Парк по вулиці Робочій вже кілька років викликає суперечки та емоційні обговорення, але при цьому всі сходяться в одному: цей парк потрібний містянам.
Минулими вихідними народний депутат від нашого округу Кирило Нестеренко, який останнім часом оглянув велику кількість місцевих парків, відвідав і синельниківський осередок відпочинку, що на мікрорайоні.
Сьогодні парк не впізнати – тут скрізь заасфальтовані доріжки і тротуарна плитка, гойдалки й дитячі атракціони, зручні столики для шахістів та шашистів, солодка вата для найменших, зона з мангалами для сімейних і дружніх пікніків. Для любителів катання на роликах і скейтах облаштовується спеціальний ролердром, а поки вони жваво ганяють гладенькими доріжками. У центрі вже визначено місце для майбутнього фонтану. А затишні алеї, де так приємно посидіти на лавочках у тіні дерев, прикрашають ще й клумби з пишними трояндами та чарівними осінніми квітами.
Цікаво, що, за словами міського голови Дмитра Зражевського, самого парку могло й не бути, адже у цьому місці за програмою боротьби з підтопленням проект передбачав лише одну з точок, куди виводяться ґрунтові води з центральної та східної частини Синельникового. Розбити тут парк із зоною відпочинку на воді – це була ідея депутата обласної ради від нашого міста Святослава Олійника. І цю ідею було втілено.
Паркові алеї тепер заповнені людьми, які насолоджуються останніми теплими днями осені. У вечірній та нічний час територія освітлюється за допомогою енергозберігаючих світильників. Задля безпеки вже зараз укладаються угоди щодо охорони паркової зони, а до кінця року тут встановлять і камери відеоспостереження, які увійдуть до єдиної міської мережі.
- Що б не казали і як би не критикували темпи будівництва, а ви сьогодні вийдіть увечері сюди, - каже пенсіонерка Світлана Павлівна. – І старі, й малі тут, всім вистачає місця. Тому треба нам всім не лише шукати недоліки, а й самим докладати зусиль, щоб зберігати всю цю красу у належному вигляді. Он вхід у капличку вже обмалювали – то це теж «злочинна влада» зробила?
- Мені подобається, що тепер є де поганяти на роликах. До цього я по вулиці катався, але там багато машин. Тут же безпечно, і покриття – новеньке, рівненьке, - посміхається нам школяр Влад і мчить далі.
Як каже Дмитро Зражевський, жодної копійчини з міського бюджету на парк не було витрачено – усе будувалося за обласний кошт, який зумів «вибити» в бюджеті Святослав Олійник. Тепер парк на мікрорайоні передається на баланс міста і вже відомо, що витрати на його утримання становитимуть до півтора мільйона на рік.
Свою думку щодо нової синельниківської зони відпочинку висловив і нардеп Кирило Нестеренко, який зауважив, що парк є сучасним, функціональним і водночас затишним, а ще - нічим не гіршим за дніпровські, які обходяться набагато дорожче.
Оксана ЛЕНДА.
|