Інтернет-версія газети Берег Надій

Форма входу

Логін:
Пароль:

Категорії розділу

Новини міста
Регіональні новини
В Україні
Політика
Актуально
Проблема
Погляд
Спорт
Здоров’я
Зворотній зв’язок
Кримінал
Фотофакт

Пошук

Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Новини міста

Народився? Займи чергу в дитячий садок!
Успішно вирішуючи демографічну проблему, міська громада цілком логічно стикнулася з іншою – катастрофічною нехваткою місць в дитячих садках Синельникового. Якщо на момент розвалу СРСР у нас працювало 16 ДНЗ, то сьогодні їх залишилося тільки 10. Та й в них задіяні не всі площі.

Замість дітей – горішки
Коли ресорний завод працював на повну потужність, то мав три відомчих садка. В 1994 році вони були передані місту, один з яких, розташований на мікрорайоні по вулиці Миру, - другій школі для розміщення в ньому навчальних кабінетів початкових класів. Та через декілька років кількість учнів настільки зменшилася, що всі вони без проблем розмістилися у шкільній триповерхівці, а садок без зайвих вагань був перетворений на один з виробничих майданчиків «СНЕК-Експорта».
Саме ця схема – ДНЗ-СШ-дещо інше - один із варіантів «законного» перепрофілювання приміщень дитячих садків на щось діаметраль-но протилежне, який був успішно реалізований в Синельниковому за часів мерства тодішнього міського голови Леоніда Сутули. Отже, з цього моменту і до сьогодні в спаль-ному районі міста і вдень і вночі триває виробництво горішків ТМ «Козацькі розваги» та рибки ТМ «Морські».
15 років тому за вищеописаним алгоритмом, тільки вже через гімназію, дитсадок №6 став домівкою для райво, районної бібліотеки, райвідділу культури та ще декількох дрібних комерційних установ.
ДНЗ №3, розташований за пожеж-ною частиною, взагалі припинив своє існування через підвищення рівня вібрації, яка виникала через потяги, що рухалися поряд залізницею.
В 1997-му з карти Синельникового зникли ще два садочка: заліз-ничний ДНЗ №27 був закритий власниками за узгодженням з тодішнім мером Олександром Дулеповим і перетворився на податкову, а п’ятий садок припинив своє існування для «впорядкування мережі закладів дошкільної освіти».

В черзі – більше тисячі
За повідомленням начальника міського відділу освіти Тетяни Кучерук, на сьогоднішній день в черзі на місце в дитячих садках перебувають більше тисячі дітей віком від 0 років (тобто від самого народження).
- Це значить, що не всі ці діти потребують негайного влаштування в дошкільну установу, - пояснює Тетяна Георгіївна. – Тим більше, що деякі батьки стають на чергу відразу в декілька садочків, отже, реальна кількість черговиків значно менша.
Ще одна проблема дошкільників, яку озвучила Тетяна Кучерук: постійний процес відтоку кваліфікованих кадрів з ДНЗ.
- Згідно з результатами моніторингу по області за 2009 рік, наше місто посідає восьме місце з 13-ти за кількістю працівників ДНЗ з вищою освітою, - розповіла Тетяна Кучерук. – Але зараз багато з них виходять на пенсію за вислугою років, бо хвилюються через розмови про майбутню відміну такої можливості. До того ж, незважаючи на й так занизький рівень зарплати, педпрацівникам дошкільних закладів не дали двадцятивідсоткову доплату, що вони розцінюють як дискримінацію. Отже, до садків приходять працювати або молоді спеціалісти після навчання, або люди після великої перерви в роботі, яким потрібно знову оволодівати азами професії.
Дійсно, таке ставлення до вихователів з боку держави вкрай образливе, адже питання: «де складніше працювати – в школі чи садочку?» у людей з педагогічним досвідом сумнівів не викликає. Бо вихователь – це і мама, і вчитель, і няня, і навіть інколи лікар, та й встежити за групою малюків, які ще досить туманно розуміють поняття дисципліни, набагато важче, ніж за класом, який сидить за партою від дзвоника до дзвоника.

