
У минулому номері ми повідомили, що 29 квітня на об’єкти будівництва в смт Іларіонове завітав голова ОДА Олександр Бондаренко. Що цікавило губернатора – читайте нижче.
В Іларіоновому на фінішну пряму вийшло будівництво дитячого садка, розрахованого на 115 місць. Сьогодні тут завершуються оздоблювальні роботи. Фасад вже повністю утеплено 150-міліметровим шаром базальтової вати, частково змонтовано панелі, виконані в теплих яскравих кольорах. Будівля нагадує формою бджолині стільники, в яких знайшли місце система танення снігу, льоду та водовідведення, тепла підлога абсолютно в кожній кімнаті та кабінеті, сонячні батареї на даху та альтернативна котельня… А на прилеглій території добігає кінця укладання тротуарної плитки та асфальтування.
За словами Іларіонівського селищного голови Дмитра Екзархова, діючий дитячий садочок №3 «Катюша», який розташований практично за парканом будівельного майданчика, сьогодні перевантажений, тому початок роботи нового дошкільного закладу освіти, де передбачено зручне й комфортне розміщення 115-ти малят у шести групах, значно допоможе молодим батькам. До речі, сьогодні у черзі до дитсадку близько 300 дітей, але практично дві третини з них – це ті, кого записали заздалегідь, щойно малятко народилося, реально ж кількість місць у новому садочку відповідає поточним потребам.
Нагадаємо, що будівництво двоповерхового дошкільного закладу було розпочато кілька років тому, за цей час змінено підрядника (тепер роботи виконує ТОВ БК «Будсистема»), а сам проект, за словами Олександра Бондаренка, було переглянуто в бік економії, яка склала близько 4,5 млн. грн.
Ще одним об’єктом, який відвідав губернатор, стала опорна школа, де завершується капітальний ремонт і куди вже восени знову повернуться близько 900 школярів. На сьогоднішній день тут вже повністю утеплено фасад, стовідсотково замінено вікна й двері, а також усі внутрішні мережі – світло-, газо-, водопостачання.
Найбільшою проблемою директор школи Катерина Філатова вважає відсутність окремої просторої їдальні з харчоблоком, адже значна кількість учнів – а їх майже 900 осіб – не може харчуватися одночасно у рекреації, яка водночас служить і їдальнею, і актовою залою, тому й доводиться, як каже керівник закладу, годувати дітей у 5 заходів. І питання стає щороку гострішим, адже кількість учнів дедалі збільшується, і цього року у школі буде аж чотири перших класи! Вирішити проблему з місцем можна за рахунок добудови, де, окрім харчового блоку, можуть також розміститися спортзал та майстерні, втім, це справа майбутнього.
На першому поверсі обладнано медіатеку та ресурсну кімнату для особливих учнів, у кабінетах географії, фізики, хімії та біології працюють віртуальні лабораторії. Олександр Бондаренко посидів за партою, з ностальгією повідомивши журналістам, що у школі вчився на «відмінно», оглянув приміщення і висловив кілька зауважень та пропозицій. Зокрема, губернатор порадив обов’язково забезпечити у школі наявність зон Wi-Fi, а також звернув увагу на доволі круті й високі сходи, які ведуть з роздягальні до спортзалу, порадивши продумати цей елемент, який може нести небезпеку для учнів.
Оцінюючи ступінь готовності та терміни здачі об’єктів в експлуатацію, голова ОДА наголосив на тому, що вже 1 вересня як садок, так і школа мають прийняти у своїх стінах дітей. А для цього вже у середині серпня обидва навчальні заклади мають бути готові стовідсотково.
Оксана ЛЕНДА.
|