Про те, чому у Синельниковому наступного року так і не з’явиться пільгова стерилізація тварин.
Як повідомлялося в одній з синельниківських груп у соцмережі Фейсбук, до міської ради був поданий проект про впровадження пільгової стерилізації тварин за рахунок бюджету міста (у рамках програми Бюджету участі, який передбачає співфінансування з бюджету міста та внесків громади). Авторка проекту - Альона Контурова.
Але 1 жовтня відбулося засідання робочої групи, до складу якої входять посадові особи всіх відділів міста (всього 17 членів). І ось червоною лінією обговорення цього проекту стали слова Володимира Яковіна:
- На мою думку, якщо людина заводить тварину, то має сама її стерилізувати, і ми не маємо витрачати на це кошти.
А ми гадали, що безпритульні тварини - це проблема усього суспільства! Вони теж раніше були хатніми, та постраждали через людську байдужість і безвідповідальність. І ось знову ті ж самі байдужість і безвідповідальність!
Звичайно, до думки керівника всі прислухаються і розуміють ту саму думку. Що на його власну думку - то на думку майже усіх членів комісії.
Дивно таке чути, коли, приїжджаючи до м. Дніпро, можемо бачити на вулиці тварин з бирками. І ніякого значення не має, буде стерилізація пільгова для власників чи безкоштовна для безхатніх тварин. Головне взагалі зрушити це питання з місця. Я дуже сподіваюсь, що керівники міста будуть більш сучасними і спостерігатимуть за тенденціями у світі. А наступного року у комісії будуть не керівники відділів, які мають одного «начальника», а представники громади...
А тепер по-перше: Шановні члени комісії! Стерилізація безпритульних тварин потрібна для того, щоб уникнути їх безконтрольного розмноження! Приклад №1: в минулому році, перед самими зимовими холодами, безпритульна собачка привела 9-ро цуценят! Вам їх не було шкода, ви їх не бачили, ви не шукали їм господарів! Усе ясно... Ви й проблеми не бачите...
По-друге: Нещодавно в мене пролунав телефонний дзвінок. Приклад №2: Старенькій хворій бабусі підкинули хворе цуценя, і вона з плачем просила мене його в неї забрати. Що далі, шановні? Що в такому випадку передбачено в нашому місті?! Ви не бачите проблеми? Так треба вже побачити! Сподіваємось, що це ми останній раз спостерігали таку приголомшливу байдужість з цього питання!
І по-третє: Давно пора протидіяти протизаконному періодичному отруєнню собак в різних районах міста. Для того, хто не знає, або призабув, нагадую: за жорстоке поводження з тваринами - стаття 299 в ККУ.
Дарина ПРИВАЛОВА.
|