Дефіцит місць – через брак коштів
- Для того, щоб розв’язати в Синельниковому проблему черговості, не потрібно будувати нові ДНЗ, а достатньо відкривати додаткові групи у вже функціонуючих закладах, наприклад, в №№ 10, 11, 12, - переконана Тетяна Кучерук. – На доказ цього можу навести просту статистику: в Новомосковську десятьма садками охоплені 2100 дітей, а у нас стількома ж – всього 1200.
У нас була прекрасна тенденція щодо відкриття нових груп: за три роки – чотири групи. Але з 2009 року, коли почалася економічна криза, жодної нової групи відкрито не було через брак коштів. Звичайно, батьки готові допомагати, наприклад, у виконанні косметич-ного ремонту, але з бюджету потріб-но виділити гроші на придбання меблів, постільної білизни, посуду, іграшок. Крім того, додайте до цього видатки на заробітну плату працівників та необхідний процент на харчування.
Крім того, приміщення, котрі на даний момент не задіяні для виховання малюків, підтримуються у нормальному стані, тому вже зараз ми могли б відкрити відразу 6 груп, навіть не турбуючи міський пенсійний фонд, який орендує частину дитсадка №10.
За інформацією Тетяни Кучерук, кількість дітей, охоплених дошкільною освітою, останнім часом значно зросла і складає 76,3%. Принаймні згідно з результатами обласного моніторингу, за останні два роки Синельникове перемістилося по даному показнику з останнього місця на вось-ме. Це стало можливим завдяки інноваційним методам, до яких вдаються освітяни. Приміром, створення груп з короткотривалим (по 3-4 години) перебуванням дошкільнят в садочках, коли їх і готують до навчання у школі, або ж соціальний патронат, коли вихователь може відвідувати дитину вдома, якщо та хворіє, і займатися з нею   індивідуально (на превеликий жаль, цей вид діяль-ності поки що жодним чином не оплачується).
Діти 5-річного віку (тобто безпосередньо дошкільнята) стовідсотково охоплені дошкільною освітою, і Синельникове за цим показником входить в четвірку лідерів по області. Приблизно на восьмому місці ми – по видатках на дитину в рік: маємо 6,2 тисячі гривень на одного дошкільника при середньообласному показникові 5,6 тис. грн./рік.

Харчування не подорожчало
- На жаль, зараз маємо деякі проблеми з виконанням норм харчування, оскільки ціну на нього було вирішено поки що не піднімати, - зізнається Тетяна Кучерук. – Бюджет та батьки сплачують за харчування по п’ятдесят відсотків, а за умов кризи збільшувати платню було б наклад-но як для одних, так і для інших. Зараз вартість їжі для малюків складає приблизно 7,20 гривень на день. Але є заклади, де батьки вирішили покращити харчування за рахунок благодійних внесків.
Серед позитивних моментів – наявність в кожному садочку індивідуальної котельні, завдяки чому температурний режим дотримується скрізь, навіть зараз опалення не призупиняється.
За словами Тетяни Георгіївни, усі кошти, котрі батьки сплачують до дитячого садка, є благодійними і надходять виключно на спецрахунок кожного ДНЗ. Ніяких скарг з цього приводу від батьків до міськво не надходило.

