Побувавши на традиційному об’їзді шкіл спільно з комісією, яка перевіряє готовність навчальних закладів до нового навчального року, побачили перші зміни на шляху до нової української школи.
У навчальному році, який розпочнеться 1-го вересня, реформа запрацює в усіх школах, а для школярів розкриється новий освітній світ. В усіх класних кімнатах, де навчатимуться першокласники, зроблено відповідні ремонти з дотриманням усіх вимог згідно з реформою. Незабаром усі навчальні заклади отримають для першокласників особисті парти.
Кабінет інформатики замість учительської
Найбільше першачків цьогоріч у другій школі – 134. Загалом же учнів більше тисячі, тож для проведення уроку інформатики, який викладається з першого класу, не вистачає вільних комп’ютерних кабінетів. Саме такий за допомогою спонсора додатково облаштували на місці учительської.
Більше видів спорту
Міський голова Дмитро Зражевський дав настанову додати заняття ще з кількох видів спорту, окрім вже існуючих легкої атлетики та футболу, щоб з 1-го вересня наступного навчального року такі секції запрацювали в ДЮСШ та новому спортзалі на базі НВК. Також пропонується надання платних послуг в тренажерному фітнес-залі.
«Нема лиха без добра»
Ось так в третій школі на місці постраждалих від пожежі бібліотеки та класної кімнати, що над нею, з’явилися відремонтовані та облаштовані «за останнім словом» нові приміщення. Очільник міста особисто перевірив відвідуваність бібліотеки по читацьких формулярах.
Двері з масивними ручками
Світлі, сучасні, відремонтовані класні кімнати та двері з масивними дерев’яними ручками – особливість школи №4. В планах на майбутнє – оновлення усіх входів в класні кімнати.
Для дітей з особливими освітніми потребами
У шостій школі за 2 мільйони гривень з обласного бюджету капітально відремонтовано дві кімнати для дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, облаштовано ресурсну кімнату, яка поділена на три зони: кухонну, ігрову та навчальну, та медіатеку або електронну бібліотеку з м’якими пуфами та мобільними меблями, які зручно пересувати. Незабаром остання поповниться сучасною технікою: телевізором, мультимедійною установкою, планшетами, wi-fi роутером.
Також підходом до впровадження нової української школи вразила вчитель майбутнього 1-А класу Наталія Трегубенко, яка, пройшовши відповідне навчання, стала тренером для колег і передала їм свої навички. Та й про власну класну кімнату та оформлення інформаційного простору для вихованців подбала – оформила тематичні осередки, переоблаштувала підвіконня з кутами на округлі стільниці біля вікна, що значно розширило простір (наприклад, діти зможуть тут складати пазли), за кошти батьків замовила особисті кольорові килимки-смайлики та ще багато цікавого.
Новий лінолеум
На другому поверсі першої школи за кошти обласних депутатів встелено новенький лінолеум, який кардинально змінив зовнішній вигляд коридору. Також у закладі капітально відремонтовано кабінет медичної сестри.
Камери відеонагляду та фонтан
Сім камер відеоспостереження встановлено по різних куточках п’ятої школи. Заклад повністю перейшов на освітлення світлодіодними лампами, які економні у використанні та служать значно довше.
В одному з фойє зосередилася зона відпочинку з кованими лавками, чудовими квітами (їх по всій школі не перелічити) та фонтаном, який радує свіжими краплинами. В нього вже навіть кинули перші монети, мабуть, це стане традицією школярів перед контрольними на удачу. Відремонтували у школі й перехід до молодших класів, який багато років був у не найкращому стані, та два аварійних виходи.
За підсумками роботи комісії буде відзначено переможців.
Орися ЛАДАТКО.
|