До редакції звернувся читач, який належить до категорії дітей війни, котрий з обуренням дізнався, що через підвищення пенсії на кілька десятків гривень він позбувся права на соціальну пільгу. Чому так сталося – ми запитали у начальника міського управління праці та соціального захисту населення Олени Захарової.
- Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, встановлення та користування квартирним телефоном надаються за умови, що середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, яка в 2019 році складає 2690 гривень. Дія цієї Постанови поширюється на учасників війни, дітей війни, багатодітні сім’ї, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
До сукупного доходу пільговика включаються: пенсія, соціальна допомога, заробітна плата, стипендія, доходи від підприємницької діяльності, - роз’яснила Олена Леонідівна.
Від редакції: виходить, що учасники та діти війни отримували цю пільгу не за свій статус, який вистраждали кров’ю, голодом, сирітським дитинством? Люди, які відпрацювали на державу все життя і «заробили» свою копійчану пенсію, з підвищенням жалюгідної пенсії на такі ж жалюгідні копійки, тепер вважаються такими, що здатні обійтися без допомоги? А цікаво, чи здатні самі прожити на суму меншу, ніж в 3 тисячі гривень, наші урядовці? Нам цікаво дізнатись вашу думку, шановні читачі.
|