в Найпрестижнішому Закладі - найкращі в світі батьки
Найбільш престижним в Синельниковому вважається ДНЗ №5, розташований по вул. Виконкомівській в районі суду. Принаймні, найбільше бажаючих віддати свою дитину на виховання саме сюди, незважаючи на віддаленість від центру та мікрорайону по вул. Миру. Але ж заклад не гумовий, а тому вмістити усіх дітей, які перебувають в черзі, просто фізично не може.
- Всі садочки в нашому місті хороші, - переконано говорить завідуюча ДНЗ №5 Людмила Григоренко. – Малюків, котрі мешкають в нашому мікрорайоні, на черзі записано 250, а взагалі дуже багато бажаючих і з інших районів Синельникового. В 2001 році, коли залізниця передавала наш садок на баланс міста, в нас працювали чотири групи, зараз же – шість, причому всі вони повністю укомплектовані (що загалом складає 150 малюків). Для того, щоб відкрити останню групу, навіть довелося переобладнати для цього спортив-ний зал, в результаті чого в нас припинилися заняття з легкої атлетики. Більше ми не зможемо прийняти дітей навіть за умови наявності необхідного фінансування.
За словами Людмили Володимирівни, ніякого вступного внеску тут з батьків не вимагають. Натомість дуже тактовно просять допомоги у вирішенні безлічі проблем, які постійно виникають в процесі життєдіяльності закладу. Приміром, мали негаразди з опалювальною системою, звідки траплялися якісь незрозумілі витоки води, і раптом дідусь одного з новеньких вихованців повідо-мив, що саме він свого часу прокладав опалювальну мережу у закладі – поломка, місце якої до цього не могли виявити, відразу скорилася руці майстра.
Це ж стосується і заміни старих вікон на металопластикові. За інформацією Людмили Григоренко, просили про допомогу тих батьків, які фінансово спроможні надати кошти, і завдяки їх розумінню вдалося повністю замінити вікна в спальній кімнаті ясельної групи. Тепер малята сплять в теплій кімнаті без протягів, а адміністрація ДНЗ має змогу успішно втілювати в життя програму з енергозбереження.
- Сподіваємося поступово замінити вікна в усьому садочку. Причому вікно у моєму кабінеті буде останнім на черзі, - додає Людмила Володимирівна.
Спонсорські кошти, як і в інших дошкільних закладах, батьки перераховують на спеціально відкритий для цього рахунок. Обсяги своєї благодійності матусі та татусі також визначають самі.
- У нас – найкращі в світі батьки, - поділилася Людмила Григоренко. – Приміром, члени батьківського комітету, очолюваного Іриною Сухановою, працюють чітко та злагоджено, щомісяця відзвітовують про витрачені кошти. Зі свого боку, ми повністю відкриті для батьків: кожен з них може вільно завітати на кухню, подивитися, яку їжу і як готують для вихованців.
За повідомленням завідуючої ДНЗ №5 Людмили Григоренко, саме в ці дні на території садочка силами батьків завершується будівництво басейну. Спочатку він буде літнім, але згодом, можливо, вдасться переобладнати його так, щоб користуватися цілий рік. Ще пара відмінностей даного закладу від інших – працюючий викладач англійської мови та наявність куточків живої природи в кожній групі, за якими доглядають самі діти.

Садочку потрібна допомога
- Існує твердження, що про державу судять за ставленням до старих та дітей. На жаль, цю тезу в сучасних умовах навіть коментувати не хочеться, - тяжко зітхає Людмила Григоренко. – Ми дуже вдячні начальнику міськвідділу освіти Тетяні Кучерук, котра самовіддано б’ється над вирішенням дошкільних проблем разом з нами. Добре, що енергоносії та спожита вода оплачуються вчасно, фінансується харчування, ми без затримок одержуємо заробітну плату та не мусимо платити за навчання як педагогічних працівників, так і техперсоналу. Але все інше: пральні порошки, деззасоби, меблі, запчастини для різноманітного обладнання – лягло на плечі батьків.
Та найбільша проблема ДНЗ №5 – це дах, який потрібно терміново капітально ремонтувати. За ініціативи завідуючої до садка нещодавно приїжджала комісія з міської ради, до якої увій-шли заступник міського голови Віталій Ткаченко, секретар міськради Віктор Бутліменко, начальник міськво Тетяна Кучерук та депутати. Вони уважно подивилися на плачевний стан покрівлі, але, через відсутність державного бюд-жету на поточний рік, змогли поки що тільки поспівчувати. Сподіватимемося, що в бюджеті все ж знайдуться кошти на ремонтні роботи, адже хоча садок і має прекрасних шефів – пасажирське вагонне депо, очолюване Дмитром Зражевським, але ж і капітальний ремонт даху – справа дуже дорога.
- Взагалі ми звикли всі свої проблеми розв’язувати самостійно, але з цією бідою самотужки не впораємося, - зізналася Людмила Володимирівна. – Тому й просимо про допомогу всюди, де тільки це можливо.

