зокрема Синельниківщина, до коронавірусу?
Синельниківський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги отримав Наказ з МОЗу «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом». Днями на зборах для медичних працівників районних амбулаторій та ФАПів донесено оперативну інформацію про поширення коронавірусної інфекції, симптоми, профілактику, надання першої допомоги. Вакцини та спеціальних тестів для діагностики коронавірусу в районі поки що немає, як і в Україні в цілому. Про це повідомила головний лікар районного ЦПМСД Інна Шарамок.
В облраді нещодавно відбулося надзвичайне засідання експертної комісії, на якій обговорили створення пунктів пропуску в аеропорті та на залізничному вокзалі, спеціальних пунктів прийому хворих та лікування, проведення інформаційної кампанії для мешканців. Безконтактні термометри та тепловізори – саме це допоможе визначити хворих, які зійдуть з поїзду чи трапу літака. Таких людей одразу дистанціюватимуть та проводитимуть діагностику їх захворювання.
Створено робочу комісію з епідеміологічної безпеки, мобільні пункти попередньої експрес-діагностики, карантинні умови та профілактичні заходи – такими були визначені основні напрямки стратегії інфекційної безпеки.
Що це за вірус? Коронавіруси – це велика родина вірусів, які можуть спричиняти як легкі захворювання типу застуди, так і серйозні, як, наприклад, атипова пневмонія. Їхнім природним резервуаром є тварини. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються.
Які симптоми захворювання? У пацієнтів з підтвердженим коронавірусом були респіраторні захворювання від легкої до важкого ступеня з симптомами: лихоманки, кашлю, ускладненого дихання. Проте у деяких пацієнтів першими симптомами були: діарея, тошнота та розлади шлунку. Хвороба викликає ураження легень і пневмонію. Більш легкі випадки можуть нагадувати грип або застуду.
Швидше за вірус розповсюджується паніка. В Україні зараз немає жодного зафіксованого випадку китайського вірусу, але люди вже бояться забирати посилки з AliExpress, у Viber-групах застерігають не купувати банани – нібито вони є переносниками захворювання, а на OLX продають вакцину від вірусу, якої насправді ще немає ніде в світі.
Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування? На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для про-філактики або лікування нового коронавірусу. Якщо хочете захистити себе від зараження, слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема, кашель і чхання.
Наступні заходи спеціально не рекомендуються в якості засобів проти коронавірусу, оскільки вони не є ефективними для захисту і можуть бути навіть шкідливими: прийом вітаміну С, пиття традиційних трав’яних чаїв, носіння декількох масок для максимального захисту, самолікування, у першу чергу – прийом антибіотиків.
ВЛ. ІНФ.
|