Виблискуючи синіми скельцями, стоїть, витягнувшись уздовж залізничних колій, вокзал станції Синельникове II. Вітає поїзди і ті, які мають тут зупинку, й ті, що біля нього не зупиняються. До останніх, немов промовляючи: “Агов! Чи не забули часом зупинитись? Ну гаразд, привітайте мене своїм гудком, а я вам відповім поблискуванням своїх синіх скелець”. Привітний і до пасажирів, посміхаючись і ніби запрошуючи зайти в гості…
Всередині вокзалу панує така ж святкова атмосфера, що і зовні. Квитковий касир Тетяна Володимирівна Лис, ніби чарівна казкова фея ввічливо поцікавиться куди Вам треба їхати:
- В межах приміського сполучення без пересадки можна доїхати до Дніпропетровська, Чаплино, Лозової, Запоріжжя, Сухачівки та Генічеська. А якщо зробити пересадку в Дніпропетровську, можна дістатися П’ятихаток та Кривого Рогу.
Серед напрямків пасажирського сполучення – Київ, Львів, Одеса, Москва.
Також Тетяна Володимирівна розповідає, що нещодавно до графіку руху добавили потяг Дніпропетровськ-Одеса, який слідує через Запоріжжя й Токмак, станції, які раніше сполучення з Одесою не мали. А поїзд Костянтинівка-Одеса загалом слідує через такі станції, як П’ятихатки, Олександрія, Кіровоград, по суті, сполучаючи схід з півднем України через її центр.
Почитає зупинкою вокзал станції Синельникове II й чимала гордість сьогодення – поїзд “Інтерсіті+” сполученням Київ-Красноармійськ (звор. Красноармійськ-Київ). Тож до столиці нашої держави, міста Києва, прямо із Синельникового тепер можна дістатися за 6 годин 27 хвилин! А поїзд “Промінь” сполученням Дніпропетровськ-Харків (зворотній рейс Харків-Дніпропетровськ) домчить Вас до Харкова за 3 години 40 хвилин!
На літній період будуть призначені додаткові пасажирські поїзди – Київ-Бердянськ та Дніпропетровськ-Генічеськ.
Квиткові касири можуть допомогти пасажирові прокласти маршрут прямування, тобто визначити, як їм зручніше дістатися до необхідного пункту призначення.
- Завдяки комп’ютеризації, ми можемо бачити в програмі і сповістити пасажира про наявність місць, вартість білетів, маршрут прямування. Це стосується сполучення як в межах України, так і в країни близького зарубіжжя. Це набагато зручніше, ніж раніше, коли потрібно було по телефону дізнаватися наявність вільних місць. В програмі навіть відображається запізнення потягу, - розповідає Тетяна Лис.
Вокзал станції Синельникове II третього листопада минулого року відзначив свій перший серйозний ювілей – 10 років. Нова будівля відкрита у 2005 році. Простора та світла, без сумніву, є дуже зручною для пасажирів. Вода, вбиральня (платна) - все в приміщенні. Є і безоплатна – у дворі вокзалу. Пільгові категорії пасажирів мають пільги при користуванні вбиральнею.
Колектив вокзалу складається з п’яти квиткових касирів, одного старшого касира, працівників технічного відділу, начальника вокзалу та його заступника, інженера з техніки безпеки, інспектора з кадрів, комірника, станційних робітників (чергові по відправленню, складачі поїздів), прибиральників.
Колектив неймовірно дружній, до того ж, всі працівники – професіонали своєї справи.
На вокзалі станції Синельникове II постійно ведеться інформування пасажирів про будь-які зміни у русі поїздів, про закриття перегонів. Щодня на 20-ту годину вивішується достовірна інформація про відміну електропоїздів на дві доби вперед. В залі очікування розміщено чотири стенди для пасажирів з інформацією про перевезення дітей, ручної поклажі, тварин; про абонементні квитки на приміські поїзди та пільгові категорії пасажирів. Робляться постійні попереджувальні оголошення по вокзальному радіо про рух вантажних поїздів в межах станції, про грип, пожежну безпеку (в спекотну погоду) та про наявність вільних місць на пасажирські поїзди.
З 1 квітня по 1 травня на Придніпровській залізниці було оголошено місячник по підвищенню доходів від перевезень у приміських поїздах. На сьогоднішній день залишається малою кількість квитків, що продаються приміською касою вокзалу, а тому можлива відміна поїздів і зупинок через збитковість. На жаль, у будь-якій казці є свої складнощі…
… Проїжджає повз вокзал поїзд “Тарпан” сполученням Запоріжжя-Київ, що, відповідно до назви, дуже нагадує тарпана. Неодмінно подасть сигнал. “Що, знову не зупиняєшся?”, - запитає вокзал. – “Ні, я ж-бо денний потяг, а вирушаю надвечір, тому маю до 23-ої години встигнути доставити пасажирів у столицю ”, - відповість “Тарпан”. “Добре, щасливої дороги! Привіт столиці!”, - бажає вокзал…
Тамара АНКУДІНОВА.
|