Для всіх ДНЗ – єдине меню
- Нещодавно методист міськво по дошкільному вихованню Любов Балала брала участь у нараді, яка проходила в Жовтих Водах, де почула ідею про створення єдиного меню для усіх дошкільних закладів міста, - розповіла Людмила Григоренко. – Ми довго працювали над цим питанням, узгоджували його і з відділом освіти, і з санстанцією, і врешті-решт добилися результату – відтепер всі діти Синельникового харчуються однаково. Тим більше, що й постачальник продуктів харчування у нас один – приватний підприємець Віктор Зогаль, який має сертифікати якості на усі продукти. Різниця тільки в розмірі порції: наш заклад, наприклад, має достатньо коштів, щоб дотримуватися усіх необхідних норм харчування.
За харчуванням в садочку слідкують медсестра Анна Бреславець та завгосп Олена Панченко, а повара хоча й молоді, але дуже майстерні. Те, що тут готують дуже смачно, підтверджує той факт, що в садочку майже не буває відходів – вихованці повністю вичищають свої тарілки.
- Щоб їжа подобалася дітям, вдаємося до деяких хитрощів. Приміром, питаємо: а чого б вам сьогодні хотілося? Малюки, які обожнюють «заборонені» продукти, кричать: хочемо сухариків. Чом би й ні? Для цього просто тонень-ко ріжемо хліб, підсмажуємо його в духовці, і бажані сухарики готові, але корисні і поживні, без небезпечних домішок і хімікатів, - поділилася «виробничими таємницями» завідуюча.
Згідно із санітарними нормами та умовами тендеру, для годування дітей закуповується яловичина, стегенця та філе курей. Овочі з осені тут не заготов-люють, адже жодних проблем з постачанням не виникало – навіщо ж зберігати їх протягом довгого періоду?

Говорять люди
Марина КОРОЛЬОВА, молода матуся:
- Моїй донечці Діані ще немає й року, але я заздалегідь попік-лувалася про те, щоб стати на чергу до дитячого садка. Коли завітала до закладу, виявилося, що ми – 65-ті, тобто очікувати на місце можемо приблизно через 2 роки.

Вікторія БІЛА, мама дошкільняти:

- Раніше ми платили спонсорські по одній гривні на день, і було все зрозуміло: скільки днів за місяць дитина проходила до садочку, стільки й грошей заплатили. Зараз же батьки на зборах вирішили платити по 25 гривень на місяць, хоч три дні маля сюди прийшло, хоч всі 25. Вважаю, що це не зовсім логічно.
А взагалі, тепер ми бачимо, куди витрачаються наші благодійні внески: в садочку обладнали сучасні тематичні куточки, придбали новий диванчик.

Катерина РАШИТОВА, завідуюча ДНЗ №10:
- Черга до нашого садка сягає близько 70 чоловік, тобто на найближчі рік-два. Це реальна цифра, адже деякі родини переїжджають, деякі – йдуть до іншого закладу. Уточнені списки складатимуться у травні.

