Півтори сотні років – не жарти. Тому святкування 150-річчя Синельникового стало масштабним, заходи проводилися в кількох місцях, а людей, які прийшли відзначити цей день разом з рідним містом, було значно більше ніж зазвичай.
Урочисто
У Центрі дитячо-юнацької творчості пройшла урочиста частина, під час якої привітали тих, хто зробив особливий внесок у розвиток міста. У вітальному слові мер міста зазначив, що всі позитивні зрушення, які відбуваються в Синельниковому – ремонт доріг, будівництво житла тощо – можливі завдяки жителям і робляться для них. Дмитро Зражевський особливо подякував всім працівникам Придніпровської залізниці, адже саме на залізничних підприємствах тримається бюджет міста. А ще мер висловив надію, що з подальшою децентралізацією до Синельникового заходитимуть навколишні територіальні громади, будуючи тут, зокрема, переробні заводи.
Від імені «бюджето-утримувачів» виступив директор регіональної філії «Придніпровська залізниця» Микола Кужавський.
Він у свою чергу підрахував, що у керівництві Придніпровки на сьогодні вже двоє синельниківців – це його перший заступник Сергій Гавриленко та перший заступник начальника локомотивної служби Андрій Сітало. Приємно, що саме Синельникове стало першим містом, в якому після десятирічної «заморозки» відновилось житлове будівництво, і ще більш тішить обіцянка вже цього року ввести в експлуатацію ще 56 квартир по вулиці Чехова.
Наш земляк, згаданий вище Сергій Гавриленко, теж привітав присутніх, підкресливши, що сьогодні в місті 7 залізничних підприємств, які забезпечують сотні робочих місць і наповнюють бюджет.
Виступила й нащадок засновника нашого міста Аліна Синельникова, яка зізналася в коханні місту та його людям.
Всі вони вручили десяткам синельниківців нагороди за внесок у розвиток міста, за любов до нього і прагнення зробити кращим. А яскравості урочистій частині додали виступи Ігоря Білого, колективів «Талісман» й «Натхнення». Шкода лише, що не запросили на сцену попередніх очільників міста, кожен з яких свого часу зробив певний внесок в його розвиток.
Спортивно
Святковий день розпочався з великого футболу: за кубок міського голови на стадіоні ДЮСШ змагалися чотири команди. «Альянс» та «СНЕК» гідно боролися, але вибули з протистояння. До фіналу ж вийшли «ДніпроАгро-2» та ФК «Юність». Остання команда й перемогла з рахунком 4:2, отримавши з рук міського голови нагороду - почесний кубок.
Творчо
Творчі особистості розташувалися вздовж вулиці Довженка. Народні майстри, учні шкіл продемонстрували, наскільки талановиті синельниківці. Мабуть, не було такого виду мистецтва, в жанрі якого не було б представлено робіт: живопис і вишивка, плетіння з чого лише можна, розпис по тканині, вироби, оформлені в техніці петриківського розпису, створені власноруч одяг і сумки... Багато хто демонстрував своє вміння тут же, створюючи картини, розмальовуючи щоки й руки всім охочим, а Аліні Синельниковій вихованці гуртка «Талановиті малята» ЦДЮТ подарували на згадку чудову кухонну дощечку.
У центральному парку свою гостинність продемонстрували жителі кварталів міста, які поєднали щедре частування різноманітними стравами з демонстрацією чудових виробів та оригінальними презентаціями. Звісно, переможців тут ніхто не визначав, адже хіба можна було обрати серед такого розмаїття!
Гірко!
Перше весілля в оновленому РАГСі відбулося саме в День міста. Після того, як Марина й Олексій Джулай стали на весільний рушник та обмінялись обручками, їх привітав міський голова, вручивши сертифікати на побутову техніку. А на виході з урочистої зали на молодят чекали сюрпризи. Юні танцюристки хореографічного ансамблю «Сузір’я» виконали для них сповнений ніжності й кохання танок, а солісти військового духового оркестру – найромантичніші серенади. Коли військовий стоїть перед нареченою на колінах – це так красиво і так символічно!
Молоде подружжя поклали квіти до підніжжя пам’ятника загиблим воїнам АТО і попрямували тепер вже спільною стежиною дорогою щастя. Нехай їм завжди буде «гірко!».
Зворушливо
У той час, коли одна пара лише починає подружнє життя, дві – святкували найхвилюючу і найбажанішу мить народження нового життя. До Дня міста Ніла Шудегова та Наталя Громняк народили чудових хлопчиків, продовжувачів роду, назвавши їх відповідно Денисом та Дмитром. Щасливих матусь (і татусів також!) безпосередньо у пологовому будинку привітав Дмитро Зражевський, який разом з помічником депутата обласної ради Святослава Олійника Олександром Кухарем подарували їм сертифікати на дитячі візочки. Мабуть, відчуваючи важливість моменту, новонароджені поводилися чемно й тихо, і у солодких дитячих снах вже уявляли, як у новеньких візочках їх кататимуть вулицями міста-ювіляра.
Музично й феєрично
Усі творчі колективи міста, здається, вітали його з ювілеєм. Кожному було що сказати (заспівати, станцювати). Найменші і вже досвідчені аматори Синельникового виступили з музичними подарунками, а родзинкою концертної частини став виступ колишньої учасниці групи NikitA, випускниці Фабрики зірок Даші Астаф’євої. Такий подарунок зробив жителям міста ще один депутат обласної ради Василь Астіон.
Зірковий концерт, динамічна дискотека і видовищний тривалий салют – таким був фінал свята. З днем народження, Синельникове!
Оксана ЛЕНДА.
|