Світлана КАДОШ.
Категорія: Новини міста | Додав: Анастасия (15.04.2010)
Переглядів: 2274 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статті

[07.07.2021]
Футбол, ковзанка, автоголФутбол, ковзанка, автогол

[07.07.2021]
Петро і Павло – учні ХристовіПетро і Павло – учні Христові

[16.06.2021]
Літній відпочинок  маленьких славгородцівЛітній відпочинок  маленьких славгородців

[16.06.2021]
Тиждень в історіїТиждень в історії

[16.06.2021]
Зростають ціни, зарплати і… тарифиЗростають ціни, зарплати і… тарифи

[16.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[16.06.2021]
Людина – як дивоЛюдина – як диво

[16.06.2021]
СпортСпорт

[09.06.2021]
Скільки коштуватимуть міські тротуариСкільки коштуватимуть міські тротуари

[09.06.2021]
Тиждень в історіїТиждень в історії

[09.06.2021]
Туалети в парку будуть, коли він стане власністю містаТуалети в парку будуть, коли він стане власністю міста

[09.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[09.06.2021]
Новини з громад

[09.06.2021]
Один з тридцятиОдин з тридцяти

[09.06.2021]
Заячий след в историиЗаячий след в истории

[09.06.2021]
СпортСпорт

[09.06.2021]
Розкрадання автодору: розслідування триваєРозкрадання автодору: розслідування триває

[02.06.2021]
Велике будівництво: чи є в ньому місце для малих сіл?Велике будівництво: чи є в ньому місце для малих сіл?

[02.06.2021]
Течу в колодязі ліквідує «Дніпро-Західний Донбас»Течу в колодязі ліквідує «Дніпро-Західний Донбас»

[02.06.2021]
Урочисті лінійкиУрочисті лінійки

[02.06.2021]
Утримання дітей в садках стає дорожчимУтримання дітей в садках стає дорожчим

[02.06.2021]
Минулий тиждень в історіїМинулий тиждень в історії

[02.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[02.06.2021]
Заячий след в историиЗаячий след в истории

[02.06.2021]
Старість вдома не застане

[02.06.2021]
Напишу віршовану картинуНапишу віршовану картину

[02.06.2021]
Цікава несподіванка під кінець рокуЦікава несподіванка під кінець року

[02.06.2021]
СпортСпорт

[26.05.2021]
ПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬ

[26.05.2021]
ПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬ

[26.05.2021]
Життя наче на сповідіЖиття наче на сповіді

[26.05.2021]
Призначено заступника голови райдержадмiнiстрацiїПризначено заступника голови райдержадмiнiстрацiї

[26.05.2021]
Купальний сезон на старті: на Синельниківщині пляжів немаєКупальний сезон на старті: на Синельниківщині пляжів немає

[26.05.2021]
Нові правила призначення субсидії  з травня 2021 року: кому треба подавати заяву

[26.05.2021]
Увага: виліт  яблуневої плодожерки!Увага: виліт  яблуневої плодожерки!

[26.05.2021]
ЖЕКи підвищують вартість своїх послугЖЕКи підвищують вартість своїх послуг

[26.05.2021]
Занапащена доля Синельниківського райавтодоруЗанапащена доля Синельниківського райавтодору

[26.05.2021]
У півфіналі Кубку Перемоги

[26.05.2021]
Вогнеборці ліквідували пожежу  у житловому будинкуВогнеборці ліквідували пожежу  у житловому будинку

[26.05.2021]
У розмаїтті барв та творчостіУ розмаїтті барв та творчості

[26.05.2021]
У протистоянні коронавірусуУ протистоянні коронавірусу

[19.05.2021]
Пенсії працюючим пенсіонерам перерахують у червні

[19.05.2021]
СпортСпорт

[19.05.2021]
Як все булоЯк все було

[19.05.2021]
Нове  – завжди цікавоНове  – завжди цікаво

[19.05.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[12.05.2021]
На честь героївНа честь героїв

[12.05.2021]
Кубок пам’яті Віктора МаксимоваКубок пам’яті Віктора Максимова

[12.05.2021]
З повагою й вдячністюЗ повагою й вдячністю

[12.05.2021]
То був могутній талантТо був могутній талант